BMW R 1150 GS (2000)

Vlastník Miliny
Vloženo 21.5.2013
Aktualizováno 16.3.2015

Vloženo: 19.08.2014, Uskutečněno: 02.08.2014, Stav tachometru: 69002 km, Zhlédnuto: 13x

Tak konečně! Podařilo se shromáždit dostatek financí na hliníkové kufry. Dlouho se mi zdálo, jak je mám na motorce a jak je nakládám až k prasknutí věcma, který naprosto nezbytně potřebuju na výlet. A konečně je to tady!

Po rozsáhlé rešerši jsem zvolil kufry od BigHusky a to konkrétně řadu EVO3 . Líbila se mi velice příznivá cena za kompletní sadu a jejich design byl mému oku více než lahodící. Navíc, spoustu majitelů psalo jen pochvalné recenze.

Zvolil jsem boční kufry o objemu 42 litů (střední velikost) a topcase 44 litrů (také střední velikost). Nosič bočních kufrů je symetrický, takže oba kufry jsou stejně vzdálené od motorky. Po jejich namontování je motorka v nejširším místě široká cca 105 cm, což je hodně oproti bývalým plastovým originál BMW, ale za objem a funkčnost to prostě stojí. Mimochodem jako vnitřní tašky do bočních kufrů jsem koupil nákupní tašky Globus (cca 40,- Kč kus). Vejdou se tam dobře a když nebudou sloužit, tak mě to tolik nebolí.

Abych boční kufry mohl sundat bez použití imbusu, použil jsem "rektifikační šrouby kulaté". Sehnat je tak, aby pasovaly, bylo stejně obtížné, jako zjistit, jak se jim nadává.

Jelikož jsem chtěl sundavat i topcase, tak jsem si koupil plotnu od AluMilánek . Její provedení je naprosto úžasné. Nijak se neohýbá a má na sobě pojistný systém, který zabraňuje kufru vypdanout, i kdybych ho zapomněl zamknout na moto.

Musím říct, že s oběma prodejci se mi jednalo naprosto výborně a oba byli ochotní mi poradit.

V neposlední řadě jsem musel vyřešit zpevnění podsedlové části hliníkového nosiče. Koukal jsem na internet a nechával se inspirovat od jiných majitelů BMW a nakonec jsem zvolil dle mého názoru velmi elegantní řešení. Nechal jsem to na bratranci, který má nejen velice šikovné ruce, ale taky představivost. Jednotlivé části zpevňujícího rámu jdou samostatně sundat, aniž bych musel povolit cokoliv jiného. Materiál je z nerezu a přes zimní měsíce půjde do černého komaxitu.

• Ventil KO

Tak se mi stala taková nemilá věc. Vracel jsem se z dovolené, když mi motorka přestala táhnout za plynem. Tak tak jsem dojel na benzínku (Devět křížů na D1) a po ubrání plynu mi motorka chcípla. Bylo to stejné, jako kdyb

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 07.09.2015
    Uskutečněno: 04.08.2015
  • Tank pady

Tak jsem na motorku namontoval další doplněk. Jedná se o ochranné nálepky na nádrž. Koupil jsem je přes ineternet u značky Wunderlich Dost mě překvapilo, za jak krátkou dobu mi přišly. Asi za 3-4 dny jsem je držel v

Vloženo: 08.07.2015
    Uskutečněno: 06.07.2015
  • SW motech držák navi/mobilu

Tak jsem si udělal radost a pořídil si nové pouzdro na navi/telefon od SW motech. Pouzdro vypadá naprosto fantasticky. Je vybaveno kšiltem pro tlumení slunečních paprsků, což zvyšuje čitelnost displeje, když jedu prot

Vloženo: 16.03.2015
    Uskutečněno: 14.03.2015