Jawa 50/23 Mustang (1980)

Vlastník MasterX
Vloženo 26.7.2012
Aktualizováno 21.12.2012

Jdeme na věc - rám...

Vloženo: 27.07.2012, Uskutečněno: 27.07.2012, Zhlédnuto: 4x

Tak moto už je u mě skoro dva roky, je potřeba začít zgruntu znova a udělat všechno. Když už byla odstrojená kvůli motoru a elektrice, tak jsem se dnes pustil do rámu. Zbejvala mi tu černá barva z oprav čezety, takže jsem sundal vše co šlo (kromě zadního kola, bohužel - lakuju venku a na noc musí moto do garáže, takže aby se dala převézt. )

Srovnal jsem vše co bylo křivé (úchyty zadních stupaček, tlumičů, blatníků, sedla, nádrže, ... Přebrousil jsem oloupanou origo barvu, zbavil se koroze, místy bylo minulým majitelem sprejováno stříbrnou barvou (přední a zadní vidlice), všechno muselo pryč. Pak jsem místa, kde byl holý kov ošetřil základem , přebrousil a celý rám stříknul na čenou RAL 9005.

Trochu jsem vyklepal přední blatník, váhám mezi novým lakem nebo odstraněním stříbřenky a zachováním originálu s dílčími opravami. S blatníkama bude ještě dost práce.

Protože chromy na motorce jsou zatím docela dost OK, tak jsem zkusil sundat černou barvu i z výfuku, zajímalo mě jak moc byl orezlej. Orezlej teda ani moc neni, jen dost poškrábanej a zespoda má solidní díru. Tu budu ignorovat, protože jinej lauf stejně nemam.

Na fotce přikládám i připravenou plechařinu - nádrž a kastlík. Nádrž trochu pobouchaná, ale nic strašnýho. Na dvou místech opravovanej lak, protože se kdysi vařilo.

Dál nás čeká elektroinstalace, přední vidle, možná repasuju origo zadní tlumiče místo těchhle fichtlovskejch.

No, zábavy s ním ještě bude dost. Ale oprava je nízkorozpočtová, prioritní "leštěnka" je z mejch mustangů ten druhej!

• Aktuální stav

Tak takhle teď vypadá... Čeká na složení, chudák. :-) Vidlice už je hotová, kolo a blatník jsou ready, takže se čeká jen na mě. :-D Už bych ho měl doskládat, aby se dal deportovat z týhle části garáže a já se mohl věnova

Typ: Údržba
    Vloženo: 22.01.2013
    Uskutečněno: 22.01.2013
  • repase kola, focení venku

Tak jsem dnes vyměnil ložiska v předním kole a repásnul k tomu jeden brzdovej štít. Namontuju ho až se udělaj futra v přední vidlici, totéž platí pro přední blatník. Dál jsem mustanga dneska vytáhnul ven a vyfotil ho

Typ: Oprava
    Vloženo: 04.09.2012
    Uskutečněno: 04.09.2012
  • Zadek kompletní

Tak zadní kolo dostalo nový ložiska, zrepasoval jsem jeden použitelnej brzdovej štít a poskládal to všecko dohromady. Nandal jsem replikovej kryt řetězu od Sesy a můžu k tomu říct jediné - proč se dneska na dílech tak še

Typ: Oprava
    Vloženo: 03.09.2012