Babetta 207 (1980)

Vlastník Maroš2811
Vloženo 1.4.2015
Aktualizováno 1.4.2015

Moje prvé vlastné jednostopové vozidlo (nemôžem napísať motocykel kdže sa vlastne jedná o moped) Dostal som túto Jawku 207-ku od starkého ako asi trinásťročný. Zatiaľ sa držia obaja (starký aj 207-ka)

Motorka koupena od dostal som - Darovaným "koňom" na zuby nehľaď.

První dojmy - Prvé dojmy boli fantastické. Ani nie tak s jazdy ako s pocitu že je naozaj moja a nie iba požičaná od kamaráta. Konečne vlastná mašinka, ktorá bude večer parkovat u mňa doma v garáži. Trochu mi tu chýbala šalt páka ale napriek tomu vozidlo plne slúžilo svojmu účelu :-)

Motorku bych doporučil pro - Toto moto je vhodné asi úplne pre každého. Preto sa babetky neplánujem vzdať aj keď ma moja manželka nabáda na tento hriešny čin. Že vraj zavadzia v garáži (to má trochu aj pravdu) lebo sa o miesto musí deliť s mojím Pegasom, bratovou Yamahou a kosačkou. Verím, že raz ju bude s radosťou využívať môj syn Matej (ten ryšavý chlapec na fotke s Pégom) alebo dcéra Lucka, ktorá sa strašne rada vozí už teraz so mnou (iba po ulici) :-)) Veď uvidíme...

Doplňky na motorce - Inštaloval som svetlo ako je na Babete 210, už ani neviem s čoho svetlo som použil. musel som vyrobiť objímky - držiaky na predné "teleskopy". Tachometer pôvodne nemala, ja som ho však musel mať

Tento poctivý moped vyrobený v Považskej Bystrici som si nevybral sám. Všetcia kamaráti už mali svoje prvé pioniere a ja som tak trochu zaostával za nimi. Mal som našporené nejaké korunky a zamýšľal som si kúpiť tiéž "pinďúra". Nestihol som... Môj starký ma predbehol a kúpil mi túto babetku, ba dokonca dal ju aj skontrolovať svojmu kamarátovi, aby mi dobre slúžila.
Odvtedy už odtieklo Dunajom veľa vody a aj babetka prešla dvoma veľkími opravami a aj zmenou farby (povodnú oranžovú som zamnil za súčasnú modrú) To bolo ešte niekedy okolo roku 2000 a vtdy došlo aj k prevareniu nosiča do zvýšenej polohy. (Ďakujem kamarátom Andrejovi K. , ktorý mi pomohol s farbou a Pištíkovi B. najlepšiemu súčasnému cestárovi v okrese -ten pomohol prevariť nosič) Ostatné opravy a úpravy (svetlo, tachometer, GO motora, elektriku a i.) som robil sám. Posledná oprava bola robená V zime 2013.
K jazdným vlastnostiam sa vyjadrovať nebudem - je to predsa moped na krátke trate. Spoľahlivosť je postačujúca, nakoniec pri poruche agregátu sa vždy ešte dá prepnúť na pedále a makať Len pozor na defekty na ten sú aj pedále krátke.
Spolujazdec = SCI FI
Cestovanie - do potravín a späť (bedňu piva to uvezie)
Spotreba v norme.