Suzuki DR 650 (1990)

Vlastník Mann
Vloženo 31.1.2010
Aktualizováno 10.2.2019

Vloženo: 24.11.2013, Uskutečněno: 17.11.2013, Zhlédnuto: 9x

Doma se začalo péct cukroví, Jandysovy děvčata dokonce i perníčky a nutno podotknout, že vynikající. I já dostal na ochutnání, ale některé jednoduše a sprostě sežrat nemůžu, no uznejte sami /viz.foto/. Tak nějak jsme se vzácně shodli, že bude rozumnější se ženským v kuchyni nemotat a i když venku byly pouhé 4°C vyrazili jsme na naši poslední letošní štaci. Při jedné velmi důležité a konstruktivní diskuzi /jak už to u nás chlapů bývá/ přišel Igor s myšlenkou "Co takhle zkusit udělat nějaké video." Dobrý nápad řekl jsem , hlavně když máme po sezóně a materiál žádný. Nicméně jsme přepli naše dovolenkové foťáčky na režim natáčení a nějaké pokusy učinili, bylo toho ale žalostně málo. Na štěstí je na českých televizních kanálech jedno velké prd /primácká super reality show "VyHulení" mě teda fakt nebere/, tudíž jsem měl důvod i čas rýpat se po večerech ve svém fotoarchivu a hledat něco, čím bychom to mohli eventuelně doplnit. To samé udělal i Igor, takže jsme to sesypali do jednoho měchu a protřídili na použitelné-méně použitelné a absolutně nepoužitelné. Nevím proč, ale toho posledního bylo jaksi nejvíc .
Proč zrovna tento kraj?
Je to už několik let nazpátek, kdy jsem se v podvečer vracel domů z vyjížďky a ať pořád nejezdím po stejných štrekách Hranice-Bělotín-Odry-Fulnek-Opava nebo Šternberk-Opava vzal jsem to přes Dolany-Domašov n.B - Libavá-Budišov. Cesta prázdná, nikde nikdo, až jsem se přehoupnul přes horizont a uviděl v údolí kostel ve Staré Vodě. To mě úplně zaskočilo, něco takového jsem v těchto končinách vůbec nečekal. Zajel jsem ke kostelu a s otevřenou hubou jsem na něj civěl kde se tu vzal. Podle velikosti se dalo tušit, že to muselo být v minulosti velmi významné místo. Za chvíli přijelo auto s německou SPZ, elegantní muž středních let otevřel dveře spolujezdce a z něj vystoupila paní, soudím dle bílých vlasů a rozvážného pohybu, hodně požehnaného věku. Beze slova se zahleděla do okolí a po chvíli ji slzy po tvářích valily jak hrachy. Nezmohl jsem se ani na to klasické "Grüß Gott", poněvadž bylo patrné, že ta paní je v časové ose úplně někde jinde a já nechtěl působit jako rušivý element. Pouze jsem zdvořilostně pokynul hlavou.
Celou zbývající cestu se mi to mlelo v palici. Začal jsem pátrat po historii tohoto kraje a hledat zaniklé cesty a vesnice. Od té doby se tam vždycky několikrát do roka vracím, poněvadž je to úžasná krajina a letos se po přesedlání z cesťáku na cenduro přidal i Jandys a Hery22. Pořád nevím jestli je tady rozumnější používat nick nebo normální jméno? No a tak nějak vzniklo naše první společné video. Nejsme žádní profící ani v natáčení ani v ježdění, všechno je děláno radostně a s nadhledem. Tak se nám moc nesmějte... a nebo smějte, alespoň bude veseleji Teď už jen zbývá zimní servis /přeci jen dostaly motorky za celou sezónu "slušnou rychtu"/,a taky poděkovat kamarádům v jedné stopě, kteří se mnou v letošním roce cesty podnikali. Těším se na jaro, na další ...

Wildaja (44) napsal 08.09.2014 v 16:00

Myslím, že ta tvoje krásná motorka a perníková jsou jak přes kopírák , obě povedené . Originální, no ni ? a to video ... co říct ? než SUPER

JirkaMetal (1) napsal 24.08.2014 v 19:24

Extra video,až jsem měl husí kůži při koukání

momo71 (3) napsal 30.01.2014 v 00:52

Super, všetko super

Mann (1532) napsal 14.12.2013 v 17:33

To máš pravdu - užívali a budeme muset z toho žít áááž do jara

Jardas444 (10) napsal 14.12.2013 v 17:23

Koukám,že jste si to parádně užívali a video super Budu se tam k vám podívat

ziki.xt (23) napsal 02.12.2013 v 21:48

Super video, přesně o tomhle si myslím že je cendurový ježdění. Kámoši,příroda, pomoci si navzájem a užít si trochu toho adrenalinu při projíždění brodů. Dávám a přeju vám z každý štreky šťastnej návrat.

Tuareg-Tengai (1) napsal 25.11.2013 v 15:28

bezvadnej den

Mann (1532) napsal 24.11.2013 v 19:02

to Hery22: já myslím, že máš zbytečný respekt. Při nejhorším bys nabral do bot taky Jak vidíš Igor to přežil bez újmy na zdraví. Kurňa - ale studit to muselo
Jináč všem pánové děkuji - těší mě to. Škoda jen, že nás to trubce nenapadlo dříve

Hery22 (20) napsal 24.11.2013 v 18:15

ještě že jsem nebyl u toho brodění s vámi

istonbike (2) napsal 24.11.2013 v 16:24

Chlape přijmi mou poklonu parádně nastříhané videjko se skvělým ozvučením ten brod jste si dali pěkně

-Jandys- (16) napsal 24.11.2013 v 15:06

No paráda Slávku jestli nick nebo jméno to je jedno,ti co nás znají i naživo-tak vědí K těm perníčkům,ty klidně sněz,už se dělá další várka a ještě lepší myslelo se i na tebe,tak přivezu No a ten servis u mě potrvá až do jara,tak se asi na sněhu možná nesvezu,to máš: přední pneu,přední destičky,přední tlumiče-náplň+kontrola,ložisko v krku řízení,dopnout vyvažovák,udělat ventily a karbce,dát novou řetězovku a pár drobností a udělat trochu úprav Prostě jen nachystat moto a hurá za zážitky!!!

raser (15) napsal 24.11.2013 v 14:41

Dobrý jízda i video

• Momentky

z letošního Brna. Zajímavá zkušenost, která měla jednu výhodu a jednu nevýhodu. :-) Výhodou je, že máte na slušnou fotku docela hodně pokusů :-D nevýhodou byla ta jejich pekelná rychlost

Vloženo: 25.08.2019
    Uskutečněno: 25.08.2019
  • Pour féliciter 2018

Vážené kolegyně a kolegové, přátelé jedné stopy :-) přeji Všem pohodové Vánoce a do nastávajícího roku i sezóny klidnou mysl, čiré hledí a hlavně benzín v nádrži :-D ;-)

Typ: Reportáž
    Vloženo: 21.12.2017
    Uskutečněno: 24.12.2017
    Tachometr: 2018km
  • Minulé století

Při jedné nutné probírce papírů na potřebné/nepotřebné, no .. ... spíše jsem v tom svém mrdňajzu potřeboval něco akutně najít, jsem narazil na pár fotek, v čase a prachu už pozvolna zapomenutých. Prohlížím si je, sám se

Typ: Reportáž
    Vloženo: 19.11.2015