Yamaha XVS 1100A Dragstar Classic (2000)

Vlastník Křesťan
Vloženo 30.9.2007
Aktualizováno 15.9.2014

Vloženo: 16.02.2012, Uskutečněno: 05.09.2010, Stav tachometru: 36000 km, Zhlédnuto: 11x

Ten den bylo opravdu nádherně. Kámoši se chystali na nedělní vyjížďku. Manželka osedlala Spirita a vyrazila s nimi. Já zůstal pro tentokrát doma s dětma. Když se v podvečer skupina jezdců rozdělila a vracela se sama přez Plzeň domů. Na výjezdu z kruhového objezdu na Slovanech na ní osud nachystal past. Ta měla podobu řidiče který vjel náhle do vozovky bez blinkru z podélného parkovacího stání cca 15 metrů před motorku. Brzdná dráha celkem krátká potom náraz do vozu z boku v místě zadního kola. Motorku to vyhodilo do protisměru kde se obě moje lásky vyválely z obou stran. Díky Bohu tam zrovna nic nejelo. Manželka byla potlučená ,ale rychle se zvedla. Řidič vozu zastavil,ale když viděl, že jde k němu šlápnul na to a z místa nehody sprostě ujel! Naštěstí si ještě stihla zapamatovat SPZ. V okolí bylo také několik svědků, kteří jí pomohly nepojízdnou motorku odtáhnout ze silnice a počkali s ní do příjezdu Policie.Ta udělala zápis a vyslechla svědky. Za pár dní už ho měly šlo o , Ford Mondeo, PMR 2252 které řídil Jaroslav Vobořil z Plzně. Na autě se samozřejmě našly stopy nárazu, ale Jaroslav Vobořil tvrdil, že v momentě nárazu stál a viníkem je řidič motocyklu který do něho naboural. Policie předala řešení nehody městkému úřadu jako přestupek, protože nevznikla praconí neschopnost nad 7 dnů. Záhy nás navštívyl likvidátor z pojišťovny a sepsal škody. Motorka měla kvalitní padák který vzal za své ,ale odvedl perfektní práci. Poškozené byly dále stupačky řídítka,gripy, schránka s fitrem výfuky a přední blinkry. Pojišťovna řekla že nepustí ani korunu dokud nebude jednoznačně označen viník nehody. Asi za dva měsíce městský úřad začal případ vyšetřovat a předvolal svědky Vobořil se z předvolání omluvil ze zdravotních důvodů. Tento scénář se opakoval ještě 7x. Jeho právník hrál na to ,že pokud se případ do roka neuzavře tak se odloží a viník se bude radovat. Po devíti měsících se Vobořila konečně podařilo vyslechnout a byl oznečn za viníka. Ponechal si zákonem stanovenou lhůtu a přesně patnáctý den ce proti verdyktu odvolal! Jo i takový buzeranti žijou mezi náma. Fakt to nechápu. Tohle se sice může stát každýmu, i mě, ale to jak se k tomu potom postavim říká něco o tom kdo jsem. Případ byl postoupen vyšší instanci. Ta asi po měsíci došla k rozhodnutí a na štěstí potvdila původní vetdykt. Pak přišli na účet peníze se kterýma už jsme ani nepočítaly. Trvalo to skoro rok. Mezitím už byla motorka po kupě všechny poškozené díly byly přez zimu vyměněny a nebo opraveny. Hodně se leštilo Stroj je nakonec v lepšímstavu než před srážkou. Naše poděkování patří svědkům za jejich ochotu pomoci a vytrvalost v přestupkovém řízení. Ve svých modlitbách Bohu děkuji za dobrý konec.

Jon5 (6) napsal 20.02.2012 v 17:35

Dobře, že jste se nevzdali a dobře to dopadlo

Franco82 (26) napsal 17.02.2012 v 08:35

Zabít do hlavy takový "lidi". Jak říkáš, stane se a člověk udělá chybu raz dva. Ale tak se k tomu sakra postavím čelem a budu rád, že šlo jen o plechy! Jste dobrý, že jste to nevzdali a dotáhli do správného konce!

fleet.admiral (1) napsal 17.02.2012 v 06:46

To je fakt smutné čtení, jací jsou to kreténi mezi lidmi... Ale hlavně, že to nakonec dobře dopadlo!

• Veký servis karburace

Vzhledem k očekávání, že v nacházející sezoně bude na tachometu číslovka 100.000 km, usoudil jsem, že je třeba dopřát stroji trochu péče. V posledních sezonách mě přišlo že maximálka spadla ze 180 na 150 a že toho přemlo

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 17.01.2024
    Uskutečněno: 13.01.2024
  • Češi v Braniborsku - Massen Dirt Track 2023

Massen Dirt Track je Hotrodový závod v Německu, který se jezdí na pískovém ovále, vždy druhý víkend v září. Do Massenu jsem prostě letos musel. Protože jsem dostal volňásek od startujícího soupeře na Hotrodech . Hodilo s

Typ: Dovolená
    Vloženo: 30.09.2023
    Uskutečněno: 08.09.2023
  • Lokáč 2023

Lipenský Lokáč se letos nesl ve znamení oslavy 30th výročí vzniku budějické party BBC. Temín mám bouhužel kolidoval se závěrem naší alpské dovolené. :-( Nakonec se nám to podařilo vyřešit celkem elegantně. Po týdením po

Typ: Sraz
    Vloženo: 15.10.2023