MV Agusta Brutale 1090 (2012)

Vlastník Gulf
Vloženo 12.5.2012
Aktualizováno 20.9.2014

Jak jsem si odskočil...

Vloženo: 06.11.2013, Uskutečněno: 24.10.2013, Zhlédnuto: 25x

Pokaždé, když jedu kolem Motoprestige, tak se tam zastavím. Má rád věci od Dainese. A díky skvělé obsluze neodjíždím nikdy z prázdnou.
I před posledním říjnovým víkendem jsem tam zavítal. Byl přede mnou víkend s asi posledním hezkým počasím a představa prací na zahradě a pobíhání s rýčem mě moc nevzrušovala.
Po chvíli co jsem okoukl pár nových věcí - co nutně potřebuji, jak jinak, se řeč stočila na motorky. Stylem, jo Huska je asi dobrá, ale mám MV Agustu. No, je to jednobuch. A 58 koní to asi nic pro mě / 193 cm-104 kg /.
Máme tady předváděčku - asi ne. Po pěti vteřinách - tak jo.
Druhý den jsem vyzbrojen dorazil dopoledne pro motorku. Už cesta domů přes ucpanou Prahu byla výborná. Pocit, že řídím horské kolo. Proplétání kolem plechovek a pokud schválně zablokovaly, že se ani nedalo projet i kousek po chodníku / bez chodců / skvělé.
V sobotu ráno jsem nemohl dospat. Po deváté směr Čerčany,Sázava, Uhl. Janovice a okolí. Při výjezdu se Sázavy mě do kopce brzdila R1 / podle zvuku bing bang /. Asi to nebyl Rossi, ale líbilo se mi jak Huska měla chuť ho vzít vnitřkem.Bohužel na vrcholu se silnice narovnala.
Neděle po obědě / přeci jenom jsem musel chvilku pobíhat po zahradě /, cesta na Ondřejov,Jevany,Kouřim atd. Každou minutu jsem si neskutečně užíval. Motor jde skvěle do otáček, sériový výfuk má slušný zvuk. Zatáčení je pouhá myšlenka. Gumy Metzeler držely jako kráva. Ovládání spojky a brzdy samé jedničky.
Za dva dny najeto 430 km po okolí.
Sváteční pondělí, opět v devět ráno už v sedle. Kam pojedu? V okolí to znám - nebo ne?
Stojím na silnici mezi Tuklaty a Jirny. Dívám se po krajině a napadá mě - jak to asi vypadá támhle nahoře. A už jedu úvozem nahoru. Díky hmotnosti nemám žádný problém ani když jedu po uvláčeném poli / nikdy jsem mimo silnici nejel /.Podvozek chytá skvěle nerovnosti. A nahoře - paráda. V dálce hřebeny Krkonoš,Bezděz.Najednou vidím krajinu úplně jinak než ji znám. Říká se, že nejhezčí pohled na krajinu je z hřbetu koně. Já si myslím, že to je z motorky.
Celý večer projíždím web. Enduro škola, youtube Albánie,Ukrajina. Líbí se mi i Ramona Schwarz.
V úterý ráno déšť, 8 st. Na Agustě nebo Ducati bych v životě nikam nejel. Na Husqvarnu jsem v pohodě dojel zpět do Motoprestige a ještě jsem si ucpanou Prahu vychutnal.
PS:
Vzal jsem poslední Terru -).

Pitrs_TE410E (0) napsal 19.01.2018 v 17:53

Taky jí mám rád

DrIVER. (1) napsal 05.01.2014 v 21:03

Ty si umíš udělat radost

BoBo1 (0) napsal 06.11.2013 v 20:41

Paráda. Líbí se mi , že se s tím nemažeš a jdeš si za svým.

• Most

V pondělí mi volá kamarád, že Racetrak prodloužil o jeden den ježdění v Mostě. V úterý dopoledne startuji Brutalku a jedu směr Most. Dálnice nuda. Přejezd dálnice směr Most trochu lepší. Po vjezdu na okruh mě vždy ohrom

Vloženo: 18.08.2012
    Uskutečněno: 14.08.2012
    Tachometr: 1956km
  • Dál od komína

Po třech měsících co mám Brutalku na mě pořád koukala z tachometru cifra 410 km. pochopil jsem, že kolem komína nezvládnu ani letos první servis. Pátek 3.8 a předpověď na víkend mě přesvědčila vyrazit dál než na dohled

Vloženo: 12.08.2012
    Uskutečněno: 03.08.2012