Suzuki GSX 750 F (2004)

Aktualizováno 26.3.2018

Koupě - aneb jak jsem k Mušce přišel

Vloženo: 04.04.2012, Uskutečněno: 31.03.2012, Zhlédnuto: 2x

Bylo nebylo

...skupina A21 se už nějakou dobu vyskytovala v mym řidičáku, a proto přišlo rozhodování, jaká mašinka bude následovat po mojí milované Mršce

Protože je výběr obrovský, musel jsem si stanovit základní priority :

• × mašina, se kterou se dá cestovat
  • × přiměřená pořizovací cena
  • × nízké provozní náklady
  • × motor, co něco vydrží
  • × celková spolehlivost
  • × objem alespoň 750ccm

Po hodinách přemýšlení a rozhodování jsem se nakonec rozhodl o léty prověřený model Suzuki GSX 750F, který je proslavený svou spolehlivostí, nezničitelným motorem a mimo jiné také příšerným předním světlometem (díky kterému si vydobyl místo na seznamu TOP 10 nejošklivějších motorek)

Nabídka tohoto modelu ale byla značně omezená, takže nezbývalo, než vyčkávat...

Na jaře se vyskytly hned 2 lákavé nabídky - na jednu z nich jsem odpověděl, ale jelikož jsem měl zrovna hektické období, poprosil jsem majitele, aby mi mašinu asi 2 týdny podržel a kdyby se mu ozval někdo jiný, aby mi dal vědět, že bychom to nějak vymysleli - vše ok, žádný problém - domluveno... Abych to zkrátil, prodejce se zachoval řekněme "neseriózně" a když jsem napevno potvrzoval termín prohlídky, tak mi jen napsal, že už je prodaná

Obratem jsem tedy napsal na druhý inzerát - odpověděl mi na první pohled velice vstřícný prodejce, se kterým jsme vše domluvili a kupodivu i přes podobnou domluvu své slovo skutečně dodržel

Den D - 31.3.2012

Prohlídka byla domluvena na dopolední hodiny - k prodejci nějakých 170km, předpověď nepříznivá, takže byl zajištěn vozík na moto Ráno zima jak v morně, déšť a vítr - po příjezdu na místo krom zimy a větru sucho, takže se šlo na věc

Po důkladné prohlídce motorky jsem se vrhl na testovací jízdu - co mě překvapilo, tak prodejce ani nechtěl zálohu... Najel jsem asi 10km, mile mě překvapil chod motoru, tichost a přesnost převodovky i lehkost, se kterou se tahle (na místě docela těžká mašina) pohybuje

Co se týče brzd - prostě Suzuki Hujda má sice lepší, ale stačit to bude - alespoň je tam nový obložení

Testovací jízda proběhla v poklidu, vše se ukázalo být v naprostém pořádku, takže jsme si plácli K mašině jsem dostal originál lauf, tlumivku do namontovaného laďáku Scorpion a jako bonus ještě nááádherný cestovní brašny Kappa (za které tímto prodejci ještě jednou mnohokrát děkuju)

Cesta domů probíhala rovněž v pohodě, ale naleštěné mašiny jsem si užil jen chvíli - cestou nás potkal déšť i sníh, takže je samozřejmě zadělaná jak jetel

Teď se vyřizujou formality, tento týden se doufejme zvládne evidenčka a pojištění, příští týden bude doufám přihlášena

V dohledné době nechám přetěsnit ventilové víko, protože lehce sákne a pro jistotu asi nechám vyměnit olej Až budu doma, tak si musím trochu zvednout volnoběh, protože je hrozně nízko a asi proto trochu hůř chytá

Každopádně bych chtěl na závěr moc a moc poděkovat PRODEJCI za férovost, upřímnost a super jednání - to se už jen tak nevidí

Deníček samozřejmě budu pravidelně aktualizovat, takže se máte na co těšit

Při koupi najeto 27 287km

• Kryštofovo údolí a Grabštejn

Klasické léto a taky klasický nedostatek času - opět nestíhám jezdit jak bych si přál, a tak se snažím honit kilometry jak jen to jde :-) Po práci jsme se s bandu vydali dronem vyfotit nějaké letecké záběry známého ka

Uskutečněno: 15.08.2017
  • Maxizmrzlina U Leknínu

Jak jsem slíbil, tak činím - 18.7.2017 jsem se po práci hecul a nacpal do sebe avizovanou maxi čokoládovou zmrzlinu ve waflovém kornoutu s čokoládovou polevou :-) Její konzumaci jsem zvládnul bez větších obtíží :-D Pr

Uskutečněno: 18.07.2017
  • Motovíkend + selfie! :-D

Asi nemá cenu rozepisovat všechny miniprojížďky, které jsem podnikl, protože se většinou jednalo o menší cesty za nějakým účelem do 30 km, z toho nějaká chalupa a jeden delší výlet po okolí :-) Jeden historický okamži

Uskutečněno: 01.07.2017