Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa (2015)

Vlastník Petřičák
Vloženo 18.5.2015
Aktualizováno 14.9.2016

Vloženo: 14.09.2016, Uskutečněno: 30.08.2016, Stav tachometru: 30800 km, Zhlédnuto: 10x

Den začíná pozitivně - ráno cestou ze záchodu kloužu na vlhkých schodech a natahuju se na ně jak široký, tak dlouhý. Výsledkem je luxusní jelito přes půl zadnice, které mě zdobí po zbytek dovolené. Průjezd kolem jezera je příjemnou rozcvičkou před dálniční nudou až do Turína. Kousek za jezerem opět čeká šedá clona deště a tak si říkám, že pokud jsem si až dosud pořádně neumyl uši, udělá to matička Příroda za mě. Sprcha naštěstí netrvá dlouho a za chvíli už vykukuje sluníčko aby v Turíně řádně přiložilo pod kotel. Vzhledem k víře ve svoji navigační dokonalost nekoukám pořádně na dálniční ukazatele a nechtěně končím v centru. Tady se mi osvědčuje androidí aplikace nad Open Street maps, kterou jsem v sobotu večer na poslední chvíli stáhl na zkoušku. Po celou dovolenou jsem papírové mapy nemusel vůbec vytahovat z bagáže a napříště tak ušetřím pěkných pár kilo když je nechám doma. Navigaci jsem nevyužil ani jednou, vždy stačilo jen rozhlédnout se kolem sebe a pár ťuknutí do mapy. Díky mobilu tedy úspěšně kličkuju ven z Turína a mířím do hor za kterými mě čeká sladká Francie. Po SS25 a SS24 je nádherné svezení plné zatáček a malebné krajiny. Cestou potkávám skupinu němců na streetech. Chvíli s nimi zkouším držet krok, ale tahají za to víc než si já s plně naloženou motorkou můžu dovolit. Ve městečku Claviere překračuju horské sedlo a zároveň s ním hranici do Francie. SS24 se mění na N94 která mě dovede až do Brianconu. Už z dálky je vidět velká pevnost nad městem. Na vyhrazeném parkovišti pro motorky odstavuju Busu a s kručícím žaludkem se vydávám vyzkoušet francouzskou pohostinnost. Paní v nedaleké restauraci je velmi milá a lámanou angličtinou se s ní bez nejmenšího problému domlouvám na objednávce. Během konzumace ji přijdou navštívit příbuzní s vnoučaty a tak se z pozdního oběda nakonec stává příjemný rozhovor na téma cestování na motorce. Čas je bohužel neúprosný a je třeba pokračovat na jih směrem ke Gap. Cestou míjím velkou vodní nádrž nad kterou visí mrak s letní bouřkou. Naposledy během dovolené mě tak skrápí regulérní déšť. Jakmile vyjedu z bouřky, hledám příhodné místo k přenocování. Nakonec nacházím kemp krčící se za úbočím hory. Chlapík na recepci je velmi příjemný a umí velmi dobře anglicky. Chce prý navštívit Prahu, tak mu dávám doporučení na další zajímavá místa a radím aby určitě ochutnal naše pivo. Sklenička francouzského vína k večeři a jde se spát.

SLUGI (2) napsal 15.09.2016 v 19:05

...

• Motoškola Sršeň

První letošní motoakce 240 km od Brna a jen jediný den volna. Že to bude trochu divočina mi bylo jasné už od víkendu, ale až do pondělního večera jsem si to nijak nepřipouštěl. On na to moc ani nebyl čas. Přes týden prác

Vloženo: 06.05.2018
    Uskutečněno: 24.04.2018