Jawa 50/20 Pionýr (1977)

Vlastník skodovak
Vloženo 15.5.2010
Aktualizováno 21.2.2011

Ledeč nad Sázavou

Vloženo: 21.08.2010, Uskutečněno: 21.08.2010, Stav tachometru: 4277 km, Zhlédnuto: 6x

Stav tacho pred jizdou: 4086,6 Po jízdě: 4277,4. Fichtluv rekordní výkon. Vyjel jsem před polednem zhruba v 10:35. Hlavní nemusím, proto jsem si na mapy.cz nasel cestu ktera je nejkratsi a neni moc po hlavni. Vzal jsem kus papiru a na nej jsem si napsal vsechny obce kterejma budu projizdet. Ten jsem pridelal na "žebradlo" ktere vždy vozim sebou. Zbalil jsem 2l kofoly (samozrejme ze nestacilo, tak jsem cestou domu jeste musel koupit 1l cocacoly. Jidlo jsem mel na "snidane" 2 parky v rohliku. Cesta nebyla uplne vono pac fikoji se nak nechtelo. To co jezdim bezne na 3 nechtela vzit ani 2. Cistil jsem trysky ale prd pomohlo. Pauzu jsem si dal až za městem Bohdaneč, na kraji lesa. Byl tam milej chlapek na houbach tak jsme prohodili par slov. Pak jsem jel bez zastavky až do Ledče. Kapanek jsem se vychýlil z planovane trasy a jel dle značek směr Ledeč. Cesta celkem ok. Prijel jsem do Ledče zhruba 12:45. Vyjel jsem na hrad a zastavil na pauzu. Na nadvoří se měl konat sraz ale až 14:00. Tak jsem koukal na řeku a okolí a všimnul si, že naproti přes řeku je na hřišti hromada motorek a když jsem zaostřil, poznal jsem z davu naky fichtly a jawy. Řekl jsem si, ebudu tu 2 hodiny stat, zajedu se tam juknout. Po 10minutach hledani cesty na hřiště jsem konečně dorazil k němu. Při vjezdu byla velka cedule "Melechovský okruh, závod motocyklů ČS výroby". Tak jsem zastavil před vstupem pod stroem kde byli i jine moto, bohužel ne jawy ani čz. Postavil jsem fíka na stojan a sednul si na něj bokem a koukal. Fichtly už byli pryč ale právě startovali stadiony. To byl pohled. Stalo to za to. Pak Větší a větší mašiny až po dnešní číny s nápisem jawa. 13:30 jsem vyrazil odtam na pumpu kde jsem měl v plánu sehnat oběd (bagettu) ale neuspěl jsem. Na pumpě neměli krom benalu, nafty a nakejch kravovoin nic. Ale velice milá pumpařka mi poradila pumpu směrem na Prahu. Tak jsem se vyšplhal směr Praha a našel velkou pumpu s myčkou ale hlavně bagetama. Koupil jsem si šunkovou a sežral ji na parkovišti. To bylo 13:55. Tak jsem sednul na mazla a jel směr hrad. Na nádvoří už byla pěkná hromada veteránů. Našel jsem si tam místečko a postavil tam fíka. Pak jsem dostal (asi od pořadatelů) volnou vstupenku do muzea a do věže. Ve věži jsem udělal pár foto (viz přílohy). Pak jsem si kouknul muzeum a pak jeste cvaknul par fotek fíka mezi veteránama. Asi 16:30 jsem vyrazil směr domov. Jel jsem v kuse bez pauzy. Moto jakš-takš jelo. Po asi 40 km začal fík v rychlosti nad 60km/h pocukávat. Tak jsem zpomalil jenže to pak na 3 nevyšplhal ani na prí ho... . Tak jsem se nasral, vzal za plyn, par krat cukul a pak se pěkne rozjel. Říkám si: bezva, domu dojedem. Pak jsem ještě neodolal a cvaknul fíka na hranici krajů. Pak už to jelo ok ale trochu jsme pobloudili a zamotali se. Ochotní šlapálisti mi však pomohli a ukázali na mapě kudy se vymotat. Asi 3km před barákem jsem dával rezervu. Jen tak-tak jsme dojeli. Doma jsem se hned pustil do oprav. Nakonec za vše mohla stará svíčka. Není se čemu divit, jezdila 33let. Stará PALka. Byl to krásnej výlet a rád si ho někdy zopakuju