Yamaha XV 535 Virago (1992)

Vlastník Hlučný_Bert
Vloženo 26.9.2010
Aktualizováno 3.10.2010

První cesta, první zkušenosti:-)

Vloženo: 26.09.2010, Uskutečněno: 16.09.2010, Zhlédnuto: 3x

Rodina mě dovezla autem do 40 km vzdáleného servisu u kamaráda v Červeném Kostelci, kde na mne čekala motorka a odkud jsme měli jet každý po vlastní ose zpět domů.
Byl jsem trochu nervózní, v kapse jsem měl řidičák rozšířený o Áčko teprve před dvěma dny a zkušenosti veškeré žádné - pokud nepočítám necelých 300 km na pětistovce Hondě v autoškole s instruktorem za zadkem před 14 dny.
Čekalo mě pouhých 40 km, z toho polovina po západu slunce, má první osamocená jízda a mé první tankování. Všechno dopadlo dobře a dojel jsem domů, nadšený a o "něco" zkušenější. To "něco" je, že:
- že naše silnice jsou mnohem hrbolatější, než jsem si jako řidič auta myslel
- že konečně cítím vůně krajiny a vítr ve tváři, přičemž zuby začínají trnout při teplotě pod 10°C a že šátek by neškodil
- že Virago se moc dobře ovládá a mé neuhrabané nájezdy do zatáček při odbočování jsou jen - doufám - otázkou zkušeností.
- že bublavý kravál mé motorky možná není jen o akustickém požitku, ale že je dobře slyšet i v okolních autech - jako že "bacha, jedu!"
- že existují úplně hluché myši - jedna taková seděla na silnici a myla si čumáček; utekla teprve tehdy, když jsem se k ní přiblížil svou závratnou rychlostí 50km/h asi na půl metru
- a že ten smrad, který jsem občas po cestě pocítil, nepochází z mé motorky (jaká úleva!), ale z mých kalhot, které se mi přiškvařily k poladěným a od horka neodstíněným výfukům.
Tolik první zápis z deníčku motorkáře.

lukasek111 (0) napsal 24.06.2011 v 19:37

Pěkná a ty komentáře dost dobry,hodně jsme se zasmáli dáváme 10b

• Orlické hory a první běžkař

Dnes po deváté "nového" zimního času a za vlahého vichru, který sice moc nestudil, zato ale pěkně cloumal s motorkářem, jsem se vydal na další osamělý výlet - tentokrát směr Orlické hory. Plechovkářů vozících v těchto pi

Vloženo: 31.10.2010
    Uskutečněno: 31.10.2010
  • Montáž podpěr

V těchto dnech posun blinkrů dozadu a montáž podpěr brašen - nejsou zcela optimální, protože nemají dostatečný odstup od motorky a brašny se budou odírat o pružiny (nemám brašny kosodélné, které leží na podpěrách až za p

Vloženo: 28.10.2010
    Uskutečněno: 28.10.2010
  • Dalších šedesát:-)

Dalších šedesát kilometrů.. Bylo už trochu chladno, ale zase jsem vyjel. Je to měsíc, co mám mášu, a řekl jsem si, že do sněhu bych mohl 1000 kilometrů natočit (zatím jsem na 600 km), tak uvidíme:-). Projížděl jsem sil

Vloženo: 28.10.2010
    Uskutečněno: 27.10.2010