Yamaha XVS 950A Midnight Star (2011)

Vlastník Jedejakzpraku
Vloženo 14.4.2012
Aktualizováno 9.7.2013

Vloženo: 18.12.2013, Uskutečněno: 16.11.2013, Stav tachometru: 8414 km, Zhlédnuto: 34x

Dobrý den vespolek.

Motorka byla zazimována. A já tu napíšu opět pár postřehů. Motor už je tedy plně zajetý a po dvou výměnách oleje. Průměrná spotřeba PHM činí 4.2 l/100 km. Kdy maximální byla při zajíždění a to 4.8 l/100 km a naopak nejnižší 3.6 l/100 km. Pokud je to možné, tankuji jen 100 oktanový benzín buď na OMW nebo Shell. A pokud se nepovede, tak alespoň Vervu na Benzině, nebo Shell v-power nitro. Pokud se ptáte, jestli je poznat rozdíl, tak narovinu píšu, že NE. Možná s Vervou je nižší spotřeba, ale ta je v řádu 2 deci na sto. Tankuji tak jen pro svůj dobrý pocit a taktéž na radu mechanika z Yamahy.

Jezdím rychlostí do 100 km/h. Mám rád zrychlení, takže trošku ostřejší rozjezdy a výjezdy z obcí.
Maximální rychlost, kterou jsem zkusil jen jednou, je něco kolem 160 km/h, pak už se ručička ani nehla. Ale na takovéto ježdění není moto stavěná.

Zatím nepozoruji žádný problém. Jediná věc, která mne trochu štve je proměřování tachometru o cca 10 km/h a malinko se loupající lak na nádobce brzdové kapaliny na řídítkách.

A k věčnému tématu výfuku. Teď už je asi vypálený tak jak má, protože už cca 2000 km nepozoruji, že by se zvuk měnil. Asi jej měnit nebudu. Myslím si, že se k moto hodí a je to zbytečná investice. I tak po 200 km jízdy mám zalehlé v uších

Na motorce jsem zatím podnikl nejdelší podnik 250 km za 4h20min s průměrnou spotřebou 4.4 l/100 km. Nepozoroval jsem větší unávu, nebo něco podobného. Jen vždycky na začátku sezony trvá, než si tělo zvykne na posez.

To je tak vše. Pokud někono něco zajímá, rád odpovím přes PM.

Uvidíme na jaře po další prohlídce a po skončení záruky.

Pete-Mitchell (3) napsal 14.03.2014 v 00:45

Paráda, hezky se to čte Díky za fajn postřehy Jsem rád že slouží

• Servis v 8500 km

Jelikož počasí přálo a v servisech to ještě zeje prázdnotou, rozhodl jsem se objednat se na Třetí servisní prohlídku v Yamaze. Nejprve jsem však musel moto odzimovat a pokusit se nastartovat. Vše se podařilo, moto nask

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 14.03.2014
    Uskutečněno: 14.03.2014
  • Servis po 1000 km

31.5. Jsem absolvoval servis po 1000 km. V rámci servisu byl vyměněn olej a filtr a kontrola celkového stavu moto a dotažení všech spojů. Vše proběhlo bezproblémově. Ráno jsem moto odevzdal do servisu a v poledně byla ho

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 31.05.2012
    Uskutečněno: 31.05.2012
  • Druhé tankování a zajíždění

Dnes jsem podruhé natankoval a mohl si spočítat spotřebu. Motor je zatím stále v záběhu, ale spotřeba mi vyšla velice solidní. Motorku nešetřím a spotřeba mi vychází nádherných 4.5l/100km. Jezdím sice jen max do půlky pl

Vloženo: 25.04.2012
    Uskutečněno: 25.04.2012