Honda XL 650V Transalp (2006)

Vlastník eMTý
Vloženo 11.10.2013
Aktualizováno 4.3.2014

Nabídka málo jeté a dobře vybavené motorky se skoro nedala odmítnout.

První dojmy - Super stav, mnoho poměrně drahých a užitečných doplňků. Motorka bez chyb, pohodlný posaz, velikost, z které nemám strach, že když se objeví na zemi, tak ji sám nezvednu.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo hledá motorku na každodenní ježdění i výlety kolem zeměkoule, motorku, co málo žere a nevadí, že moc nejede, motorku s nízkýma nákladama na údržbu a provoz.

Doplňky na motorce - padáky, vyšší plexi, centrál stojan, vyhřívané hefty, 12V zásuvka, zadní origo kufr, podpěry brašen...

Po prvním majiteli, starší pán ji koupi fungl novou v Hondě Řevnice, vybavil ji centrálním stojanem, vysokým plexi, zadním origo kufrem v barvě, padáky...moc s ní nenajezdil a nabídl přes známého k prodeji.
Já doplnil podpěry brašen, vyhřívané hefty a 12V zásuvku.
Žádná raketa to není, ale závodění už mám za sebou, takže na ty moje výlety výkon úplně stačí. Ochrana před větrem a deštěm poměrně dobrá, jen na nohy mi docela cáká voda, na delší výlety to bude chtít goretex boty, nemám rád mokré nohy...
Brzdy brzdí, spojka maká, řazení řadí. Pérování na české cesty super, na velký terén je to houba, ale motokros s tím jezdit nebudu.
Gumy jsem tam dal Mitas E08, rozměr, co tam patří, byla tam 130, ale já nechci riskovat problém s policií či pojišťovnou, takže 120. Rozdíl stejně nepoznám, jako nikdo z uživatelů tady. Na mokru nebo na asfaltu v Bosně mi to trochu klouže, ale jestli je to gumama, nebo zápěstím, to nevím, tak prostě když to klouže, méně přidávám...
Jediná porucha byla zatím na balkánském tripu stržený šnek náhonu tachometru (vyřešeno v Sofii v Hondě za 25E).
Jinak olej a filtr měním dle předpisu a spotřeba se pohybuje od 4,9 do 7L, dle stylu jízdy.

Hosha
Hosha napsal 11.11.15 v 18:40 10b.

Dvojče mýho Transalpa. Je v krásném stavu, super fotky z výletů i z polygonu (neveřil bych, že se dá takhle klopit - palec nahoru ). 10 bodů

svec.
svec. napsal 07.01.15 v 23:47 10b.

Super moto jak na cestu tak mimo.Skvělá volba

Zipák
Zipák napsal 07.09.14 v 18:46

Auu koukám jak se to dá klonit
Pěkně napsané

olepole
olepole napsal 30.06.14 v 14:55

Pěknej stroj.Mám taky obutý 08 a musim potvrdit že na mokru kloužou a v terénu za mokra nebo na trávě je to velká bída.Nicméně na suchym asfaltu drží jak přibitý.Koukal jsem že jsi s Alpem zkoušel Gymkhanu.Jak to šlo?Má to přece jen vyšší těžiště.Jinak 10b

Květek1
Květek1 napsal 21.12.13 v 22:22

To klouzání v Bosně jak zmiňuješ je asi tou Mitaskou-08.Mám ji taky,je mě líto ji vyhodit,má 3000 km.a je jak nová,to je právě asi ta chyba.Nesjíždí se ale po drobné nečistotě či malém klacíku vždy sklouzne.Jestli to položím tak si to budu dlouho vyčítat,že jsem šetřil a nevyhodil jí.Jenže taky jezdím do a z kopce po trávě a tam se chová zase velmi dobře.Spotřebu máme stejnou.Ahoj Květek.