BMW R 1150 GS (2000)

Vlastník Miliny
Vloženo 21.5.2013
Aktualizováno 16.3.2015

Vloženo: 19.03.2014, Uskutečněno: 17.03.2014, Stav tachometru: 56970 km, Zhlédnuto: 17x

Servis jsem si po několika doporučení dohodl v CarServisu Praha. Nejdřív jsem si myslel, že půjde o běžný jarní servis, ale ten se záhy změnil v takovou malou rekonstrukci.

Motorku mám rok a stále se sní seznamuju. Předchozí majitel prý servisu mnoho nedal, což se projevilo na nezbytných výměnách jednotlivých dílů. Co mě udivovalo je, že motorka celý rok jezdila skvěle a kromě pár much nevykazovala žádné nedostatky. Na základě předloženého seznamu provedených prací si nedokážu představit, jak musí být tento stroj zhuntovaný, aby se to na něm dostatečně projevilo. No další důkaz úžasnosti této mašiny.

Takže
1) seznam prací:
- výměna motorového oleje
- kontrola převodového oleje
- výměna oleje převodu zadního kola
- výměna palivového filtru
- kontrola těsnosti palivové soustavy
- kontrola stavu baterie
- výměna vzduchového filtru
- výměna řemene
- kontrola účinnosti brzd
- výměna brzdových hadic přední i zadní brzdy
- výměna brzdové kapaliny
- výměna brzdových destiček přední brzdy
- kontrola hydraulické spojky
- výměna náplně spojky
- utažení šroubů zadního kola
- vůle zadního kola
- kontrola vůle ložisek
- uložení bočního stojanu
- kontrola centrálního stojanu
- výměna svíček
- seřízení ventilů
- montáž motozásuvky

2) seznam dílů:
- palivový filtr KL 145 (měl jsem tam ještě původní z roku 1999)
- vzduchový filtr LX 578
- velké gufero
- brzdové destičky MCBB680
- brzdové hadice MCH 564 V4
- brzdové hadice MCH 563 H1

Pánové na motorce pracovali cca 18 hodin a musím uznat, že rozdíl byl znát hned po zařazení 1.ho stupně. Předchozí majitel tedy opravdu servis zanedbával. No od teď je motorka v dobrých rukách a začnu psát její novou historii.

• Ventil KO

Tak se mi stala taková nemilá věc. Vracel jsem se z dovolené, když mi motorka přestala táhnout za plynem. Tak tak jsem dojel na benzínku (Devět křížů na D1) a po ubrání plynu mi motorka chcípla. Bylo to stejné, jako kdyb

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 07.09.2015
    Uskutečněno: 04.08.2015
  • Tank pady

Tak jsem na motorku namontoval další doplněk. Jedná se o ochranné nálepky na nádrž. Koupil jsem je přes ineternet u značky Wunderlich Dost mě překvapilo, za jak krátkou dobu mi přišly. Asi za 3-4 dny jsem je držel v

Vloženo: 08.07.2015
    Uskutečněno: 06.07.2015
  • SW motech držák navi/mobilu

Tak jsem si udělal radost a pořídil si nové pouzdro na navi/telefon od SW motech. Pouzdro vypadá naprosto fantasticky. Je vybaveno kšiltem pro tlumení slunečních paprsků, což zvyšuje čitelnost displeje, když jedu prot

Vloženo: 16.03.2015
    Uskutečněno: 14.03.2015