Kawasaki ZR 7 (2001)

Vlastník StrejdaMortymer
Vloženo 28.9.2014
Aktualizováno 27.4.2016

Vloženo: 22.08.2015, Uskutečněno: 22.08.2015, Zhlédnuto: 3x

Čize sešlo se mi po dlouhy dovolený doma několik komponentů, kterým už nějaky ten pátek slibuji, že je konečně nasadím. No a po tom zdlouhavym čekání jsem se do toho tedy dal.
Přední guma se vyhodila, nasadila se funglovka Pirelli Diablo. Nějaká jistota v řízení tam byla, ale i tak jsem v zatáčkách měl prostě pocit, že při každym naklopu spadnu.
Takže jsem se rozhodl nahodit i ten ostatní bordel.
Padáky bohužel nevyšly, hold jsem koupil blby šrouby do motoru, protože exot předemnou tam hodil nějaky "sjůpél tuninkovi podlošky né!" a original kotvící šrouby rám/motor tam nejsou, tak místo ničení stylem kutila domácího jsem padáky odložil do doby než seženu správny šrouby.
Místo toho se nahodily širší řídítka, přemýšlel jsem dlouho nad barvou a zvolil jsem černou místo původního chromu. Někomu se to líbí, někomu ne, dle myho nazoru se celkem hezky sedí k rámu. Co mě o to víc překvapilo bylo to, že v řízení se po výměně řídítek najednou objevila jistota, kterou jsem naposled měl na ER5. Chovaní ZR7 se změnilo tak o 4 dekády k lepšímu. Hned v prvních zatáčkách jsem zkusil to, co jsem si dřív dovolil jen na okruhu nebo v místech kde to znám a hele. Náklony najednou držej stopu, je v nich jistota, motorka se přestala vlnit. Čili tentokrát to nebyl problem mezi řídítkama a sedačkou, ale mezi pilotem a motorkou
Dále jsem v rámci cestování nahodil voděodolnou zásuvku 12V/5V-USB pro navigaci a podobny blbůstky až budeme cestovat, zásuvka má i vlastní pojistku, takže elektrika je v rámci bezpečí.
Po zbytek sezony asi už nic řešit nebudu, či nehodlam.
Jsou potřeba udělat přiruby o kterych neustale mluvim a nejspíš díky občasnému cvakání rozvoďák.

tos_cz (0) napsal 10.09.2015 v 09:23

Jak si připojil zásuvku pro navigaci, přímo na baterku a jištěný to máš pojistkou bez dalšího vypínače?

Také by mě zajímali ty řidítka, mám stejný problém a přemýšlím, že vyměním ty originální za jiný, v zatáčkách je to peklo. Máš někde napsaný přesné parametry, jaké mají rozměry?

• Předsezoní servis

Nuže, sezona se kvapem blíží, nastal čas na obvyklou péči. Za poslední dva roky jsem najel s velikou tíhou jen kolem 2500 km. Když jsem kontroloval vzduchovy filtr vypadal pořád jak novy. Nebyl důvod ho měnit, když ani

Vloženo: 16.03.2016
    Uskutečněno: 16.03.2016
  • Baterka

Mnoooo, včera bylo tak nádherný počasí na výjezd, že jsem se teda rozhodl (15°C na severu čr). Při tý příležitosti se na moto hodila nova baterka, kterou přinesl strejc ježura. A hle začalo povánoční nasírací období. Ty

Vloženo: 27.12.2015
    Uskutečněno: 27.12.2015
  • Čištění stupaček+držáků a přelakování

Nuže jak jsem slíbil tak činím. Rozhodl jsem se, že tedy všechno udělám co nejjednodušeji a nejefektivněji a začnu opravdu něčím lehkým (zcela narovinu lakyra nejsem, takže raději používám plniče a brusny kotouče). Roz

Typ: Údržba
    Vloženo: 15.10.2015