BMW R 1150 GS (2000)

Vlastník Miliny
Vloženo 21.5.2013
Aktualizováno 16.3.2015

Vloženo: 10.02.2015, Uskutečněno: 16.01.2015, Stav tachometru: 69502 km, Zhlédnuto: 10x

Nastal čas, abych motorce dopřál trochu toho odborného servisu. Myslím, že si to za loňskou sezónu plně zasloužila. Ba co víc, konečně jsem pořídil mlhová světla a vše, co bylo potřeba k jejich zapojení.

Servis mi opět provedli v Cer Servisu ve Vinohradech. Byli i velice ochotní a namontovali mi i ona mlhová světla (já sám bych si totiž motorku leda tak vyzkratoval).

Pro montáž mlhovek bylo potřeba koupit:
Držák SW-Motech: http://www.sumotobrno.cz/
Vodotěsný vypínač SE-Motech: http://www.sumotobrno.cz/
Mlhovky: http://www.autoelektrik.inshop.cz/

Servis byl trochu náročnější, protože mi lehce prosakovala převodovka. Chtěl jsem ji přetěsnit už při minulém servisu, ale bylo mi sděleno, že by to tehdy bylo moc drahé a že to do konce sezóny nebude dělat žádný problém. Domluvili jsme se tedy až na zimní měsíce, kdy je servis malinko levnější a je na to více času. Supr jednání. Kromě převodovky mi vyměnili i plynová lanka. Ta původní už byla unavená. Problém byl jen v tom, že se dělají nové sady lanek a je třeba k nim dokoupit ještě přestavbovou sadu.

Servis:
Výměna motorového oleje
Výměna oleje převodu zadního kola
Výměna náplně spojky
Výměna lanek
Kontrola kol (obecně), světlometů, kontrolek
Celkové seřízení motoru

Mlhovky jsou zapojené tak, že nejdříve musím zapnout parkovačky. Pak jde šťáva i do mlhovek. Přijde mi to jako velice elegantní řešení. Zatím jsou namontované na držáku, hned u blinkrů. Ale možná je na jaře namontuji pod držák, aby byly o něco níže. Ještě se uvidí.

Motorka cestou domů hezky vrněla, ale její pravou živost prověřím až na jaře. Hned jak to půjde

• Ventil KO

Tak se mi stala taková nemilá věc. Vracel jsem se z dovolené, když mi motorka přestala táhnout za plynem. Tak tak jsem dojel na benzínku (Devět křížů na D1) a po ubrání plynu mi motorka chcípla. Bylo to stejné, jako kdyb

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 07.09.2015
    Uskutečněno: 04.08.2015
  • Tank pady

Tak jsem na motorku namontoval další doplněk. Jedná se o ochranné nálepky na nádrž. Koupil jsem je přes ineternet u značky Wunderlich Dost mě překvapilo, za jak krátkou dobu mi přišly. Asi za 3-4 dny jsem je držel v

Vloženo: 08.07.2015
    Uskutečněno: 06.07.2015
  • SW motech držák navi/mobilu

Tak jsem si udělal radost a pořídil si nové pouzdro na navi/telefon od SW motech. Pouzdro vypadá naprosto fantasticky. Je vybaveno kšiltem pro tlumení slunečních paprsků, což zvyšuje čitelnost displeje, když jedu prot

Vloženo: 16.03.2015
    Uskutečněno: 14.03.2015