Triumph Speed Triple (2008)

Vlastník T0m4s
Vloženo 5.4.2016
Aktualizováno 5.4.2017

Vloženo: 17.05.2017, Uskutečněno: 16.05.2017, Stav tachometru: 37000 km, Zhlédnuto: 18x, Firma: SC - Project

Ahoj,

Tak bych to rad nejakym zpusobeh shrnul, aby pripadny dalsi zajemce o SC project mel z ceho cerpat:

Krabicka AFM potreba skutecne neni.
Nepotreboval jsem nic rezat. Vse se da vratit do puvodniho stavu do 30minut.
Katalyzator je u meho VIN (to je dulezite pac tady se to nejak vsechno hodne lamalo) hned za svody, tudiz nedojde k jeho odstraneni (k dohledani na Triumph Parts )
Taktez zustava lambda sonda.
K vyfukum neni (a SC-project pise ze je propojovaci svod) zadny propojovaci svod a neni ani potreba, vymeni se pouze koncovka v objimce - viz. foto.

Objednani a doprava:
Objednano primo u vyrobce SC-Project. Pri objednani se plati predem (nic necekaneho). Deklarovana doba expedovani byla 5-12 dni(nikde nebyla ani zminka o bussines day atp). Realne expedovani trvalo 25 dni. Nasledne informace na email o tom, ze zbozi bylo odeslano. Byl jsem z carpimoto (take italie) zmlsany, protoze od teto informace trvalo cca 36h nez mi Fedex predal zasilku do ruky - Ouha. SC-Project posle kamion kamsi do Holandska (pravdepodobne centrala DPD) odkud jednotlive zasilky odchazeji na misto urceni - Doba realneho obdrzeni zasilky od informace o odeslani byla 5 dni.
Komunikace na webu anglicky, ale cokoliv dalsiho je vetsinou v italstine.
Informace o odeslani v italstine.
Anglictina zacina az po tom co zasilku dostane DPD.
Nikde na baliku nebylo me tel. cislo, takze jsem nakonec DPD kuryra nahanel autem po meste - to uz jsem trochu nadaval a sam sobe sliboval, ze priste si proto do italie dojedu

Obsah baleni:
Vse prislo pekne zabalene v jedne velke krabici ktera obsahovala dve mensi. Vsechny casti valeni byly vypolstrovany polyuretanem. Samotne koncovky byly navic jeste zabaleny v "relaxacni folii" V krabici jedne koncovky byl strucny italsko anglicky navod, nalepky a plastikova karta s udaji o homologaci. Dodavka obsahovala montazni sadu (srouby, matice, podlozky, distancky)

Naradi:
Klice 10,12,13.
Krizovej sroubovak
Imbusy 8 a 10 (myslim)
Kleste na segrovky (stahujici k sobe)

Montaz:
Montaz byla vcelku jednoducha. Jedny ven druhy dovnitr. Nicmene mne tedy prekvapilo, ze ac jde o model primo pro muj typ a rocnik motorky, bocni plasty kolem podsedlovky nepasujou jak by mely. Distancni sloupky, ktere jsou soucasti dodavky jsou sice libive, ale jsou moc siroke, takze bocni plast jiz nechytite sroubem pod sedlo, ale pouze z boku a u druheho boku pouze nacvaknout do gumy - i tak dochazi na spodku plastu k oteru laku (to me celkem nasralo). Tenhle problem je na obou stranach.

Koncovky celkove vypadaji dobre, nehodnotim design, ale pohledove kvalitu zpracovani a materialy.

Co se tyce zvuku:
Prvne jsem nastartoval s dbKillery a byl to slusny brumla. Speed neni uplny vysavac uz v serii (muj osobni nazor), ale tohle bylo nebe a dudy. Pak si rikam, ze tedy zkusim zabrousit do ilegalnich vod a vytahnu dbKillery - co cert nechtel vsude na webu jsem nasel ze dbKiller drzi srouby s valcovou hlavou - chyba lavky, zde asi ital myslel na design a tak je tam docela velka segrovka na kterou jsem samo kleste nemel (kleste na stazeni segrovky k sobe - terminus technikus neznam). V kramu jsem si koupil knipexy za petibabu, protoze jiny nemely a pacit to ven klestema jsem nechtel.
Po nastartovani zahnaly sousedi deti domu ze strachu aby je to nesnedlo - ten zvuk je opravdu brutalni
Testovaci jizda dirou Blankou byla velmi zajimava. Dost se tuhle rozebiralo sireni zvuku od ladaku... Ano v tunelu dochazi k velkym odrazum, ale musim rict ze jsem tu zacpu projel ve stylu houkajici sanitky nebyl snad nikdo kdo by neuhnul a na stredu se vytvoril nadhernej prujezd
Ale po 50km musim rict, ze ty dbKillery pujdou zpet. Je to sice skoda, ale clovek z toho ma hlavu jak patraci balon. Nad 6k otacek mi to zacne rezonovat v hlave a je to neprijemny - spunty do usi jsou fajn, ale to jsem tak nejak mimo realitu.

Abych to tedy shrnul:
SC-Project doporucuju, jen ty terminy uvedene na webu bych bral s rezervou, respektive potrebuji prenasobit italskym koeficientem. Pripravit se na drobnou upravu distancky drzaku (osoustruzit ten kus hliniku co dodali nebo to vyrobit treba ze silonu). Pripravit si TuneEcu a prislusnou palivovou mapu

Foto:

Jeste doplnim, ze mi prijde motorka pocitove mene ucukana na spodku. Vykonovou diru jsem nenasel a prijde mi ze demontazi fabrickych laufu se pocitove hodne zmenilo teziste. Posunulo se dolu (-12kg vahy). Nevim mozna si to jen namlouvam, ale prijde mi ze motorka ted lip pada do zatacky

Kdyby chtel nekdo vic tak PM.
Tomas

• Padaky

Padaky znacky rutan, Mno mnoho lidi je zna, ja zkusenost nemam - tedy ted uz jo. Dodani v pohode, montaz v pohode. Jen mne teda zarazilo ze se musel vyfrezovat kus original plastu, to vedet predtim tak je nekoupim, ta

Vloženo: 17.05.2017
    Uskutečněno: 07.05.2017