Honda CB 1000R (2009)

Vlastník motojanie
Vloženo 24.12.2013
Aktualizováno 17.11.2014

Vloženo: 07.04.2014, Uskutečněno: 05.04.2014, Zhlédnuto: 1x

Konečně po dlouhém dohadování a věčných rušeních nám vyšla první společná vyjížďka s Tomem. Zároveň jsem ho potřebovala trošku otestovat, co na tom svém novém Ferdovi ujede než pojedeme společnou motodovču. Přeci jen míval dříve naháče a navíc teď 4 roky nejezdil vůbec. Ale jak jsem mu říkala, tohle se nezapomíná. Trasu jsem naplánovala v pátek v práci. Dala jsem dohromady přibližný itinerář s tím, že se trasa dá kdykoliv zkrátit, když bude potřeba a zároveň je více možností kudy se dá jet v nejdelší variantě to dle map vycházelo na 694km... S Tomem jsme se domluvili, že sraz dáme v 10 v Jesenici na benzínce a rovnou vyrazíme. Oba jsme dorazili o chvíli dřív a tak jsme na desátou opravdu vyráželi. Tom mě rovnou pasoval na vedoucího výpravy, takže jsem celou cestu jela první a hlídala si ho v zrcátkách. Z Jesenice se vyráželo směr Benešov, Votice, přes Sudoměřice do Tábora. Z Tábora pak do Českých Budějovic, kde jsme dávali první krátkou pauzu. Z Prahy do Budějek to byl trošku ubíjející úsek, je to hlavní tah a pořád rovně, takže aspoň malé zpestření byly zatáčky u Sudoměřic (díky dálnici tam skoro nikdo nejezdí, takže silnice byla jen naše). V Budějkách jsme dali jen krátkou kouřovou, dotankovali a jelo se dál. Pokračovali jsme na Český Krumlov, Větřní (podél vody) směr Rožmberk (velmi rychlá pauza - kafe udělalo své ) a Vyšší Brod. Dál přes Lipno, Volary, Prachatice a Vimperk (ve Volarech se mi povedlo blbě odbočit, ale díky tomu jsme našli krásnou trasu právě na Prachatice - takže vlastně dobře). Ve Vimperku jsme opět dali pauzu na dotankování a tentokrát už i trochu protažení, Tom už začínal cítit zápěstí a na Ferdovi už hledal vhodné polohy a já už se potřebovala taky protáhnout. Z Vimperku jsme vyrazili na Kašperské Hory, Sušici, Klatovy - na Tomínovi začala být znát únava, tak jsme si jen řekli, že dojedem do Plzně a nejspíš pojedem dom. Takže opět zastávka na benzínce v Plzni, to už Tomík zápěstí opravdu cítil, ale po chvíli se srovnal a tak bylo rozhodnuto, jede se dál. Z Plzně jsme tedy vyrazili směr Toužim, Bečov nad Teplou (opět trochu ubíjející rovný úsek), krásné zatáčky pak začínají právě u Bečova nad Teplou, kde jsme opět dotankovali a dali chvilku oraz. Podél vody jsme pak dorazili až do Karlovek (nechápala jsem, kde se bere takového hmyzu a Tomáš si myslel, že začíná pršet - přes plexi skoro nebylo vidět) pak už jen průjezd Vary a kousek směr Praha. Už v Bečově jsme se domluvili, že nepojedeme celou tu rovnou trasu na Prahu, ale že odbočíme směr Rakovník, Křivoklát, Beroun a domů. Takže odbočka Jesenice - Rakovník (tohle byla opravdu enduro vložka, za což se chudákovi Tomínovi omlouvám ) Do Rakovníka jsme dorazili až kolem půl osmé a tak byla domluva jasná, teď už co nejkratší cestou domů. Cesta rovnou na Rudu, Nové Strašecí a po Karlovarské domů. U sjezdu na Stodůlky jsme na sebe jen mávli a každý mazal ke své garáži. Takže celkové kilometry jsme snad ani nemohli trefit lépe - ďábelských 666km . Naprosto skvělá a pohodová vyjížďka po krásných silnicích i výhledech. Myslím, že jsme si s Tomínem skvěle sedli i na mašinách, takže motodovča je jasná Tomíno ještě jednou díky za vyjížďku - byla to paráda

Tomino (21) napsal 08.04.2014 v 07:39

Bylo to super, dlouho jsem si tak nezalítal a těšim se na další

Romano73 (5) napsal 07.04.2014 v 20:54

Tak tomu říkám slušná porce, dost dobrý

• Vyjížďka na letiště

S Tomínem jsme si naplánovali výjezd na letiště, zvažovali jsme jestli jet Mimoň nebo Tchořovice. Nakonec jsme se rozhodli pro Tchořovice. Vyráželi jsme kolem 11 dopoledne z OMW na Strakonické. Tomáš s sebou vzal ještě V

Vloženo: 26.04.2014
    Uskutečněno: 20.04.2014
  • Vyjížďka po práci

Po práci jsem si dala jen takovou kratší vyjížďku. Z Prahy na Neratovice, dál pak Mělník. Když už jsem byla v Mělníku tak bylo jasné, že nevynechám Dubou a tak přes Dubou dál až do Jestřebí, pak směr Česká Lípa, ale odbo

Vloženo: 26.04.2014
    Uskutečněno: 02.04.2014
  • Brno a okolí aneb motovýlet s Mácou

S Mácou jsme byli jsme domluveni na sobotu na delší vyjížďku po moravských motorkářských krásách. Tak jsem v pátek po práci honem dobalila posledních pár věcí na mašinu a v půl páté vyjížděla směr Brno. V jednom jsem měl

Vloženo: 14.04.2014
    Uskutečněno: 22.03.2014