Hyosung XRX 125 (2007)

Vlastník Lifer
Vloženo 27.7.2010
Aktualizováno 5.3.2017

Vloženo: 27.04.2012, Uskutečněno: 25.04.2012, Stav tachometru: 12050 km, Zhlédnuto: 27x

První havárie co jsem kdy zažil...
Motorka byla nedávno připravená na sezónu a momentálně je i hezké počasí. Kamarád s novou YBR mi napíše, že by jsme se mohli projet. Tak mu odepíšu, že nejdřív se stavím na brigádu a pak přijedu. Na brigádě se potřebuju hýbat, takže jsem si nevzal motorkářské kalhoty (brnění), jenom moto bundu a kvalitní motorkářské boty, samozřejmě helmu a rukavice.

Sedám na motorku a v klídečku vyjíždím na brigádu... Kousek od domu jedu po hlavní a vidím pomaličku přijíždět černé porsche Cayenne z vedlejší silnice. Bral jsem jako samozřejmost, že mi dá přednost, když jedu rovně po hlavní. Když už jsem uprostřed křižovatky, tak ten borec prudce přidal. Já zaslechnu hodně nepříjemný zvuk srážky a pak už si pamatuju jen kotrmelce po silnici a strach z toho, že na mě spadne motorka (ano, viník opodál zastavil). Od srážky jsem se odkutálel i s motorkou asi dvacet metru ke konci křižovatky (Kdo jezdí v Ostravě, tak na Slezské u Penny je velká křižovatka - kousek od Hladnova). Ihned jsem se postavil a pokoušel jsem se postavit motorku na stojan (ještě bublala). Pak ke mě přiběhli chodci a přesvědčovali mě, ať si sednu. Sednul jsem si a koukám na roztrhané kalhoty a spoďáry pod nima a totálně odřené koleno. Pak jsem dostal třes a po chvilce přijeli hasiči a sanitka. Naložili mě do sanitky a odvezli do nemocnice. Vyvázl jsem naštěstí jen s pohmožděninama a odřeným kolenem - ten den co se to stalo mě ta noha moc nebolela, ale teď jsem rád, že si vůbec dojdu na hajzlík. (26.6.2012 - Noha je už použitelná, ale pořád cítím mírné bolesti. Každopádně se už projíždím na jiném stroji )

Noha se zahojí, ale motorka bohužel už ne. Ta byla zasáhnuta do zadní kyvné vidlice. Ten den jsme ji hned zavezli do servisu Pana Nespěšného. Ten hned po prvním pohledu prohlásil, že je to totálka. Na první pohled jsou vidět jen kosmetické vady jako rozdrcená bočnice a snad všechno odřený, ale po podrobnějším prohlédnutí je jasné, že: vidlice je ohnutá, přední kolo je o nějaké špice chudší, stupačka nepoužitelná a pak už jen drobnosti. Zařadit nejde, protože je zlomená spojková páčka. Byla to super motorka.. je mi ji líto.
Oblečení až na ponožky můžu vyhodit...

Vám všem přeji, aby se vám nic takového nestalo a hlavně noste ochrané prvky!

Tak mám tu fotky, jak motorka vypadá po té nehodě. Člověk by řekl, že to zas tak zlé není.

Lifer (0) napsal 29.04.2012 v 13:14

Díky . Myslím si, že i kdyby ujel, tak ho policajti najdou, protože na křižovatce, kde mě srazil bylo spoustu kamer. A taky jsem měl spoustu svědků.
Hlavně jezděte opatrně, ať nemusíte sedět doma a koukat na motoinzerci .

cervik_cz (0) napsal 28.04.2012 v 23:09

Brzo se uzdrav a hlavně, ať je to bez trvaleších následků Snad pojišťovna bude platit.
Ten strach a bezmoc, když vidíš rozjíždět se to auto, co ti ma dát přednost, jsou obrovské. Naštěstí jsem to tehdy ještě dobrzdil, snad i očima, a od té doby přibržďuju na křižovatce vždycky, přestože mám přednost.. největší svině jsou řidiči černého nebo bílého überwagenu, předjíždění zleva při odbočování vlevo je naprosto běžné. No, máš velké štěstí, že zastavil a neujel.

Lifer (0) napsal 28.04.2012 v 21:47

Nevím proč, ale zatím jsem měl problém jen s takovýma, co si jezdí v luxusních autech. První sezónu s Hyosungem mě málem srazil borec v Hummru H2.
Jinak s neutrálem jsem u Hyosungu vždycky trochu bojoval - někdy šel normálně zařadit, někdy zase hodně blbě. (ne že bych byl neschopnej, na autoškole a kamošových strojích jsem neměl problém ).

djangi (1) napsal 28.04.2012 v 19:24

Přeju brzké uzdravení... k tomu řazení.. když motor stál, tak si mohl normálně vykvaltovat neutrál i bez spojky... nic by se tomu nestalo ;) Jinak jak koukám, tak řidiči na ty přednosti nějak dlabou... píše tu o tom pomalu každý druhý... :/

Lifer (0) napsal 28.04.2012 v 12:22

Díky. No celkem problem vybrat podobnou mašinu Hyosung byl ve sve kategorii výjmečný. Napadá mě zatím Yuki TR za podobný peníz, ale mám strach, že nevydrží to co Hyosung.

fleet.admiral (1) napsal 28.04.2012 v 11:31

Maras... Drž se, ať Ti to co nejdříve všecko dobře dopadne, jak zdraví, tak pojistka a nová mašina!

Lifer (0) napsal 27.04.2012 v 22:25

Je dobře, že máš obavy z aut přijíždějících zprava, protože s takovou nedopadneš jako já . Jinak děkuji za pěkné popřání.

TheFrida (-2) napsal 27.04.2012 v 22:14

já vždycky trnu hrůzou když vidím příjíždět zprava auto, a vždycky ti blbci jedou jakoby nic a dupnou na brzdu až na poslední chvíli. tys z toho vyšel ještě hůř, přeju brzké uuzdravení a rychlou náhradu motorky !

Lifer (0) napsal 27.04.2012 v 22:11

Díky. Ten v porsche byl úplnej mamlas. Učastník nehody, ten co volal 112 na něj řval ať nehodu označí trojúhelníkem a on jen čuměl, nic víc. No každopádně kdyby ujel, tak bych byl bez motorky asi na hodně dlouho, ještě že to dopadlo takto

p.a.t.r.i.k.7 (240) napsal 27.04.2012 v 21:25

tak ať se uzdraviš .Z toho co píšeš,sem pochopil,že ten z toho porsche asi zastavil,ze?kdyz pises o pojistce.Aspon ze to nebyl takovy kokot,aby ujel

• Apríl

1. Dubna bylo krásné aprílové počasí a tak jsme jeli prohlédnout s kamradovou novou YBR airsoft areál (bývalé JZD). Bylo to kousek a já si splnil tajné přání (projíždět se na motorce uvnitř budovy :-D). Domů se nám ještě

Vloženo: 28.04.2012
    Uskutečněno: 01.04.2012
  • Gripy, zrdcátka, chrániče páček a olej.

Stále byla trošku zima, takže jsem se pustil do zkrášlování motorky. Motorku jsem nejdřív celou umyl. Rukojeti byly ošoupané, spojková páčka měla ulomenou kuličku a chybělo mi pravé zrdcátko. Tak jsem nakoupil nové zrdcá

Vloženo: 27.04.2012
    Uskutečněno: 19.03.2012
  • Na bezové květy.

Mám rád přírodu a přírodní produkty. Proto jsme se se sestrou rozhodli, že uděláme bezovou limonádu. Pochopitelně to chce bezový květy. Na ty jsme se vydali daleko od města. Ta limonáda byla výborná, bohužel jsme to před

Vloženo: 27.04.2012
    Uskutečněno: 29.05.2011