Kawasaki Z 1000 (2009)

Vlastník Cmelak007
Vloženo 9.4.2009
Aktualizováno 8.7.2010

Vloženo: 25.03.2010, Uskutečněno: 25.03.2010, Stav tachometru: 8840 km, Zhlédnuto: 8x

Jediné oblečení, které mi ještě na naši norskou expedici zbývalo, byly rukavice. Jezdím v kožených Nazran Protection a jsem s nimi velmi spokojen. V prvních jsem odjezdil 25.000km a věrně sloužily. Druhé jsem si po předchozí zkušenosti koupil o číslo menší (S), za pár dní se roztáhnuly a teď skvěle sedí.

Nevýhody mají pouze dvě a to, že lehce promoknou (pak ještě pořádně obarví ruce), a když je chladno, je v nich také zima. Takže jsem uvažoval o něčem teplejším. Přeci jen, průměrná teplota v srpnu v Norsku je kolem 15 st. Předevčírem jsem byl v yshop.cz, kde jsem si pořídil skvělou goretexovou bundu a dnes jsem opět díval na jejich internetové stránky (doporučuji), zdali nemají nějakou zajímavou nabídku na rukavice.
Našel jsem tyhle Alpinestars WR-1 GORETEX modré. Vypadají teple a odpadá u nich dokupování nepromoku. Na internetu je měli zlevněné z 2500 Kč na 1500 Kč, takže jsem neváhal (měli pouze vel. M a S), skočil na motorku a jel do prodejny. Tam jsem si je vyzkoušel, pěkně mi sedly, trochu těsnější, ale to se ze zkušenosti podá. Navíc mi hezky ladí k bundě .U pokladny jsem zjistil, že jsou ještě jednou zlevněné, takže mne vyšly na skvělých 999 Kč. Super koupě!

Byl jsem je hned projet a první dojmy jsou takové - rukavice mi připomínají ty na snowboard a to jak tvarem, tak i zateplením. Zpočátku jsem moc nemohl hýbat prsty, první rozjezdy mi daly celkem zabrat (uvědomil jsem si, že litr je na neopatrné zacházení celkem citlivý), ale po zhruba půl dne používání se pěkně rozchodily. Hezky sedí, jsou měkké, teplé a neprofukují.

• Servis ve 30.000km+vyhřávané rukojeti Oxford

Po velmi dlouhé době, kdy jsem příliš nejezdil, se celkový počet ujetých km konečně přiblížil 30 000. Z původních tří autorizovaných servisů v Praze zbyla pouze jediná možnost. Servis Kawasaki ve Vrbovce byl zrušen, Sark

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.04.2012
    Uskutečněno: 25.04.2012
  • Výměna řetězové sady

Tak jsem po 28,800km zjistil, že mi nějak moc cuká motorka a nechal si vyměnit řetězovku, která byla totálně na odpis. Koupil jsem DID od firmy Motořetězy za 3500 Kč včetně poštovného a měrky na řetěž (stála cca 200 Kč).

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 19.07.2011
    Uskutečněno: 19.07.2011
  • GPS Garmin 2460LMT (Lifetime) + RAM Mount držák na moto

Pořídil jsem si novou navigaci Garmin a k ní i úžasný držák na moto. Nejprve model 1390T, který mě bohužel těžce zklamal v tom, že neukládal a dokonce ani nezobrazoval trasy, což je v dnešní době skutečně tristní. To je

Vloženo: 15.07.2011
    Uskutečněno: 14.07.2011