Honda CMX1100 Rebel (2021)

Vlastník Ala71
Vloženo 26.8.2021
Aktualizováno 11.5.2022

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 18 záznamů

Ala71 napsal 20.12.22 v 08:23

Pár lidiček se mě ptá, proč svého Rebela prodávám? Tak abych neodpovídal každému zvlášť, tak tady je odpověď:
S Rebelem rozhodně nemám žádnou špatnou zkušenost. Naopak, pro motorku mám jen superlativy .
Budu se s ní velice špatně loučit a asi na ni budu dlouho a v dobrém vzpomínat. Je to můj miláček a vždycky to pro mě bude ta první láska (z velkých motorek)
Ale za ty 2 roky ježdění na ní jsem se posunul trochu jinam a chci vyzkoušet i další motorky, dokud na to mám peníze a fyzickou zdatnost .
Dalším faktem je, že jsem se na první pohled zamiloval do jiné motorky, kterou prostě MUSÍM MÍT . A to je asi všechno... Mimochodem ta nová už mi stojí v garáži a nemůžu se dočkat jara, až na ni začnu jezdit. Konkrétně jsem přešel na Triumph Rocket 3R - viz druhá motorka v mém profilu.
Honda Rebel mi dala hodně a jezdí se na ní opravdu perfektně. Má nějaké slabší stránky, ale přednosti jednoznačně převažují. Opravdu ji nerad prodávám a kdybych měl místo v garáži a trochu víc peněz, asi bych si ji nechal...

Perbin
Perbin napsal 09.11.22 v 08:40

Proč ji prodáváš? Po těch všech úpravách nakonec špatná zkušenost?

Ala71 napsal 11.05.22 v 10:34

Taky mám konečně nové sedla. Nechal jsem si to přečalounit v Ostravě u https://www.mk1.cz/ .
Sice to chvíli trvalo, ale musím je pochválit. Jsme moc spokojený.
Sedlo jezdce je zvýšené o cca 2cm a je to dost znát.
Sedlo spolujezdce je zvětšené do všech směrů o cca 2-3cm a také trochu zvýšené. Ale rozšíření plastové základny do stran jsem si musel udělat sám - to asi nikde nedělají. Byla to trochu drbačka s flexou, vrtačkou, pilníky a kompozitem, ale povedlo se.
Opěrka je v podstatě úplně nově udělaná včetně držáku. Časem si k tomu ještě dodělám nosič za opěrku.

Ala71 napsal 11.05.22 v 10:29

Tak jsem nově namontoval zrcátka na řídítka od M-Style (typ Grave Cafe Racer). Jsou skvělá a je přes ně především perfektně vidět dozadu - asi tak o 200% líp než s originály
Byl tam trochu problém s namontováním, protože Honda podle všeho začala dávat do řídítek vestavbu na uchycení koncovek řídítek, která nejde vyndat (asi je tam napevno zalisovaná - resp. jsem nepřišel na to, jak to vytáhnout a v Hondě taky nevěděli...). Takže se zrcátka musela našroubovat do stávající vestavby, což nebyl problém, ale musel jsem je vypodložit několika podložkami (hlavně na straně plynu, aby tam zůstala mezera...).
Ale fakt jsem moc spokojený

Marty7070
Marty7070 napsal 25.04.22 v 21:54 10b.

Fakt pěkný

mrkvojed
mrkvojed napsal 25.04.22 v 10:52

Ahoj, máš to pěkný taky o tomhle motu přemýšlím, ale tak za cca dva roky...mám druhej rok CB1000R, tak s ní ještě trochu zablbnu, ale pak chci skočit na tokovouhle pohodu ,která ale umí bejt i svižná, co si tak čtu...jinak padáky dobrý, pěkný a zaujalo mě to plexi, jak jsi si ho upravil...to pokud koupím, bych tě pak určitě kontaktoval, páč to se to fakt povedlo

Arno
Arno napsal 19.12.21 v 14:03 10b.

Super, díky za inspiraci!

