KTM EXC 250 (2009)

Vlastník Sally06
Vloženo 1.1.2016
Aktualizováno 22.2.2019

Vloženo: 17.02.2017, Uskutečněno: 17.02.2017, Stav tachometru: 1200 km, Zhlédnuto: 34x

Už je to více jak rok a tak to nějak schrnu. Co mi vadí je snad jen vyšší spotřeba, která je někde kolem 7L? Nemám spočítáno, ale oproti DR-Z to mizí strašně . Míchání mi nevadí, nikdy jsem nejel takovou dálku abych musel tankovat u pumpy v takovém případě by mě to sralo. Jak jsem si ji na začátku udělal podle svého, tak je i dnes. Motorku moc nezahazuji i když se tomu člověk občas nevyhne, ale přežila ten rok bez ztráty kytičky, krom jedné vyjížďky v prosinci, kdy mi praskl plast blástru, protože byl skřehlej z teploty -8°C. Jinak motorka šlape, jak hodinky a velkým limitem sem já sám. Jezdim hodně málo a tak vždycky dojdou síly a ruky odpadnou. Jako takové fyzické síly jsou, ale ty ruce. A někdy chci až moc na to, jak málo jezdim, cítím to. Když si vyjedu z klukama co jezdí pravidelně a ještě do toho závody, tak žasnu, ale je to logické. Ovšem párkrát jsem se dostal do takového terénu, kde nebyla trakce ani za prase ať jsem dělal co jsem dělal. A mohl jsem mít síly kolik chtěl. Takové situace nesnáším a vyloženě mě to sere . Je to pro mě nepochopitelné, jak jiní jedou a já stojim ať dělám co dělám. Myslim si, že 50% je o pneu. Tento rok zkusím objevit heuréku a obout zelenou pneu nebo nějaké řešení, které jezdí zkušenější kluci a uvidíme. Technicky na to mám, ale když se člověk ani nerozjede, tak nic nenadělá. Motorka krásně šplhá z toho jsem jako uchvácen, z toho zase jede, jak píchlá svině, když ji dám napít, občas mám takové nálady, že se jede klidná vyjížďka, ale nakonec potřebujem vyhnat pavouky z výfuku a trošku to propláchnout, tak se ten výkon hodí. FREERIDE 250 nad kterým jsem uvažoval by mě asi nudil a nebyl by tam ten správný FUN FACTOR! Velká spokojenost. Uvidíme, jak to bude až mě bude čekat výměna pístu. Z takovou až za další 2 roky

kubicheck (1) napsal 18.06.2017 v 13:18

zdar Sally, tak se chystam pustit xr a ted b lete. prejit na 2t me hodne laka... dej vedet po mejlu jak jezdis. cus

• Sumasumárum po 3 letech

První rok 2016 výměna origo zadní pneu po 54,1 mth za Mitas C-12 SPEEDY CROC. výměna převodového oleje 3x výměna vitonových okroužků urvaný kábl od tachometru u třmene brzdy - opraveno cena asi 1600,- kč najeto 62,

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 06.12.2018
    Uskutečněno: 06.12.2018
  • Nerez rozpěrky + co se událo

po zjištění, že zadní ložiska jsou na sračky jsem si udělal nerez rozpěrky aby vydrželi ložiska o něco déle. EXC dostalo nový papuč EF-07, C-12 vydržela 50 MTH to samé co origo pneu. Dále dostalo novou krabičku na spíná

Vloženo: 23.10.2018
    Uskutečněno: 23.10.2018
  • uvařená brzdovka

I na našich malých kopcích se dějí velké věci. Nechápal jsem to, ale při sjezdu jednoho kopce se mi bloklo zadní kolo a nepovolilo. Po dojetí dolů konstatování kámoše, že jsem uvařil brzdovku. Kotouč a třmen horký a zako

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.05.2018