Suzuki DR 800 Big (1997)

Vlastník Varaník
Vloženo 16.6.2013
Aktualizováno 14.4.2015

Vloženo: 04.10.2013, Uskutečněno: 28.08.2013, Stav tachometru: 55300 km, Zhlédnuto: 1x

Už asi 6 let mi v šuplíku straší vyhřívané hefty původně sundané z manželčiny CB 500 . A doposud nebyl doma stroj který by si je zasloužil a taky jsem na ně úplně zapoměl...
Nejsem elektrikář ale na DR-Big foru mi bylo porazeno ať to napojím skrze relátko aby elektrika nedostávala takový šlupky / to relátko ale musí být tuze šikovný stroj /
Koupil jsem relátko s pojistkou a když už jsem v tom nakupování byl tak jsem koupil i 12V zapalovačovou zásuvku a tu přes relé taky zapojil. Kamarád mi nakreslil po dlouhém škemrání schema a já se do toho pustil.
Tak tedy jsem stáhnul staré hefty kompresorem a navlíknul jsen Daytony. Vyvázal a nechal dostatečný průvěs u kabelů a všechno tak nějak pozapojoval, Po přepnutí heftů na ON mi to vždycky spálilo pojistku na relátku. Po několika pokusech jsem musel zase na elektickýho kamaráda se škemrotem jestli by se mi na to nemohl podívat ... Popisovat škemrání nebudu / sakra já ty elektrikáře nedoceněný nechápu /
Ten ale zjistil to co mně by nikdy nenapadlo - v poloze ON tu ten spínač proklemuje a tím vyzkratuje a spálí pojistku. Tak jsem dovnitř vybrousil z plastu zarážku a je klid.
Hefty fungujou a pojistka drží.

• výroba a montáž bočních kufrů

Nebyl by to echt cestovní stroj bez 3 kufrů - to dá rozum. Za půlitra jsem koupil od kamoše vyřazený Krausery i s montážníma obdelníkama "ta trubka kolem dokola co má západku na zámek co je v kufru". No a pak se asi 14

Uskutečněno: 04.10.2013
  • Únik oleje okolo levého deklu.

Po sundání plastu pod motorem jsem zjistlil že mi ošklivě teče olej okolo deklu od alternátoru a to mechanici na baterky jako já nemaj rádi - že? Nebyl jsem si jistej jestli mi nebryndá to nový olejový čidlo co jsem nedá

Typ: Odborný servis
    Uskutečněno: 06.09.2013
  • Montáž čidla tlaku oleje

Od Aldyho na DR-Big stranách jsem koupil mezikus k chladiči spolu s čidlem. Pro montáž je lepší sundat nádrž aby bylo ke všemu dobrý přístup. Odpojit trubkuod chladiče není problém a ani olej na vás nevyteče. Namažou s

Uskutečněno: 29.08.2013