Harley Davidson XL 883 (2004)

Vlastník Varaník
Vloženo 10.3.2016
Aktualizováno 21.3.2019

Vloženo: 18.07.2016, Uskutečněno: 12.07.2016, Stav tachometru: 44560 km, Zhlédnuto: 15x

Tak 12.7.2016 po skoro 4 měsících od koupi jsem si přivezl domu motor od opraváře. Byly to ale tři měsíce volání kamarádovi aby zjistil jak to vypadá a furt se to táhlo jak lempl do práce …. a před třema týdny mi už došla trpělivost to řešit přes někoho a sehnal jsem si číslo přímo na toho kluka co mi dělá motor a po velmi, velmi a velmi častém „buzerování“ je motor doma.
Klika se nechala dělat ještě jednou – byla volná na čepu (ojnice) a cinkala by. A prý bych mu to hned omlátil o hlavu a to nedopustí. Takže o investici navíc – sakra, ale co. Chci to mít pořádně – chci!
Jel se mnou pro něj táta a byl jsem rád že mi s tím 80 kilovým drobečkem pomohl do auta. Pak jsem si nechal poradit nějaký věci ohledně montáže, zajíždění , záruky a tak. Výsledek je ten že vím co a jak a záruku do druhý „velký“ výměny oleje. To znamená že po 800 kilometrech zajíždění se vymění olej a to je ta malá výměna oleje a pak po každých 8000 kilometrech velká. Takže záruka 2 roky nebo 16800km. A to je myslím solidní.
Cena se ale vyhoupla na 38,300Kč s DPH - Je to dost. Dokonce skoro jednou tolik kolik jsem si představoval. Snad to nějak rozdejchám jsem si říkal – rozdejchal. S manželkou to bylo horší .
Takže motor byl na špalkách na zemi a já to musel jít spláchnout do knajpy pár plzněma. Taky proto abych všem škarohlídům který věděli že mám motor už čtvrt roku motor pryč a že to bude stát takovej ranec zavřel hubu - že motor je už doma a maj po prdeli . Pak následovala noc – já se vrtěl a kroutil a budil a nemohl dospat. Jestli to bylo pivem nebo tim motorem na zemi v garáži nevim.
Ve středu ráno asi tak v 5:00 jsem už chodil kolem toho rámu a chystal to na „svatbu – motor se spojí s rámem“ pak přijel kámoš s kopou zkušeností a za 40 minut byl tam. A začala moje práce…. Když jsem si nevěděl rady tak jsem našel co jsem potřeboval v manuálu tady sehnaném. Nebylo toho tolik a rady k nezaplacení. Večer bylo skoro hotovo.Chybělo př. Kolo který jsem ještě musel vybrousit , vyleštit , olepit a nalakovat. To zabralo celý pátek. Obdivuju svojí manželku že těch pár dní neprudila a nechala mně pracovat a nosila mi jídlo až do garáže. To jsem nečekal…
Úskalí HD – všechno je v palcových rozměrech takže musíte mít inchové klíče.Radči celou gola sadu atd… Další co je na betla je stoupání závitů na těch blbech šroubech (já naměřil něco: 16G 3/8“) – nic nelze nahradit tím co máte v garáži kila , ale shánět originály – jak blbec! Zlatá Jawa.
Další srandy byla tu věc nastartovat. Držel jsem se instrukcí a točil motorem beze svíček dokud nezhasla kontrolka mazání. To aby se natlakoval olej a motor se nenahazoval zbytečně na sucho. To se stalo po vytlučení baterky a když jsem jí dobil tak jsem namontoval svíčky , zapnul benzín , vytáhnul sytič a že to nahodím – a ono nic. Občas si to prsklo do sání nebo do výfuku a já měl posit že točím s nějakou třipade co je rozhozená – a byl jsem naštvanej že to nefunguje! Pak mně napadlo udělat to co na Jáwách – přehodil jsem fajfky. Motor naskočil a zazněl tak jak to umí jenom harlej. Ať si kdo chce co chce říká tohle umí fakt jen on. A já byl hotovej! Týýýý vole to je zvuk (i když se seriovejma výfukama).
V sobotu kole 16:00 jsem nazul přední kolo – vyvážil, nasadil a nafouknul a prostě jsem musel – musel jsem udělat to co jsem už 4 měsíce chtěl – PROJET TO.
Projel jsem se jenom po vsi asi 4 Km takže není ještě o čem psát ale pocit satisfakce a zadostiučinění se dostavil a já byl heppy. Měl jsem pocit jakoby se mi narodilo další dítě .
Jo - zapoměl jsem dodat že to je už 1200 ccm a chybí mi sedačka.
Teď už jen technická a přihlásit.

• Porucha a tlačeníčko domu.

Tak co se mi to přihodilo. Začal se mi připochcávat karburátor tak se vrhnul na to že ho vyndám, vyčistím atd. Při demontáž jsem našel povolenou hadičku přívodu paliva a doufal jsem že je to ten šotek proč mi kape béňo

Typ: Oprava
    Vloženo: 09.08.2017
    Uskutečněno: 09.08.2017
  • Porucha

V pátek jsem přivalil domu z rachoty a z motoru mi to začlo před vjezdem do garáže vydávat podivný zvuky. :-( V neděli ráno jsem haryka naložil a odvezl motorářovi (Jarouchovi) a ten mi navečír volal že to bude asi lož

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.05.2017
    Uskutečněno: 29.05.2017
  • Montáž spoileru

12.4.2017 jsem se rozhodnul že si zkusím cvičně něco objednat na motorku z číny. Je to z Wishe spoiler na sportstra. Stál 11 kil a i s poštou za to chtěli 15 stovek. Do 20 kalendářních dní to přišlo. Když jsem to vybalil

Vloženo: 03.05.2017
    Uskutečněno: 03.05.2017