KTM 990 Adventure R (2012)

Vlastník _zdenda_
Vloženo 31.10.2013
Aktualizováno 22.8.2018

Vloženo: 21.09.2014, Uskutečněno: 21.09.2014, Zhlédnuto: 19x

V zimě mi bude končit záruka na motorku což znamená, že si sám budu dělat běžný servis. Pořídil jsem si proto domů kabel pro připojení na OBD sběrnici. Rozhodl jsem se používat program TuneECU , který je dlouhodobě prověřený.

Bohužel TuneECU funguje jen ve Windows, ale na notebooku mám MacOS X. Spustil jsem tedy Windows XP ve virtualizačním nástroji VirtualBox. Funguje to tak perfektně Je to cesta jak provozovat TuneECU i v Linuxu. VirtualBox je zdarma, ale na Windows musíte mít platnou licenci.

S kabely se mi nechtělo vyrábět, tak jsem je objednal z eBay:
TuneECU USB kabel
redukce pro KTM

EPC pryč

Když už jsem byl v garáži, odstranil jsem EPC. EPC (Electronic Power Control) je kurvítko zamontované kvůli předpisům EU ohledně hlučnosti, na 2. a 3. rychlostní stupeň tlumí reakci na přidání plného plynu. Jak to odstranit je popsáno na www.ktm950.info. Na 990 je to jednoduché - stačí přeštípnout dva drátky od čidla zařazeného rychlostního stupně. Na levé straně motorky je konektor pro tři dráty vedoucí od čidla zařazené rychlosti.

Bacha, jsou tam dva konektory vedle sebe - bílý a černý, ten černý je správný. Rozpojil jsem ho, změřil které piny jsou při zařazeném 2. a 3. rychlostním stupni ukostřené a odpovídající drátky (šedý a žlutohnědý) jsem přeštípnul. Konce drátků jsem zaizoloval smršťovací bužírkou aby se omylem někde neukostřily. Po operaci jsem zkontroloval správnou funkci čidla neutrálu.

fleyah (0) napsal 22.09.2014 v 08:33

sikula :)

• Malý servis

Malý servis po 7500 km: - vyměnil jsem olej - dotáhl pár povolených šroubů - dotáhl malé řetězové kolečko, i když je zajištěno pojišťovací podložkou tak se matka trochu uvolnila :-/ - doplnil olej do scottoiler

Vloženo: 22.08.2018
    Uskutečněno: 21.08.2018
  • Pravidelný velký servis

Motorka si zasloužila trošku větší servis, takže jsem to během pár dní udělal. Vyměnil jsem preventivně gufero (a s tím i osičku a ložisko) vodní pumpy. Staré gufero vypadalo naprosto v pořádku a neprotékalo, ale když

Vloženo: 22.08.2018
    Uskutečněno: 11.05.2018
  • Nové spojkové lamely

Nedávno se začaly objevovat drobné problémy se spojkou - při rozjezdu párkrát pocukávala a při plném plynu na pětku nebo šestku proklouzla. Objednal jsem tedy nové spojkové lamely Ferodo FCD0711/1, které jsou označené

Vloženo: 13.06.2017
    Uskutečněno: 13.06.2017