Yuki City 125 (2015)

Vlastník Valheru_KOKr
Vloženo 28.4.2015
Aktualizováno 15.6.2016

Vandal? Nebo pokus o krádež?

Vloženo: 06.07.2015, Uskutečněno: 06.07.2015, Stav tachometru: 1930 km, Zhlédnuto: 27x

Nevím co to koho napadlo, ale dnes jsem našel vrut v zámku... Po vyndání vrutu lze jen konstatovat, že zámek je KO!

Vzpomínám na sobotu, kdy jsem chtěl plasty na předku sundat a nebyl jsem úspěšný. Dlouhé minuty vrtím klíčem v zámku a pomalu propadám stavu blízkému těžké depresi. Nedá se svítit, ale musím pro nářadí, plasty musí dolu.. Vyšrouboval jsem asi milion šroubků, ale plasty stále drží u sebe, občas zkouším sílu větší než velikou a místy se to vyplatilo. Plasty jsem sice nesundal v rozsahu, který jsem si chtěl vyzkoušet v sobotu, ale pro můj účel to takto dnes stačilo. Ono kdo by sundaval víc, když oběd vesele chladne o pár kilometrů jinde, počasí jak na houpačce a ta představa, že ještě u této operace zmoknu mě nenadchla.

Byl to boj, ale brzy sundavám zámek se spínací skříňkou a uvolňuji řidítka...
Spínačka visí na 4 drátech, imobilizer to nemá... Ideální situace pro pokus spojit nějaký ten drátek. Velmi krátce jsem našel kombinaci, která rozsvítila budíky a pokus o nakopnutí byl úspěšný S pokusy jsem skončil hned co jsem odpálil první pojistku. Vložil jsem druhou, odříkal otčenáš a nic jsem už nezkoušel... další pojistku za 10 Kč u sebe nemám!

Paráda budíky svítí, skútr jede, ale jak to vyřešit aby budíky nesvítily pořád? Nějaký vypínání mít přece musím a teď to vymyslet.. pod plasty se dostávat nechci (ne ty přední... 2 hodiny laborace a milion šroubků... to nejde opakovat často. Nápad záhy přichází, cokoliv co potřebuji, tak musí být pod sedlem, ale co s tím? Doma tuna koaxu, nějaký konektory, trocha izolačky a stahovacích pásek... Rozhlížím se kolem sebe všude nářadí, šroubky, plasty... doma nikdo, kdo by mi to chvilku pohlídal a proto vesele vše uklízím a i se skútříkem se přesouvám hned ke vchodu.Bude lepší, když na tu chvilku dám vše za uzavřené dveře Nepamatuji, že by někdy byl u vchodu takový provoz. Do bytu pro klíče od sklepa, do sklepa pro koax, opět vše vyndat, rozložit a s chutí do toho. Protáhnout dutinami kabeláž, vymyslet cestu aby se kabel neuškvařil o motor i to se podařilo, zapojit do konektoru místo původního zámku v kufru udělat v úložným prostoru 2 kvalitní F konektory jednu spojku a ta úleva, když takto skútřík nastartoval a vesele si zavrněl. Konečně, teď dát zpět plasty, milion šroubků a konečně mohu frčet na studený oběd a teplé pivo.

Dát plasty zpět bylo stejně snadné jako je sundat...zbylo mi několik šroubků, ale teď určitě nemám zájem hledat kam patří
Celé odpoledne se věnuji tomu, proč mě stačí 2 piny když konektor má osazené 4. Na dobrou radu jsem rozštípal spínačku a sice jsem nezjistil k čemu jsou 2 zbylé piny, ale v pozici klíčku "zapnuto" je propojení shodné s mým. Něco jistě nefunguje, ale nevím co by to mohlo být.

Výsledek jako takový je výborný, ale co mě neskutečně naštvalo? Ano spálený záda. To vrtání se ve skútříku beru jako přínosnou zkušenost, ale ty záda ty bolí

• Jedem domu

První cesta od prodejce domu... tedy velkou oklikou, protože Mě to moooc bavilo :D

Typ: Koupě
    Vloženo: 29.04.2015