Jawa 350/639 Chopper (1996)

Vlastník Icezz
Vloženo 18.1.2011
Aktualizováno 1.5.2013

Vloženo: 11.06.2011, Uskutečněno: 15.05.2011, Zhlédnuto: 23x

Po mém letošním druhém výletu mimo silnici se mi podařilo trošku si hnout s řídítky. Vzhledem k tomu a ke skutečnosti, že původní řídítka jsou na mě krátká a brání pohodlnému chopper posezu - na ležáka :) - rozhodl jsem se koupit nové o kousek vyšší. No vyplatilo se.
Rozhodl jsem se pro jednu německou značku, která má ve svém katalogu o 10 cm vyšší řídítka (jinak rozměrově uplně stejná) a hlavně jsou ze silnější trubky, takže případné další projetí plotem by mohla ustát :).
Výměna proběhla celkem v pohodě, jen jsem musel koupit novou páčku na spojku, protože na starých byla ta pevná část páčky navařená a na pravé straně jsem si musel zase vyrobit takový vehement na upevnění plynové rukojeti a chcípáku, neb tam taky chyběl návar na přichycení a do toho krásnýho chromu se mi svářečkou sahat nechtělo.

Za pár večerů hotovo, vyzkoušeno a z jízdy jsem nadšen. Dal jsem si cca 120km a nepříjemná občas se ozývající mírná bolest zad byla ta tam.

Icezz (8) napsal 09.08.2013 v 06:43

jo to kdybych si pamatoval co to bylo Nezoufejte, zkusím poptat u prodejce zde, mam ho kousek.

pekout (0) napsal 08.08.2013 v 23:03

Dobrý den,
potřeboval bych sehnat řídítka na Jawku 639 Choppera.
Nebo právě ještě lépe bez těch nálitků na páčky.
Můžete mi poradit, kde hledat? Tu německou značku?
Váš příspěvek je už starý dva roky, tak asi mám smůlu.
Zdraví pekout

• Nutná repase po bouračce v Rakousích

Milý deníčku... :-) No nic nebudu se sáhodlouze rozepisovat, takže krátce. Po bouračce v Rakousku, kdy jsem se svojí Jawkou zhotovil pár salt, jsem byl nucen udělat pár nutných oprav, neboť Jawka šla krapet nakřivo. J

Vloženo: 19.08.2021
    Uskutečněno: 19.08.2021
  • Ještě poslední nezrenovovaná část... krk řízení...

Milý deníčku :-) - tak dnes jsem dokončil repasi poslední části motorky na kterou jsem ještě nesáhl a to je krk řízení. Nyní mám nakrouceno skoro 50000 a udělal jsem už všechno. Vlastně bych to ani nedělal nebýt zásadn

Vloženo: 14.05.2017
    Uskutečněno: 14.05.2017
  • Nový motor...

Dlouho jsem do deníku nepsal a stalo se toho hodně :-). Tedy milý deníčku... loni jsem zadřel motor. Stalo se tak zadřením ložisek na středu klikové hřídele. Proč? Nevím, ještě jsem to nerozebral. Každopádně je to čas

Vloženo: 13.10.2014
    Uskutečněno: 01.10.2014