BMW F 650 GS Dakar (2004)

Vlastník VlastiMatty
Vloženo 19.12.2019
Aktualizováno 25.2.2024

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 20 záznamů

ottas
ottas napsal 27.08.23 v 19:14 10b.

VlastiMatty napsal 13.01.23 v 12:13

Výborně Vleká gratulace!

A fotka Dakarka bude kdy?

pali3x
pali3x napsal 13.01.23 v 10:49

Tak Dakar je už kúpený Nakoniec sa mi ho podarilo zohnať - presne taký, ako máte Vy Akože v inzercii ich je veľmi málo a väčšinou boli ďaleko... A potom jeden skvelý 20 km od mňa - no nekúp ho.
Nanešťastie Dakar je pomerne drahá motorka a ponúkané kúsky sú často nie ideálne.

Kúpil som ho úplne na konci sezóny, takže sme spolu toho veľa nenajazdili (cca 20 km od predajcu). Ale vyzerá byť skvelý. Teraz dolaďujem kozmetické chybičky a vylepšujem niektoré predošlými majiteľmi dorobené riešenia (napr prídavné svetlá svietiace aj po vypnutí zapaľovania s obyčajným vypínačom = prerábam to na relé + poriadny vodotesný vypínač... a podobné drobnosti). Predsa len, človek vidí čo kúpil až keď odmontuje plasty... Povedzme, že nie som sklamaný - na motorku z roku 2005 je v super stave.

Tak hlavne veľa radosti pri jazdení

VlastiMatty napsal 13.09.22 v 12:33

Přeji hodně štestí při hledání.

Btw s odstupem času a nabítím bohatých uživatekých zkušeností musím konstatovat, že Dakar je přesně to co potřebuji. Velmi dobrý mix váhy, ovladatelnosti, komfortu a výkonu. Namíchaný přesně tak, aby mi vyhovoval!

Samozřejmě jsou mnohem lepší a novější stroje, ale zatím nic co by mi sedělo stejně jako Dakar.

pali3x
pali3x napsal 13.09.22 v 11:10 10b.

Po čase, ale predsa (ako nádejný budúci majiteľ dúfam rovnakého Dakaru - ešte sa hľadá)

Porovnanie s F650...
Predsa len to je stará a novšia motorka. Pred nejakým časom som skúšal Apriliu Pegaso... Akože tá motorka na mňa pôsobila trochu ako Jawa 350 . Dakar je predsa len modernejšia motorka, aj keď je to nástupca.
Potom som kúpil Transalpa, s ktorým sme nemali veľa šťastia...

A nakoniec po dlhom rozmýšľaní (a volaní "divočiny") vyhral Dakar (a hľadá sa...) Predsa len tak nevzdáme naše celoživotné sny

VlastiMatty napsal 08.11.20 v 19:14

Díky za komenty.
Dakarek už je pod plachtou v zimním spánku po velmi povedené sezoně!
Projel celé slovensko, moravu, jizni čechy a to vše cestou necestou!

Juraj22
Juraj22 napsal 08.11.20 v 17:22 10b.

Parádní mašinka, tak si užívej a hlavně kolama dolů

puffybodie
puffybodie napsal 24.10.20 v 12:03 10b.

Asi nejhezci modernejsi enduro od BMW. Z nejakeho duvodu ty nove GS nemusim, ale ty puvodni 80 a 100GS to jo

VlastiMatty napsal 05.01.20 v 18:31

Díky za tip taky mě to napadlo,
ten můj je hnusný a taky jsem uvažovala že asi nic nezachrání, když spadnu.
Navíc pod motorem snižuje světlou výšku. Cely výsledek připomíná, kdyz se Pat s Matem učili svarovat.

Slávek-TDM napsal 05.01.20 v 18:17

VlastiMatty> neni zac. Jinak doporucuju koupit horni padaci ram od Bartuse (bartus.eu). Zachrani pri padu plasty a i dobre vypada. Ten spodni co mas asi moc nepomuze.

VlastiMatty napsal 05.01.20 v 12:27

Slávek-TDM
Díky za tip filtr pasoval a je po problémech, nechcípá na volnoběh i za studena běží vyrovnaně!

Forss
Forss napsal 01.01.20 v 15:41 10b.

Jo, barva je nejdůležitější

rakeťák-Kim
rakeťák-Kim napsal 26.12.19 v 22:06 10b.

Dakouš je super motorka

VlastiMatty napsal 22.12.19 v 13:38

Díky Honzo
Myslím že to je jen začátek, Dakarka ještě hezky poladime k dokonalosti!

HonzaCR250R
HonzaCR250R napsal 22.12.19 v 10:06 10b.

Moc hezká...

VlastiMatty napsal 21.12.19 v 21:26

Dík, už je objednaný!

Slávek-TDM napsal 20.12.19 v 22:00

Psalas mi do zprav ohledne palivoveho filtru. Je to tento, jen se mu musi zkratit trubicky a pak pasuje a funguje paradne:
Palivový filtr BOSCH F 026 403 006

Slávek-TDM napsal 20.12.19 v 09:48

To že je tlumič špatný poznáš hlavně při přímým srovnání s novým nebo dobře repasovaným. Výměna původních pružin na předku motorku trochu zvedne, starý pružiny bývají po těch 15 letech už zmáčknutý - v mém případě skoro o 2cm. Tak nech aspoň vyměnit olej ve vidlích, bůh ví jak je tam dlouho.
Repase zadního tlumiče nestojí svět - u p. Procházky (www.prochymoto.cz) i s poštovým vyjde do 3 tisíc Kč. Dakar má zadní tlumič repasovatelný, takže to je výhoda oproti normálnímu GSu.
Jinak doporučuju i výměnu palivovýho filtru, druhovýroba od Bosche vyjde asi na 300Kč. Mám to popsaný v deníku.

VlastiMatty napsal 20.12.19 v 08:40

Dík za koment,
O tom zadku už jsem četla že je to dobré udělat a uvažovala nad tím, btw jak se pozná že je špatný?
K těm pružinam, zadni určitě nepotrebuji silnější,
A co se týká předku: nebude to pak na těch jiných pružinách vyšší?
Co jsem chodila zkoušet jiné Dakary všechny byly pozvedane a to už na mě bylo trochu vysoké.
Takhle jsem ráda že je to tak akorát.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 19.12.19 v 23:19 10b.

Mám tu samou.Jestli můžu doporučit, vyměň přední pružiny za progresivní a nech repasovat zadní tlumič. Jízdní vlastnosti se o sto procent zlepší. Já jsem dal dopředu Wilbers a centrál mi repasoval Procházka z Čerčan. Ještě jsem vyměnil i zadní pružinu za silnější Hyperpro, aby seděla na mou váhu.