Gilera Nexus 300 (2011)

Vlastník PMaXX
Vloženo 20.5.2013
Aktualizováno 15.5.2018

Servis + ladění výkonu

Vloženo: 05.05.2014, Uskutečněno: 02.05.2014, Stav tachometru: 10100 km, Zhlédnuto: 34x

Tak konečně jsem se odhodlal vrazit nějaké peníze do Gilery.
Po zkušenostech s variátorem u Kymca to byla jasná volba i tady.
Konzultace proběhly meilem se Scootlandem z Brna - snad to není reklama

Nakonec v pátek 2.5. jsem vyjel ráno směr Brno, necelé dvě hoďky a byl jsem na místě. Personál super, v servise mi nechali i schované moto hadry ať to netahám po Brně, páč servis měl trvat cca 5 hodin.
Servis byl v rozsahu jaký je u nalítaných 10tkm, olej, filtry, svíčka, kontrola řemene apod. plus výměna variátoru a poladění výkonu na brzdě.
Její záznam přikládám.

Po vyzvednutí skůtříků jsem byl vyzván k testu a málem mě odfuklo, nějak jsem takové zrychlení a prohrábnutí na štěrku nečekal
Zaplatil jsem, poděkoval a vyjel směr Ostrava.
Vzal jsem to po staré cestě na Vyškov, Olomouc, Šternberk, Opava a domů.

Hned po odjezdu mě ale zarazilo že do kopce to nejelo více než kilo, je pravda že mám okolo metráku ale před zásahem nebyl problém do kopce pořád zrychlovat.
Honilo se mi to pořád hlavou a z každého kopce jsem zkoušel jestli nepřidá, dostalo se to až někde k 137,ale to bylo pořád méně než původně.
Nenapadlo mě nic lepšího než směrem na Šternberk už tahat za heft jak divý a nakonec to nějak pochopilo že chci přidat a do kopce se to pak šplhalo přes 130 a z kopce zatím 147 dle tacho
Zřejmě se musely rozchodit cesty ve varci kdy na brzdě nebyl žádný odpor a jelo to naplno - nebo něco jiného - kdo ví.

Hlavní je že za pár peněz to má akceleraci uplně někde jinde, průběh výkonové křivky je nesrovnatelný - na zadním kole to přidalo 2-4 koníky.

Takže super - doporučuju všem todle podstoupit - jeslti si to udělá někdo doma na koleně nebo to dá jim je jeho věc, já se toho bojím, takže jsou pro mě záchranou

P.S. křivky v záznamu jsou vždy dvě, nižší je původní a vyšší je po servisu