Výletz Hořic za kamarádemdo Vacova.
StrojeJawa 250/597 Travel (Aleš) aJawa 250/593 Tempo (Jeník). Odjezd v sobotu 21.5. odpoledne, návrat neděle 22.5. odpoledne.
Volba cesty tam převážně po silnicích II. třídy:
Hořice - Nový Bydžov - Chlumec nad Cidlinou, Týnec nad Vltavou, Kutná Hora - Miskovice - Vysoká - Uhlířské Janovice - Sázava - Benešov - Týnec nad Sázavou (továrna JAWA) - Neveklov - Sedlčany - Petrovice - Milevsko - Mirotice - Strakonice - Vacov.
Cca 250 km a 5h s přestávkami.
Volba cesty zpět:
Vacov - Volyně - Hoštice - Strakonice - Písek - Milevsko - Sedlec- Prčice - Votice - Benešov - Sázava a dále stejná trasa cesty tam.
Cca 250km 5h s pauzami.
Celou trasu mohu pro Jawy doporučit, vhodná cestovní rychlost 70-90km/h, silnice slušné, provoz mírný.
Počasí nám přálo, stroje jely jako z praku bez závad (až na Jeníkův zaseklý hehlový ventyl v karburátoru - vyčištěno o pauze v Týnci).
Průměrná spotřeba Jawy Travel zhuba 4l.
Cesta vede přes mnoho významných i menších řek (Labe, Vltava, Otava). Poblíž trasy jsou významné hrady i zámky či chrámy (Kutná Hora, Český Šternberk, Konopiště, Zvíkov a jiné).
V Hošticích na návsi jsme jen na chvilku zastavili pro rychlou foto "u jelena" a hned se knám o holi přikulhala stará paní s lístkama a chtěla vybírat parkovné. Je to až tragikomické, jak se snaží všemožně vytěžit z popularity slavné komediální trilogie Slunce seno...
Zajímavé také bylo, načasování cesty. Po celé ČR zuřily celý víkend bouřky a přeháňky. My jsme mezi nimi projeli "suchou nohou". Párkrát jsme jeli po mokré silnici, souchou nohou ano, ale ne zcela suchou pneumatokou
Vlastník | AlešT. | |
---|---|---|
Vloženo | 25.5.2008 | |
Aktualizováno | 28.8.2018 | |
Zobrazeno | 48 703x |