Kawasaki ZR 7 (2001)

Vloženo 28.9.2014
Aktualizováno 27.4.2016

Čištění stupaček+držáků a přelakování

Vloženo: 15.10.2015, Uskutečněno: 15.10.2015, Zhlédnuto: 6x

Nuže jak jsem slíbil tak činím.
Rozhodl jsem se, že tedy všechno udělám co nejjednodušeji a nejefektivněji a začnu opravdu něčím lehkým (zcela narovinu lakyra nejsem, takže raději používám plniče a brusny kotouče). Rozebral jsem u zr7 plechy co držek stupačky, který vlastně držej jak páčku zadni brzdy tak řadičku. Chtěl jsem přelakovat i plast, za kterým je kolečko od řetězovky, ale bohužel se mi to nepodařilo. Kawa tady udělala trochu fail, protože náboj řadičky prochází skrz tenhle plast a jeho kotvící šroubek se dá oddělat pouze klíčem, což s obyčejnou gola sadou fakt nedam. Zároveň jsem vlastně ze začátku chtěl začít zadním kolem, nicméně další fail. Původní ořechy co jsem kupoval na kolovy šrouby u ER5 vubec nepasuji na ZR7, chtějí rozměr o jeden větší. Takže právě proto jsem zvolil stupačky.
Šroubky, pružinky, podložky apod. jsem vzal a potajmu hodil nejdřív do mamčiny ultrazvukovy čističky na řetízky výsledek byl sakra dobrej, dřív jsem tam čistil šrouby od kapot a taky jsem byl víc než spokojenej.
Foto jen před

Následně proběhlo zbouršení původního laku, šlo to blbě, nicméně se nějak podařilo. Ještě ten samej večer jsem to vzal základovkou a nechal sušit.
Před

Po základovce

Co se týká těch plastových krytek, dlouho jsem přemýšlel jestli je nechat v původním chromu, nebo jim dát stejnou barvu jako budou mit stupačky, nakonec jsem se rozhodl že je hodim do černy akrylovy metly (malou lahvičku tu ještě doma mám), přebarvit tuhle srandu jde přece vždy, navíc na ZR7 jsem tak trochu všechno lesklý chromem eliminoval a nahradl kombinací ducati (tj černočervena)
Druhej den jsem se teda rozhodl, že bude dobry udělat první nátěr, v obchodě jsem koupil teda černej akryl nějakeho noname výrobce Profilak od Colorlaku. Nanesl jsem stejnym postupem prvni vrstvu a po hodině schnutí jsem byl těžce zklamanej. Neřekl bych kdybych to měl pocakany vodou všude možně, ale i po proklepani laku jak vocas se po nanesení udělaly skoro všude bublinky. Evidentně špatny lak, kterej je řizlej vodou vic než je rado. Lak teda letěl do koše a momentalně čekám kdy to konečně zachne, abych to teda jak vocas mohl znova zbrousit. Misto toho užasnyho profilaku vezmu tu minilahvičku autospreje se kterym jsem stříkal záslepky do stupaček a udělam to s tím.

Sonyjarek (8) napsal 15.10.2015 v 16:23

bylo na case, jeste ten predni blatik hele :D :D :D

• Předsezoní servis

Nuže, sezona se kvapem blíží, nastal čas na obvyklou péči. Za poslední dva roky jsem najel s velikou tíhou jen kolem 2500 km. Když jsem kontroloval vzduchovy filtr vypadal pořád jak novy. Nebyl důvod ho měnit, když ani

Vloženo: 16.03.2016
    Uskutečněno: 16.03.2016
  • Baterka

Mnoooo, včera bylo tak nádherný počasí na výjezd, že jsem se teda rozhodl (15°C na severu čr). Při tý příležitosti se na moto hodila nova baterka, kterou přinesl strejc ježura. A hle začalo povánoční nasírací období. Ty

Vloženo: 27.12.2015
    Uskutečněno: 27.12.2015
  • Zimuju a nastava PROJEKT ZR-7 2.0

Zima se blíží, počasí sice až na par vyjimek začina byt vic než hnusný. Po těch třech letech kdy jsem to fakt hrotil až někdy do listopadu, kdy jsem v podstatě i v mrazech jezdil, jsem se tentokrat rozhodl že už fakt rad

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.10.2015