Blata 125 Enduro (2012)

Vlastník 125Marek
Vloženo 1.12.2012
Aktualizováno 17.2.2016

Vloženo: 26.12.2012, Uskutečněno: 26.12.2012, Stav tachometru: 6159 km, Zhlédnuto: 10x

24. 12. k nám zavítal Ježíšek A s sebou přinesl pár zajímavých kousků.

Helmy Answer Comet Alpha
Díky studiu v Liberci mám možnost, pokud mám čas, navštívit Bikerscrown. A protože měli podzimní výprodej a my doma měli již endůrko, rozhodli jsme se pořídit enduro helmy. Vybrali jsme si je z cenových důvodů (1700 kč ), nevypadaly úplně nejhůře a seděly dobře na šišce Váha okolo 1400 g není taky špatná. Prostě zatím jsme spokojeni A umístění kamery GoPro máme také již vymyšlené a vyřešené

Brýle
Při zkoušení helem v Bikerscrown jsem měl možnost vyzkoušet si do helmy i brýle. Firma MX Agressive měla mnoho hezkých brýlí. V kombinaci s helmou Answer neseděly. Tlačily na nos tak, že jsem nemohl dýchat Jediné brýle pasující do této helmy, které měly na prodejně, byly ty viz foto Není na nich uvedena značka ale sedí dobře a za 250 kč mi to nevadí
Vitus ale nosí dioptrické brýle. S tím byl trochu problém. Vše ale vyřešilo koupí brýlí Progrip 3301, které krásně sednou jak do helmy, tak i na obličej s brýlemi A i cena 800 kč není tak šílená, jako u podobných výrobků
Každopádně oboje brýle se nemlží a splňují naše předpoklady

Krunýř
Ten už Ježíšek nepřinesl Abych se přiznal, tento krunýř již máme března. Krunýř Force Jacket od značky 4SR je ve velikosti M. Musím ale říci, že po skoro cca 10 lehkých pádech funguje dobře Ze všech zkoušených krunýřů v ceně do 2500 kč právě tento seděl nejlépe. Integrovaný páteřák vypadá taky solidně, chrániče hrudi neodstávají (jako u většiny zkoušených), síťovina je prodyšná a celkem pevná (skoro roce ježdění a několika pádech nejeví známky opotřebení). Chrániče loktů a ramen mají pár šrámů ale nic jim není.
Dobrá jsou očka za palce u ruk, která zabraňují posunutí chráničů z oblasti loktů

Kalhoty
Dříve naše krošení probíhalo buď v motorkářských kalhotách, které úspěšně fungovaly jako perfektní přípravek pro hubnoucí jedince Nebo jsme si mohli vzít šusťáky či rifle... Jenže pod rifle se chrániče na kolena, o kterých se za chvíli zmíním, nevešly. Proto jsem byl nucen jezdit s šusťákách. Vitus je krapet hubenější, a tak se mu chrániče kolen hravě vešly pod rifle. Jenže uznejte- šusťáky nejsou vhodné pro drobné pády Hnedka se protrhnout Takže jsme si k Vánocům udělali radost a koupili FLY F16 za krásnou cenu 1090 kč Není to zrovna FOX designed for 2013 , ale kalhoty jsou to hezké (hodí se k endurku i motardu), barevně dobře řešené a vypadají i oděruvzdorně oproti šusťákům Mají vycpávky na boky a krásně se pod ně vejdou chrániče kolen Jsem s nimi vážně spokojen
Budou dobré i na ježdění v létě, kdy se v motorkářských kalhotech člověk potí jako vrata od chlíva

Chrániče kolen FOX
Konečně nějaký výrobek od značky FOX Každej debil nosí tričko FOX a motorku vidí tak maximálně ve zpětném zrcátku Proto mi je tato značka protivná Na každým výrobku se snaží vydělat neuvěřitelný prachy a těží ze své značky FOX i když její výrobky jsou průměrné... Ale je to FOX
Ježíšek je ale nepřinesl. Koupili jsme si je někdy v červnu 2012.
Co se týká chráničů, opravdu jsme se báli o kolena. Přeci jen zraněné koleno se sakra dlouho léčí a většinou to má dlouhodobé následky. Hledali jsme proto cenově dobré, třípáskové chrániče. Za 550 kč to byla suprová cena , 3 pásky (nad kolenem, pod kolenem a pod lýtkem) zajišťují dobré usazení na noze. Pár lehčích pádů už taky zažily. Není to na nich ani vidět :-D Nejsou to sice kloubové, za se vejdou dobře pod nové kalhoty A hlavně- co bychom to byli za motorkáře bez značky FOX :-D

