V.D.O. Moto Genesis 125 (2009)

Vlastník Darkkiller
Vloženo 19.6.2013
Aktualizováno 8.7.2013

Vloženo: 26.06.2013, Uskutečněno: 25.06.2013, Stav tachometru: 5000 km, Zhlédnuto: 24x

Tak dnes jsem se vrhnul na výfuk, minule jsem ho říznul flexou a vyndal katalyzátor. Bohužel tam držel dost pevně, tak jsem ho musel odvařit (viz. ilustrační foto). Svařit zpět elektrikou moc nešlo, akorát jsem výfuk na jednom místě propálil, takže jsem ho nechal svařit COčkem. Dneska jsem ho zabrousil, odmastil, očistil a nastříkal matným černým sprejem přímo na výfuky (do 800° C). Poté jsem barvu vypálil horkovzdušnou pistolí. Otevřené sání jsem udělal už také minulý týden (jde jen o vyndaný kryt airboxu a nahrazený drátěnou síťkou). Říkal jsem si, že rovnou stříknu i svod. Vyndal jsem ho a při oddělávání stříbrného krytu jsem utrh šroub, takže jsem ho 2 hodiny odvrtával a dostával ven...bohužel kvůli tomu nezbyl čas na přetryskování. Svod jsem nakonec trochu ze zbytku spreje stříknul. Poprvé od úprav jsem mašinu projel (jen asi 500m, protože už bylo šero a pršelo). Motorka se nejdříve po nastartování dusila, což ale po zahřátí přestalo (bude třeba doladit bohatost směsi tryskama). Po projížďce jsem byl příjemně překvapen, jde lépe za plynem, možná i lepší akcelerace. Na maximální rychlosti se buď úpravy neprojevily nebo možná jen minimálně (cca 2-3 Km/h). Ale co je lepši radikálně je zvuk! Hlavně při vyšších otáčkách o mnoho silnější a hlasitější zvuk. Fakt nádhera. Další úpravy budou následovat- iridiová svíčka, trysky (main i pilot jet), větší přední rozeta 16z, zadní brzdové destičky, gumy Michelin pilot street 130/70 a 110/70. Trysky a svíčka viz. poslední fotky.

Darkkiller (0) napsal 26.06.2013 v 10:49

Blbost...kdybych úplně vyndal filtr, tak možná, ale takhle je to v pohodě. Je to otevřený z boku, takže by se tam o moc víc vody a nečistot nemělo dostat, kdyžtak to zachytí filtr. Co by pak říkal třeba Grider? Ten si udělal náporový sání a jezdí s tim taky v pohodě :D

Martinpetricek2 (0) napsal 26.06.2013 v 10:01

Jo no tedka ti tam pujde hodně bordelu do sání a hlavně až bude pořádně lejt tak se ti promočí a nebude to vubec tahat, možná se dostane voda i do motorku, to bych rači udělal zpátky :)

TheFrida (-2) napsal 26.06.2013 v 09:47

no ten airbox se mi moc nezdá

• Přetryskování + iridiová svíčka

Dnes jsem tam konečně dal nový trysky přímo od Mikuni a svíčku. Hlavní tryska (main jet): stará 122.5 nová 127.5 Volnoběžná (Idle jet): stará 32.5

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 27.06.2013