Kawasaki Z 1000 (2009)

Vlastník Cmelak007
Vloženo 9.4.2009
Aktualizováno 8.7.2010

Vloženo: 26.03.2010, Uskutečněno: 26.03.2010, Stav tachometru: 8885 km, Zhlédnuto: 6x

Jedu si tahle pohodičku po jedné vedlejší silnici a přede mnou kolona aut na semafor. Způsobně ji předjíždím a následně se zařazuji před policejní vůz v místě, kde začínala plná čára. Čekám, čekám a najednou se vedle mě s notným řevem přežene CB1000R s maníkem v červené pracovní kombinéze z mototechny a helmou s prasečíma ušima na hlavě, které jasně vypovídají o stylu jeho jízdy. Přemýšlím, jestli má laďák, nebo mu chybí tlumič. Skáče zelená, kolona se rozjíždí a já odbočuji doprava na dvouproudovku, kam vystartoval i zmíněný maník. Trochu za to vezmu, zajímá mě ten jeho výfuk. Na další křižovatce jej skutečně dojíždím, stojí v levém pruhu. Postavím se vedle něj a pozoruji ten jeho výtvor - dvě nerezové roury, dlouhé asi 10 cm. Týpek nasraně pozdraví a pořádně si pohraje plynovou rukojetí. „Absolutní brutus - řev, jako kráva!“ říkám si a už chápu "co na tom laďáku ty magoři mají."

Na semaforu červená a před námi asi kilometr rovinky. Je mi jasné, že tenhle šílenec podle předpisů nepojede, a když ho pozlobím, určitě se chytí. Hlavou ukazuji dopředu. Pochopil . Na semaforu se rozsvítí zelená, řadím jedna a pak z nízkých otáček akceleruji, co to jde, nalepený na nádrži od prvního okamžiku. To proto, abych nejel po zadním, a pak, aby bylo jasné, že tenhle start šetřit nebudu. Za mnou se line burácení, Honda jde také do otáček. Laďák o sobě dává vědět neskutečným způsobem. Mám pocit, že musí popraskat fasáda okolních domů.

Začíná mě dotahovat, slyším to, ale nevzdávám se. Dvojka a trojka padají v mžiku, následuje čtyřka a mrknutí na tachometr, kde vidím neskutečných 195 km/h. Maník mě pomalu ale jistě dotahuje a předjíždí. Zvolňuji a posléze jdu na brzdy, před námi se blíží další stojící kolona. Přijedeme k ní, ukazuji mu palec nahoru a týpek na to odvětí: „Musíš víc tahat, musíš tahat za plyn pořádně!“ Nenechávám se zahanbit, ukazuji rukou na svá záda a říkám mu: „Ty vole, vždyť mám velkej baťoh, těžkej, jako kráva!“

• Servis ve 30.000km+vyhřávané rukojeti Oxford

Po velmi dlouhé době, kdy jsem příliš nejezdil, se celkový počet ujetých km konečně přiblížil 30 000. Z původních tří autorizovaných servisů v Praze zbyla pouze jediná možnost. Servis Kawasaki ve Vrbovce byl zrušen, Sark

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.04.2012
    Uskutečněno: 25.04.2012
  • Výměna řetězové sady

Tak jsem po 28,800km zjistil, že mi nějak moc cuká motorka a nechal si vyměnit řetězovku, která byla totálně na odpis. Koupil jsem DID od firmy Motořetězy za 3500 Kč včetně poštovného a měrky na řetěž (stála cca 200 Kč).

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 19.07.2011
    Uskutečněno: 19.07.2011
  • GPS Garmin 2460LMT (Lifetime) + RAM Mount držák na moto

Pořídil jsem si novou navigaci Garmin a k ní i úžasný držák na moto. Nejprve model 1390T, který mě bohužel těžce zklamal v tom, že neukládal a dokonce ani nezobrazoval trasy, což je v dnešní době skutečně tristní. To je

Vloženo: 15.07.2011
    Uskutečněno: 14.07.2011