Yamaha XT 660 Z Tenere (2012)

Vlastník firedawe
Vloženo 18.9.2015
Aktualizováno 15.6.2016

TLUMIČE RÁZŮ, LOŽISKA ŘÍZENÍ

Vloženo: 12.11.2015, Uskutečněno: 10.11.2015, Stav tachometru: 34080 km, Zhlédnuto: 20x

Že jsou už ložiska řízení v čudu, bylo patrné při jízdě v zatáčkách, motorka se jakoby nechce pokládat a pak se složí až moc, neklidné řízení a podobné projevy. Na Tenerce odchází poměrně brzy spodní, když se častěji nemázne, taky se to odvíjí od prostředí, kde jezdí. .

Nová ložiska nejsou zas tak nákladná a výměna je nutná. A ta jízda potom stojí za to . Takže jsem objednal lóža, při té příležitosti, že budou vidle dole, jsem objednal i nové barevné prachovky

Dalším krokem údržby byla kontrola opotřebení tlumičů rázů v rozetě zadního kola. Kontrola je jednoduchá i bez demontáže, mašina se hodí na centrál, zařadíte jedničku a zkusíte točit kolem tam a zpět, případné opotřebení gumových dorazů se projeví vůlí. U mě už vůle byla znát, takže nové špalky ( cca 760,- Kč) , vyčistit náboj a unašeč rozety, namazat teflonovým mazivem ve spreji ( prodlouží se životnost) a zpězná montáž. Když bylo kolo dole, lípnul jsem ještě reflexní proužky

• NOVÝ PNEU, STK

Pomalu se začal blížit termín STK, a tak jsem včera nazul nový bačkory, osvědčený Mitas E-07. Ráno jsem to trošku ošplouchnul, vzal lejstra a vyrazil na STK. Šel jsem poměrně rychle na řadu, záměrně jsem ponechal na maši

Typ: Údržba
    Vloženo: 16.04.2016
    Uskutečněno: 16.04.2016
  • POKRAČOVÁNÍ ÚPRAV

Dalšími kousky do toho mojeho puzzle se stal vyšší přední blatník a blástry, jak jinak než v bílo červené. Blatník od Polisportu a blástry v podstatě TT, jen za poloviční cenu!!! ;-) :-P Pár foteček za slunečného rána

Vloženo: 11.12.2015
    Uskutečněno: 02.12.2015
  • FACELIFT

Tak prozatím se mi povedlo, alespoň částečně přiblížit Tenerku mým představám, zatím jsem spokojen a líbí se mě to ;-) . Jak vám, to nechám na případných komentářích. Podotýkám, že rozhodně nekončím, ještě tam změny budo

Typ: Údržba
    Vloženo: 15.11.2015