Aprilia RST 1000 Futura (2002)

Vlastník Kubánec85
Vloženo 13.6.2013
Aktualizováno 21.8.2014

Konečně mašina o které jsem si si jistej že na podzim nepůjde do světa Nejen jízda ale i vzhled 100%

První dojmy - První dojem z jízdy jsem si moc neužil protože to bylo 90km po D11 a byl jsem rád že jsem dorazil dom. Při další jízdě (Chrudim - Seč) už jsem tušil že jsem pokročil o pár levelů výše a tahle motorka mi prostě sedla. Na moji postavu je to tak na hraně s výškou sedla ale to pohodlí :-)))

13.6.2013
Tož teda po důkladnějším seznámení mohu potvrdit první dojmy že jsem vybral dobře. Máme za sebou asi 1000 km , motorka šlape jako hodinky i přes ty kilometry a zážitek z jízdy je maximální jak při kochačce tak i když ji trošku přitopim pod litrovým dvouválcem ROTAX Vzhledem k váze a celkové velikosti je ve městě malinko neohrabaná a je na pottřeba trochu síly, ale v zatáčkách krásně drží stopu a je radost si ji vodit. jediné co bych makarónům trošku vytknul je to že ji klasifikují jako silniční-cestovní ale pod sedlo se vejde stěží povinná výbava . To díky rafinovaně umístěnému laufu pod sedlo...vypadá to super ale na úkor úložných prostor...
Největší plus dávám designu název Futura perfektně sedí ke tvaru kapot, vysoká nádrž se vyloženě nabízí k zalehnutí a letmo zavěšené zadní kolo je bonbónek na konec.
Příště i s fotkama

30.8.2013
Po výletě na GP do Brna se mi malinko zlepšila nálada. Po jízdách kolem komína jsem byl trochu znepokojenej ze spotřeby ... ale na cestě do Brna a zpět (50 Km D1 a zpět po okreskách přes Poličku) si vzala nádherných 7,08 ))

18.10.2013
Brno letos podruhé
Akce rekord Brno byla opravdu top akce na závěr sezony. Samotné překonání rekordu byla jen třešnička na dortu. Vidět byť jen část třítisícového štrůdlu mašin byl zážitek.
Ač jsem mototurista a spíš se motám kolem komína, probudila se ve mne touha zjistit co ta Futura vlastně umí. A tak jsem zaplatil drobný obnos a nechal se vpustit na okruh za účelem zjštění jak dopadnou poserproužky No a z výsledku mám smíšené pocity. Mašina se chovala na výbornou. Zatáčku je třeba nasadit správně hned páč s těma kilama už pak moc hejbat nejde. Avšak i na zpočátku mírně vlhkém asfaltu šla guma až na okraj.Tak takže pápá poserproužky ...no a bohužel pápá i botky Nevědomost neomlouvá a jak jsem byl nadšenej z toho klopení tak jsem si ani neuvědomil co to udělá s botama když si člověk trochu "štrejchne"...no a když si štrejchne s koro v každý zatáčce tak to bohužel odsraly nejdřív slidery a pak i levá bota :( Zá věrem třikrát hurá : supr počasí, supr den mezi motorkářema a supr zkušenosti s mašinou

21.8.2014
Po dlouhé odmlce...zimní píle se vyplatila a po pár jarních kilometrech a pár hodinách dolaďování mašina šlape jako hodinky. Před sezonou dostala novou řetězovku, olej, filtr, svíčky, ložiska předního kola, revize a výměna opotřebených dílů letmého uložení zadního kola, výměna většiny hadic (až na jednu která mě pak nechala stát na Slovensku), nové plexi a pár drobností. Jak jsem zmínil projel jsem s ní Slovensko a dá se říct že problém jsem měl jen díky vlastní blbosti že jsem tam nechal jednu hadici na podtlaku která praskala a praskala ale nakonec to kámoš vyřešil hadicí od autogenu (GOLDENE ČEK HENDE )
největší problém cestou dom jsem si taky přivodil vlastní blbostí a to tak že jsem mašinu nehodil na centrál ale na policajta a po vydatném nočním dešti se stojánek probořil a motorka si elegantně lehla do štěrku. Krom pár drobných oděrek na laku (nepraskl žádný plast a i zrcátko vydrželo !!!) to bohužel odneslo uchycení levého chladiče. Nicméně vše je již vyřešeno Aktuální stav tacho je 78.400Km a stále přibývají

sushi7474
sushi7474 napsal 05.07.20 v 00:11 10b.

Lubos92
Lubos92 napsal 24.03.14 v 14:15

Pěkná .

lectra
lectra napsal 27.11.13 v 21:13

Krásná. Škoda, že jsem do toho Brna nakonec nejel.

firedawe
firedawe napsal 10.07.13 v 08:08 10b.

Je to prostě italka. Vypadá to moc dobře Kubo, tak hodně kilásků

zfik
zfik napsal 19.06.13 v 19:33 10b.

v bílé to neni žádná tuctovka,hodně najetých a bezproblemových km .