Ducati ST2 (1999)

Vlastník Milanek13
Vloženo 10.3.2015
Aktualizováno 23.12.2016

Pohodlný sportstourer z Bologně.

První dojmy - Neměl jsem od takhle starého stroje žádná extra očekávání , ale to jak ta motorka skvěle funguje mě velmi příjemně překvapilo. Po pár desítkách kilometrů jsem si připadal ,že na ni jezdím už léta.

Motorku bych doporučil pro - ST2ku bych doporučil pro milovníky italských strojů ,kteří touží i po pohodlí.

STčko jsem pořídil hlavně z důvodu možnosti relativně pohodlně cestovat ve dvou.
Jelikož jsem kromě Moto-Guzzi vyřadil z výběru všechny ostatní značky ,tak do výběru ze strojů z Bologni postoupilo ST2 , ST3 a také Multistrady 1000 nebo 1100. Začal jsem vybírat už kolem Vánoc a myslím ,že po inzerátech jsem najezdil min. 1.500km a stroje které jsem viděl ,byli více či méně v žalostném stavu. Pomalu jsem začal rezignovat ,že nic slušného neseženu. Náhodou před asi měsícem jsem se u kamaráda zmínil ,že uvažuju o ST2 a on mi povídá ,že má známého ,který má několik
motocyklů a mimo 916 , 750SS a dalších i ST2 v originál stavu. Prodávat se mu ji moc nechtělo ,ale nakonec se mi ho podařilo přesvědčit a dnes jsem si motocykl odvezl.
Najel jsem na něm dnes krasných 88km ,které mi stačili k tomu ,abych se pro tento stroj úplně nadchnul. Je to přesně to co jsem chtěl. Pohodlný podvozek ,který oproti Monsteru krásně pohlcuje nerovnosti našich bídných silnic. I přes pohodlný podvozek je v zatáčce krásně stabilní a dává přesnou odezvu co se pod koly děje. Motor není bůhví jaký silák ,ale krásně táhne již od necelých 3.000ot / min. bez nepříjemného cukání a myslím ,že pro pohodové cestování bude super. Motorka mi padla skvěle do ruky a pocitově bych to přirovnal k Hondě VFR800. Prostě motorka ,která přesně odpovídá kategorii Sportstourer a stále jsou vní cítit sportovní geny od Ducati a to mě baví.
Ještě nechám udělat servisní prohlídku ,aby jsem měl jistotu ,že je vše 100% OK.

15.11.2015

Prodáno !!!
Nový majitel je velmi dobrý kamarád ,takže už se těším na společné vyjížďky.

s4r
s4r napsal 01.08.17 v 10:23 10b.

Když jsem jel kdysi poprvé na STčku, byla to ST4ka s motorem ještě z 916...úplně mě dostalo, jak se ta motorka chovala, čekal jsem těžkopádnost, místo toho to ale uřvaný těžší kolo = pecka!

STčko je nedoceněný, pro majitele dobře, dá se sehnat za fajn peníze, pro Ducati trochu nefér, protože je radost na něm jezdit!

Cicos
Cicos napsal 30.06.17 v 23:14 10b.

Foxx5
Foxx5 napsal 30.04.15 v 08:15 10b.

Krásná... Ale ono tě to pohodlí přejde až najedeš 350 km v Alpách a třeba ve dvou Přeju hodně šťastných kilometrů!

JirkaCL
JirkaCL napsal 12.03.15 v 18:58

No to budou dlouhý výlety.

DejvGSR
DejvGSR napsal 11.03.15 v 16:17 10b.

Ahoj Milane, krásný kousek. Jsem zvědav na první setkání. No už se to pomalu blíží. Někdo se projížděl, a někdo se pral s chřipkou.