Jawa 250 Travel (2008)

Vlastník AlešT.
Vloženo 25.5.2008
Aktualizováno 28.8.2018

Jižní Čechy, okr. Prachatice, přes Jawa Týnec n. Sázavou a Hoštice u Volyně

Vloženo: 23.05.2011, Uskutečněno: 23.05.2011, Stav tachometru: 18500 km, Zhlédnuto: 6x

Výletz Hořic za kamarádemdo Vacova.

StrojeJawa 250/597 Travel (Aleš) aJawa 250/593 Tempo (Jeník). Odjezd v sobotu 21.5. odpoledne, návrat neděle 22.5. odpoledne.

Volba cesty tam převážně po silnicích II. třídy:
Hořice - Nový Bydžov - Chlumec nad Cidlinou, Týnec nad Vltavou, Kutná Hora - Miskovice - Vysoká - Uhlířské Janovice - Sázava - Benešov - Týnec nad Sázavou (továrna JAWA) - Neveklov - Sedlčany - Petrovice - Milevsko - Mirotice - Strakonice - Vacov.

Cca 250 km a 5h s přestávkami.

Volba cesty zpět:
Vacov - Volyně - Hoštice - Strakonice - Písek - Milevsko - Sedlec- Prčice - Votice - Benešov - Sázava a dále stejná trasa cesty tam.

Cca 250km 5h s pauzami.

Celou trasu mohu pro Jawy doporučit, vhodná cestovní rychlost 70-90km/h, silnice slušné, provoz mírný.
Počasí nám přálo, stroje jely jako z praku bez závad (až na Jeníkův zaseklý hehlový ventyl v karburátoru - vyčištěno o pauze v Týnci).

Průměrná spotřeba Jawy Travel zhuba 4l.

Cesta vede přes mnoho významných i menších řek (Labe, Vltava, Otava). Poblíž trasy jsou významné hrady i zámky či chrámy (Kutná Hora, Český Šternberk, Konopiště, Zvíkov a jiné).

V Hošticích na návsi jsme jen na chvilku zastavili pro rychlou foto "u jelena" a hned se knám o holi přikulhala stará paní s lístkama a chtěla vybírat parkovné. Je to až tragikomické, jak se snaží všemožně vytěžit z popularity slavné komediální trilogie Slunce seno...
Zajímavé také bylo, načasování cesty. Po celé ČR zuřily celý víkend bouřky a přeháňky. My jsme mezi nimi projeli "suchou nohou". Párkrát jsme jeli po mokré silnici, souchou nohou ano, ale ne zcela suchou pneumatokou

• 2018 aneb 10 let spolu

Co říci o motocyklu Jawa 250 Travel po deseti letech? Je to stroj, který konstrukčně vychází ze 70. let. Konkrétně z Jawy 350, typ 634. Motor pochází ze stejné doby, ale s Jawou nemá nic společného. Je kopií z Hondy C

Typ: Reportáž
    Vloženo: 08.08.2018
    Uskutečněno: 07.08.2018
  • Výměna tachometru MMB

K rozhodnutí vyměnit tachometr při 22000 najatých km, mě přivedl můj známý, kterému jeho elektronický tachometr vypověděl službu. Měl najeto kolem 10.tis. km, tachometr ukazoval nesmysly, rafička lítala, jak chtěla, nak

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.07.2018
    Uskutečněno: 29.07.2018
  • Jeseníky - Šerák

Jen krátký záznam z výletu do Jeseníků. 1.7. 2018 Rodina jela Fábií 1.2 HTP, které jsem s přehledem stačil :) Na vrchol Šerák vede nejprve čtyřsedačková a poté dvousedačková lanovka. Levná není, ale nahoru se vyplatí

Vloženo: 29.07.2018
    Uskutečněno: 29.07.2018