V.D.O. Moto Genesis 125 (2009)

Vlastník Darkkiller
Vloženo 19.6.2013
Aktualizováno 8.7.2013

Přetryskování + iridiová svíčka

Vloženo: 27.06.2013, Uskutečněno: 27.06.2013, Stav tachometru: 5100 km, Zhlédnuto: 31x

Dnes jsem tam konečně dal nový trysky přímo od Mikuni a svíčku.
Hlavní tryska (main jet): stará 122.5
nová 127.5
Volnoběžná (Idle jet): stará 32.5
nová 35
Přetryskování mi zabralo jen chvíli, karbec jsem ani nesundaval, jen jsem povolil 2 objímky ze stran, odpojil hadičku benzínu a karburátor jsem pootočil do strany, povolil 4 šrouby zespodu a byl jsem u trysek.

Následovala sportovní Iridiová svíčka NGK DR8EIX. Stará měla ukázkovou barvu viz. foto. Myslím, že se po nové iridiové svíčce zlepšil chod motoru na volnoběh, otáčky jsou naprosto vyrovnané, neskáčou jako předtím. Očekávám i mnohem vyšší životnost. Takže doufám, že to byla za 7 kil dobrá investice (v eshopu mě pěkně natáhli..viděl jsem jí jinde za 300 Kč).

Konečně jsem od úprav mašinu pořádně projel. Najezdil jsem cca 40 Km, vzal jsem otce s jeho Yuki 350 spt na projížďku. Výkon šel znatelně nahoru, lepší zrychlení, na jedničku jde na zadní. Maximálka plus mínus stejná, z mírného kopce 120 Km/h 10 000 rpm. Co je ale fakt paráda je zvuk! Motor na plnej kotel řve, lidi se otáčejí, otec si stěžoval, že když jedu blízko, tak vůbec neslyší zvuk svýho motoru. Výkon srovnatelnej s jeho třistapadinou, zrychlení mám lepší.

Darkkiller (0) napsal 27.06.2013 v 22:12

Btw to vyrovnání otáček s tou irid. svíčkou bylo fakt znatelný, při volnoběhu tam nejsou vůbec žádné výkyvy.

Darkkiller (0) napsal 27.06.2013 v 22:10

Uvidím no.. Četl jsem diskuze tady na fóru i jinde. Mnoho lidí, mnoho názorů. Výrobce udává 2-3x vyšší životnost právě díky iridiu. Cituji "Ušlechtilý kov iridium je jedním z nejtvrdších kovů na světě. Taví se až od 2450 °C a je velmi odolný vůči jiskrové korozi." Každopádně díky za názor, jsem za každý koment vděčný. Kdybych s ní měl nějaký problém, tak dám příště vědět .

Jardas444 (10) napsal 27.06.2013 v 22:01

Ahoj,nerad tě od iridiové svíčky odrazuji ale zázraky od ní nečekej.Co o nich píší je možná pravda ale je to závodní svíčka a to už nepíší že vydrží třeba jen 500 km.(jeden závod).Já je koupil taky a hned jsem je vyhodil a dal zpět klasiku.Ale třeba budeš spokojenej .

• Výfuk + sání

Tak dnes jsem se vrhnul na výfuk, minule jsem ho říznul flexou a vyndal katalyzátor. Bohužel tam držel dost pevně, tak jsem ho musel odvařit (viz. ilustrační foto). Svařit zpět elektrikou moc nešlo, akorát jsem výfuk na

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 26.06.2013