SPOGI
SPOGI napsal 20.11.21 v 18:51 10b.

Super doplňky. Je to fešák. Jsem zvědav na to sedlo . Já to zatim vyřešil gelovou podložkou ale to neni ono.

Ala71 napsal 15.09.21 v 08:27

Tak včera namontovány na motorku padáky od Craftride (koupeny na motea.com za velmi solidní cenu). Jsou pěkně masivní (trubky 38mm) a fakt asi něco vydrží . Montáž byla trochu boj, protože u toho nebyl návod, ale jen takové schéma složení konstrukce. A nebylo to úplně triviální to tam namontovat (kdyby měl někdo zájem, pošlu návod). Vypadá to skvěle a doufám, že nikdy nezjistím, jak ty padáky dobře drží... Fotky jsem přidal do fotogalerie.

Ala71 napsal 30.08.21 v 14:43

Jinak co se týká delších jízd, tak zatím moc zkušeností nemám - zatím jsem to zajížděl spíš jen po okolí. Takže pouze jednou jsem za den dal cca 200km a bylo to celkem v pohodě.
Ale ten posed na Rebelovi je fakt o zvyku. Ze začátku to úplně pohodlné není, ale po pár jízdách je to v klidu. Také mi to přišlo z továrního nastavení celkem tvrdé na zadku, tak jsem před pár dny trochu povolil předpětí zadních pružin a je znatelně lepší a pohodlnější.
Věřím, že k pohodlí pomůže i přečalounění a malé zesílení tloušťky sedla, které plánuji na zimu.

Ala71 napsal 30.08.21 v 14:32

Jak jsem psal v popisu: Ty brašny jsou Givi MT501 (2x 18litrů) a jsou s origo držákem od Givi na Rebela 500. Má to skvělý a rychlý nasazování a sundání se zamykáním . Jediný problémek je v tom, že Rebel 500 má na rozdíl od Rebela 1100 asi o 2 cm širší rozteč šroubů na uchycení - to beru jako vyloženou schválnost od Hondy, aby příslušenství nemohlo být zaměňováno Takže držák šel do svěráku (omotaný hadrem proti odření) a přiměřenou silou byl přihnut, aby rozteč držáku seděla na rozteč děr v motorce... a bylo hotovo

PetrD73
PetrD73 napsal 30.08.21 v 13:57 10b.

Pěkný! Také přemýšlím o nakupu Hondy s DCT. Ta pohoda, kterou Rebel nabízí, vypadá hodně lákavě, ale mám trochu obavu jaké by to na něm bylo při nějaké delší, celo nebo několikadenní cestě, a tak se dívám spíš po Africe, nebo zkusím počkat, jaky bude ten nový cesťák, který má přijít na podzim. Každopádně mohu se zeptat na ty brašny, to jsou origo nebo něco jiného? Díky za info, kolama dolů!

Myschan
Myschan napsal 27.08.21 v 11:18 10b.

Gratuluji. Jestli si ještě pořídím další motorku, tak tuto. Samozřejmě s DCT. Ať slouží

Perbin
Perbin napsal 27.08.21 v 10:10 10b.

Krásná motorka už na ní šetřím úpravy přesně dle mého gusta. Ještě jsem jí naživo neviděl a už teď vím, že sedačky jsou na prd, zadní chce určitě rozšířit. Dej sem pak foto. Ještě bych namontoval origo trubkové padáky, jsou pěkný a asi i funkční, ale to raději nezkoušet. Ať dobře jezdí je to parádní stroj

Tiboon
Tiboon napsal 26.08.21 v 21:20 10b.

gratulace !
řekl bych dobrá volba

Duster93
Duster93 napsal 26.08.21 v 20:08 10b.

DCT je super

PSanec
PSanec napsal 26.08.21 v 16:43 10b.

Jednoduchý,parádní japonskej čopr-Jen super km.

Pupi04
Pupi04 napsal 26.08.21 v 16:25 10b.

Parádní stroj , blahopřeji k volbě
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu