Honda NX 650 Dominator (1988)

Vlastník Jafoun
Vloženo 30.5.2013
Aktualizováno 5.11.2015

Vloženo: 21.04.2014, Uskutečněno: 21.04.2014, Zhlédnuto: 15x

Po pokusech s vymenou brzdovky a radnym odvzdusneni dominator stejne nebrzdil jak bych si predstavoval.. Packu brzdy jsem pri velky snaze domack az k riditku a to neni idealni. Mel jsem za to, ze tam mam furt nekde bublinku a ta dela problemy, ale kdyz jsem pak jednou rukou chytnul brzdovou hadici( ktera je na motorce porad puvodni z vyroby) a zmackl jsem brzdu, tak se mi v ruce znacne nafukovala..
Tak jsem se rozhodnul nahradit ji pancerovou hadici a kdyz uz jsem byl v tom rozdelani, tak jsem to rozhodil komplet, vymenil pistek v pumpe - tu kdyz jsem rozebral, tak jsem pochopil proc to brzdilo tak malo.. misto kapaliny ve v celym prostoru nachazelo jakysi zele, vsechny nehlinikovy casti byly total prorezly, tesneni zpuchrely... hnus.. byla celkem fuska z toho ten starej pistek dostat a nasledne to vycistit, ale podarilo se a stalo to za to..
Snazsi prace pak byla se trmenem, ten jsem mel rozhozeny uz pred casem a pistky jsem prelestil 2000 vodnim smirglem, vymenil tesneni, takze jakztakz chodil. ted jsem ho rozdelal znovu, komplet ho zevnitr vypucoval, pistky znovu prelestil, dal novy desticky od bendixu a cely to pospojoval, spodem pres odvzdusnovak natlacil novou kapalinu, lehce doovzdusnil a vida, brzdi to :)
Sice to neni jako KTM, ale z pozvolnyho zpomalovani, kterym dominator vynikal predtim se stalo vcelku obstojny brzdeni:) dokonce to jde i jednim prstem.. ale na predni ho asi nepostavim

• Keihin FCR 41-MX

Dalsi vec co vzala za svy je karburator. Ta puvodni podtlakova mrcha reaguje pomalu, tak jsem tam nacpal KEIHINA ze suzuki RMZ 450 s akceleracni pumpou. Do priruby k valci pasuje presne, k airboxu bylo potreba sehnat had

Uskutečněno: 05.11.2015
  • plasty ..

S puvodnim oplastovanim motorky jsem nebyl spokojenej. Zejmena bocni plasty tomu po montazi jednoho vyfuku moc neslusely, ty jsem vzal z hondy CRF 450, udelal na ne novy uchyty a pomerne snadno je napasoval. K nim jsem s

Uskutečněno: 05.11.2015
  • Vymena centralu

Dalsi vec co logicky navazovala po vymene prednich vidlic byla montaz delsiho centralu. Bylo potreba nejak dorovnat ten nakoplej, o 8cm delsi predek. Volba padla na tlumic z Hondy XL600R, kterej je asi o 2cm delsi nez

Uskutečněno: 04.11.2015