Jawa 50/23 Mustang (1970)

Vlastník Končíto
Vloženo 7.12.2011
Aktualizováno 30.5.2013

Vloženo: 09.06.2012, Uskutečněno: 09.06.2012, Stav tachometru: 5376 km, Zhlédnuto: 5x

Jinak se tenhle článek snad ani jmenovat nemůže.
Minulý víkend jsem Mustangovi (ne, stále nemá jméno) věnoval vskutku docela dost péče.
Kvůli zarachu jsem ho až do dneška nemohl projet, ale o to víc jsem se těšil, na tento víkend. No, vskutku to dneska stálo za to.. Spokojeně jsme si říkali, že na tom už se nemůže nějakou dobu nic vysrat..
Samozřejmě, že po tom, co mi Mustang předvedl klidnější chod, a schopnost vyjet strmější kopce, mi dal pěkně najevo, že rozbít se může úplně cokoli. Na tom nejvzdálenějším místě co jsem kdy s ním byl, se ozval klasickej hustokrutočopráckej zvuk.. Kouknu kde se co děje, a dva metry za mnou se válí urvaný koleno vejfuku.. Pokusili jsme se to nějakým způsobem přidrátovat.. První porucha, kterou jsem nebyl schopnej opravit na cestě.
Domů jsem radši tlačil.. Několik lidí mi řeklo, že by do válce vlítnout nic nemohlo, že vejfukový plyny by to prostě nepustily, ale člověk nikdy neví. Jeden větší kamínek ( na Medardu je z těch kamínků a písku cesta) a podle mě by mi to sešrotovalo válec i píst..
Po cca. hodince tlačení a jízdy stylem koloběžka jsem dorazil domů. Demontáž plátku, co držel na válci tříminutová, sváření zabralo tak deset minut.. Montáž kolena zpět asi ani ne pět minut, a tak jsem si ještě na dvacet minutek vyjel..

ináč vzkaz všem motorkářům: Chceš-li pořádně vypracovaný tělo, vyser se na posilku, a radši se jdi projít s motorkou..

Končíto (1) napsal 14.06.2012 v 20:18

Penále, já vím že se tvářím jako idiot, ale tak špatně na tom nejsem..

penal1 (24) napsal 14.06.2012 v 20:10

taky ti dám radu...když tlačíš motorku daleko tak sundej řetěz...(popř zařad neutrál...hehehehehe... )

Endy (3) napsal 10.06.2012 v 18:18

Zážitek, na který se nezapomíná Aspoň budeš mít co vyprávět vnoučatům!

• Večerní projížďka aneb vrátíme se zítra.

Každej ví, že čas od času je potřeba nějaká pravidelná údržba motorky. A každej určitě zná ten pocit, když má už konečně hotovo a rád by se za odměnu projel. No.. tak v devět večer jsme s Kájou, majitelem čínský čtyřko

Vloženo: 30.05.2013
    Uskutečněno: 18.05.2013
  • Sezona konečně začala

Prvních pár kilometrů tenhle rok, a hned jak mam radost ze života :-DD

Vloženo: 24.03.2013
    Uskutečněno: 24.03.2013
  • První start 2013

Konečně se mi zase povedlo rozhejbat Mustanga.. No nevim jestli si dokážete představit, jakou mam radost :-DD http://www.youtube.com/watch?v=SKFYlT3aFck

Typ: Oprava
    Vloženo: 24.03.2013