Honda CBR 125R (2008)

Vlastník MonkeyCzech
Vloženo 6.12.2014
Aktualizováno 18.6.2017

Fajn motorka, která dokáže ledacos odpustit a na naučení super :)

Honda CBF 125: Hledal jsem spíše sportovní motorku
Yamaha YZF-R125: Cena ...

První dojmy - Moje první opravdová motorka, naučila mě spoustě věcí, od bezpečnosti po způsob jak si jízdu co nejvíce užít :)

Motorku bych doporučil pro - Každý začátečník se na téhle motorce dokáže naučit jezdit a každý zkušený jezdec se na ní dokáže pořádně vyblbnout, takže podle mě ideální motorka pro každého, kdo z nějakého důvodu nemůže jít do silnější mašiny :)

Doplňky na motorce - Žádné

Vybral jsem si ji kvůli nádhernému vzhledu, skvělým recenzím jak od známých, tak od ostatních majitelů a protože jsme si prostě padli do oka :)

PRVNÍ DOJMY
Po první odjeté sezóně mohu říct pouze to, že je to skutečně úžasná motorka . Doteď mě vždycky dostala tam kam jsem potřeboval, stačí se o ni starat :)
Jsem s ní schopný dojet i GSXR 1000, Yamahu R1 nebo třeba i Ninju, stačí jen hodně zatáček a méně zkušený jezdec na silnější motorce :P

SPORTOVNÍ STRÁNKA
Co se týče sportu, nemám jí co vytknout, úzkých kol se ani moc nebojím, na stupačku v klidu naklonit jde aniž bych měl strach, že by mi sama od sebe podklouzla, jak se bojí spousta lidí, kteří ji ještě nedostali do ruky .

CESTOVÁNÍ
A když jsme u cestování, projel jsem s ní všechny možná místa, byl jsem daleko na západě (Vlašim), na východě (Slovenské hranice), na jihu (Vídeň) a na severu (Bruntál) (já jsem z Brna) a vždycky jsme z toho vyšli dobře, pro mě celkem i pohodlná :)

SPOLUJEZDEC
Se spolujezdcem je to těžší, originální sedlo jak řidiče tak spolujezdce je z neuvěřitelně kluzké kůže a jednou si mi kamarádka stěžovala, že, cituji - "při brždění musela brzdit i kozama aby to ustála" ... :P Přítelkyně je jinak velmi spokojená, ale také jí vadí kluzké sedlo :)

TERÉN
Párkrát jsem se již se svojí Hondou podíval také na polňačky, lesní cesty a tak ... inu, to že na to není dělaná mi dává hodně znát, ale vždycky jsme z toho spolu vyšli dobře :) Tlumič funguje naprosto spolehlivě, kola i pneumatiky Michelin Pilot Street leccos vydrží :)

PROBLÉMY NA KONCI SEZÓNY 2015
Bohužel, ani mně se nevyhly velké problémy . První velký problém nastal na výletě, kdy mi motor začal zvláštně klapat, kamarád řekl že to nejspíš nic nebude, ale ikdyž jsem měl stále strach, věřil jsem mu, protože se v motorkách hrabe neustále ... po pár dnech jsem to pro jistotu vzal do servisu, kde zjistili, že nemám prakticky žádný olej ... rychle jsem valil domů a dolil jsem ho . Nakonec, když jsem se byl jednou projet, se ozvala obrovská rána a motor přestal pracovat a já si byl víc než dost jistý, že se motor zadřel, že jsem olej dolil až příliš pozdě ... později mi v servise řekli, že olej začal vytékat kvůli vadnému pístu, ale mě idiota bohužel nenapadlo si to zkontrolovat ... takže oprava za 25 tisíc, ovšem mám v ní momentálně motor z CBR125 z roku 2010 s pouhými 8mi tisíci kilometry :)
Druhý velký problém, tentokrát ale o něco menší ... jel jsem po dešti z práce, ale při brždění na semafor mi motorka zkrátka a dobře podklouzla a já jsem ji už nedokázal udržet ... nic mi nebylo, tak jsem rychle vstal, běžel vypnout klíček a ihned ji zvedl . Motorka se 2 týdny spravovala, v pátek jsem ji dostal, v sobotu stála kvůli počasí, v neděli jsem se jel s přítelkyní projet a motor začal znovu klapat ... během vteřiny jsem hodil neutrál, přestal jsem přidávat, zastavil na kraji silnice, řekl přítelkyni aby mi pomohla držet motorku a zkontroloval jsem olej, kterého tam bylo víc než dost, tak jsem začal přemýšlet co by to mohlo dělat .. zavolal jsem otci, jestli nemá nějaké návrhy, nic ho nenapadlo, tak jsme to druhý den hodili do toho samého servisu a oni nám řekli že je to možná zase přidřený od toho pádu, že se kvůli tomu mohl rozlít olej v motoru . Takže další problémy :)

Spitit
Spitit napsal 11.07.18 v 21:05 10b.

Čau čau, momentálně jsem vlastník tvé motorky. Musím říct že je parádní hlavně vzhledově. Můžu se zeptat jak to dopadlo to jak jsi psal že na konci sezóny 2015 ti zase tam začalo klepat? Řešilo se to nějak potom nebo to přestalo a od té doby v klidu? Jinak musím říct že jde poznat že motorka byla v dobrých rukou...

MonkeyCzech
MonkeyCzech napsal 17.11.15 v 21:24

Když spolu budem jezdit častějc tak předjedeš i Hayabusu

silvinka
silvinka napsal 13.11.15 v 23:17 10b.

fajná recenze :)) já bych teda nedojela třeba tu Sůzu :D ale dovedu předjet menší náklaďák :P :)

MonkeyCzech
MonkeyCzech napsal 05.05.15 v 20:02