Honda Rebel 125 (1997)

Vlastník MimoCZ
Vloženo 5.6.2011
Aktualizováno 21.5.2012

250km výlet na Moravu do servisu

Vloženo: 08.08.2011, Uskutečněno: 08.08.2011, Stav tachometru: 26000 km, Zhlédnuto: 32x

S Rebelkou už máme najeto pár km a já se rozhodl nechat opravit závady zjištěné v servisu při koupi. Švagr z Prostějova nechával svou mašinu dělat v jejich místním servisu a byl moc spokojen. Měli jsme s manželkou v plánu cestu na Moravu za rodinou a to pro mě byla výzva. Tak dlouhý výlet jsem ještě nejel a hrozně jsem se tešil. Žena pro jistotu pojede autem a bude dělat záchranu v případě nouze.
Chtěl jsem vyrazit co nejdříve ráno. Počasí bylo nic moc a chvíli před tím než jsem chtěl vyrazit, začalo pršet. Uspíšil jsem odjezd co to šlo. Pro jistotu jsem se navlíkl do nepromoků a vyrazil.
Asi po 5km pršet přestalo a já se na nejbližší benzínce odigelitoval.
Dál už to šlo nádherně. Měl jsem napsaná klíčová města s čísly silnic, což se prozatím ukázalo pro můj chabý orientační smysl jako dostačující informace.
I když jsem jel sám a neměl jsem žádná zavazadla, měl jsem na hlavních tazích nepříjemný pocit. Pohodová jízda bez vibrací je okolo 80-90km/hod. To se bouhužel ukázalo jako nedostačující pro závody s kamiony a postupně mě všichni předjeli.
Z jedné hlavní silnice jsem zapoměl odbočit (napsal jsem si do poznámek špatné číslo silnice) a dojel až do Mohelnice. Tak jsem si na benzínce udělal trochu delší přestávku a přeplánoval trasu. Dál jsem měl jet už jen po vedleších cestách. Musím se přiznat, že pak jsem zabloudil ještě několikrát, ale vůbec toho nelituju. Bloudil jsem kolem Bouzova, zahlédl jsem i hrad. Cesta byla pěkná bez aut. Svítilo slunce a já se kochal krásnou krajinou, kterou občas přerušilo pole s kombajny sklízejícími úrodu. Byl to úžasný pocit a pohodu jsem nasával plnými doušky. Krajinou jsem proplouval ještě asi 1,5 hod, než jsem dorazil do Prostějova. Asi půl hodiny poté se z nebe spustily trakaře a já byl rád, že mi to tak hezky vyšlo. Odpoledne jsem Rebelku odvezl do servisu a druhý den si uděal pár fotek. Technik je moc šikovný. Už druhý den měl přetěsněné vidle. Vymeněná (3) ložiska v zadním kole, seřízené ventily a karburátor. Čekáme na pár originálních dílů Honda a tím by mělo být vše opravené. Dokonce mi zjistili, že mi chybí jedna matice na krku řízení. No jsem rád, že jsem si hubu nenabil.
Až bude vše opravené, přiveze mi ji tchán po vlastní ose domů. Doufám, že si to užije stejně jako já.

• Bye bye

Rebelka je po příjemně strávené sezóně prodaná do blízké vesnice. Koupil ji pan Václav z Kozojed. Vášnivý sběratel pionýrů, který jich má doma asi 20. No a teď bude sedlat jednoho japonského. Přeji šťastnou cestu!

Typ: Prodej
    Vloženo: 21.05.2012