TMEC Betka (2008)

Vlastník Kjutl
Vloženo 11.7.2016
Aktualizováno 10.5.2019

Vloženo: 16.08.2016, Uskutečněno: 16.08.2016, Stav tachometru: 1800 km, Zhlédnuto: 25x

Tak s motocyklem jsem úspěšně najel něco přes 800 km (to znamená 16l benzínu projetých). První postřeh je spotřeba. Jak počítám, tak počítám, pohybuju se se spotřebou do dvou litrů a to musím uznat, že s tím jezdím 60km/h tachometrových (reálně 55 km/h protože je mopedík hooodně optimistický).

První závada, nefunkční pravý zadní blink. Odborně jsem se tedy pustil do rozebrání místa, kde by se měla nacházet elektrika. První zhrození, chuchvalec drátů odporného vzhledu. Začalo rozmotávání a kontrola. Vzhledem k tomu, že moto stálo, pár kontaktů bylo katastrofálně zkorodovaných a konektory se mi rozdrolily v ruce. Přišlo na řadu překonektorování - dočasně trvalé řešení, musím si najít pak celé odpoledne a všechny dráty překonektorovat a zatáhnout bužírkou, ať na to necáká voda. Druhá věc je baterie, původní yoko-shima baterie sama sebe sežrala, proto šla do kontejnára a byla nahrazena gelovou baterií. Vzhledem k ceně baterky (pět minut strachu) jsem získal baterii o málo větší, než je prostor na baterii, tak je gelovka umístěna horizontálně. I když jsem četl dokumentaci kde jasně stálo, že může být v poloze horizontální, moc bych tomu nevěřil a to taky bude čekat změnu.

Po této úpravě jsem zakusil nový pocit - startér. Motorka chytne během vteřiny startování, všechno svítí a bliká a troubí a já jsem jako Alenka v motocyklovém doupěti. Pocit, že něco funguje, to jsem dlouho nezažil.

Druhá závada byly špice u zadního kola. Předchozí majitel totiž jasně překročil váhový limit a tak prasklo pár špic, které se podomácku vyměnily. Po ujetí cca 500km mi praskly další 2 špice a kolo muselo do servisu. Díky poctivé práci komunistické číny se místo výměny dvou špic měnilo 18!!! Hrůzné číslo. Ale furt levnější než nové kolo.

• Postřehy před zimou

Další postřehy. Co se týče jízdy ve městě a v hustém provozu, luxusní, parádní. Na světlech to vystřelí a s elektrickým startováním (12V verze), se dá bez problému i vypínat motor při delším stání. Se startérem pak motor

Vloženo: 20.01.2017
    Uskutečněno: 20.01.2017