Rukavice Polednik X-Racing
Ty už máme téměř rok :-D Koupili jsme je na motosalonu v Brně. Hledali jsme tehdy dobře padnoucí motokrosové rukavice. Proběhali jsme všechny haly, až jsme našli stánek firmy Polednik, kde nabízely tyto rukavice za 350 kč. Krásně seděly na ruce, gelové výstelky na dlani tlumí dobře rázy od řidítek prostě super Máme je již rok, vydržely, jako všechny naše věci, několik pádů a jsou téměř bez poškození. Nikde se nic nepáře

Abych nezapomněl! Přemýšleli jsme i o dresu. Dospěli jsme k ale překvapitvému závěru... Totiž když někdo někoho vidí, jak to krosí po lese či louce, rozhodně z toho není nadšen a hned si zapisuje tvoji SPZ. Jenže většinou jsou to ty lidi, kteří vypadají jako závodníci. :-D Všechno sladěné do barvy. Prostě závodnící továrních týmů :-D Když ale někdo vypadá jako "vidlák", pan lesník si hned pomyslí, že takový chudák se jel jen projet a nešel mu rozvrtat les na prvočinitele :-D Proto jsme jako dres na krunýř vhodně zvolili starou (na fotkách velice čistou), částečně roztrhanou mikinu po mamce :-D :-D Velikost XL by nám měla bohatě stačit :-D :-D
Prostě styl VIDLÁK není tak nápadný, jako styl závodník FOX Racing v pestrobarevné kombinaci všech barev viditelného světla :-D :-D

Mr.PeLi (0) napsal 05.01.2013 v 12:03

Prostě si zakrejte spz a máte vystaráno, spoléhat se na to že když nebudeš mít dres, tak tě nezapíšou je blbost :D

Aleš-ák (1) napsal 27.12.2012 v 22:28

Docela dobrý výbava Ale musím nesouhlasit co píšeš o tom dresu Je přece jedno jestli máš dres nebo ne,protože když mu to pole rozvrtáš a on tě uvidí určitě si nebude říkat,že si nějaký chudák a nechá tě být,prostě si bude říkat rozvrtal mi pole tak at platí a tu SPZ si zapíše tak nebo tak

125Marek (10) napsal 26.12.2012 v 19:54

Taky doufám

Martic (13) napsal 26.12.2012 v 18:44

Pěkná výbavička . Tak hlavně ať ty ochranný prvky nejsou potřeba nebo jen minimálně

• Výměna oleje, seřízení ventilů a dotáhnutí krku řízení

Ve stejné době jako motard bylo i enduro na servisu. Potřebovalo to jako sůl :-) Takže následovala klasika - olej, filtr a ventily. Do bylo potřeba dotáhnout obě matice v krku řízení. Při přijezdu krátkých nerovností to

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.11.2015
    Uskutečněno: 29.11.2015
  • Výměna řetězu

Nedávno se nám stala nemilá věc. Při obvyklém krošení s endůrkem se při jednom přeskoku přetrhl řetěz. :-( Jediné štěstí, že se přetlhl v takto malé rychlosti a ne někde na rovince a nic se naštěstí nestalo. (s) Vlast

Typ: Údržba
    Vloženo: 01.05.2015
    Uskutečněno: 01.05.2015
  • Spojka a výměna oleje + ventily

Spojka začala už stávkovat takový způsobem, že se nedalo ani rozjet. Stojím ka křižovatce, dám spojku a jedničku, pustím spojku a nohama se odpichuji :-D Když jsem nabral nějakou rychlost, zatlačil jsem páku spojky na s

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.11.2014