Aprilia RST 1000 Futura (2001)

Vlastník rapri
Vloženo 4.6.2016
Aktualizováno 18.9.2016

Italská krása,která se jen tak neokouká.Bohužel Pierluigi Marconi předběhl dobu.

Yamaha FJR 1300: Chtěl jsem cestovní moto,ale proč ne cestovně sportovní???

První dojmy - Na fotkách krásná,ale asi ne dost fotogenická...naživo prostě paráda,až mi padla brada. Velké moto,jako dělané na mých 188 cm. Skvěle mi padla do ruky i do sedla.

Doplňky na motorce - Sklíčka zrcátek,pro lepší nulový úhel a vibrace, padáky,jiný konektor regulátoru dobíjení, palivová hadice , držák bočních kufrů a topcase,USB zásuvka,navigace.

Najeto cca 2000km a vůbec to není žádná pohádka. Nebo lépe řečeno ...nuda. S tímto strojem se člověk musí sžívat. Oproti FJR,která má plynulý zátah , pohodlných 5 dlouhých kvaltů (model 2016 už 6ti kvalt) a hned na první svezení je čitelná a krásně ovladatelná,je futura pravý opak.A to mě na ni baví.Je třeba si zvyknout na záth dvouválcového rotaxu odspodu,jakožto od 5000ot. Ten je brutální. Velmi mě baví brzdná síla motoru.Stále si zvykám na nájezd pod plynem k zatáčce a nemačkat brzdu.Stačí ubrat nebo podřadit a motor se postará.V zatáčce se ochotně skládá a když se na ní nesedí toporně a těžištěm se ji pomůže,krásně a čitelně je projíždí.Přední brzda vynikající a problém zadní brzdy,jak ho popisují někteří majitelé,zatím nepozoruji ,takže taky dobrý.Posezení pro spolujezdce je vynikající,takže cestování ve dvou probíhá bez výčitek přítelkyně. A teď se dostávám k mínusům.Chybí mi originál topcase,protože se mi zdá zbytečné na pár věcí a krátkou vyjížďku ověšet moto bočními kufry. A originálně vymyšlený přikurtovaný válec se mi zdá na toto moto nedůstojný. Možná pro rybáře dobrý :))).Já to vyřešil homemade a udělal držák na topcase.U tohoto stroje je to nutnost,neboď nemá skoro žádný úložný prostor. Dále,jak už se na recenzích napsalo dost,jsou to vibrace motoru a poškubování v nízkých otáčkách.Ale toto už k tomuto stroji patří. Celkově bych stroj doporučil na cestování ve dvou,krátké i dlouhuhé vyjížďky,nebo sólo fičák. Určitě né na každodenní pojíždění městem do práce. Ale třeba je to řidičem:))) a né strojem.

Najeto 7000km. V rámci dovolených jsme cestovali větrem - deštěm...horkem - zimou, křížem -krážem po ČR. Jelikož jsem nesehnal origo kufry,pořídil si kappy k33n a vyrobil na ně držáky, včetně top case. Všechno se do nich krásně vešlo. Futurka šlapala jako hodinky,takže jsem ji odměnil novým olejem a filtrem. Taktéž novou přední gumou. Nebudu se rozepisovat o stavu českých silnic...takže navigace. Držák připevnil ke kapotáži a USB zásuvku vestavěl tam kde to má futurka připraveno. Paráda...ale potom, co jsem kousek za Třebíčem vjel do dvora nějakého statku, už vím,že tu navigaci nesmím zase brát tak vážně. Sezóna se ještě nekončí ale moje poznatky???...spolehlivost zatím 100%,cestování parádní,pohodlné pro oba.Brní mi pouze pravá ruka,ale kdo ví z čeho to je. Výkon motoru ani nevyužiju...pouze při předjíždění.Popojíždění po městě,ve dvou a v plné zátěži,nebo otáčení na místě...nic moc...holka nám hřeje a je těžkopádnější. Kvůli tomu ji ale nevyměním a už mám nápady na zimu.

Clint
Clint napsal 11.06.16 v 14:20

Tahle mašina se mi tenkrát v roce uvedení moc líbila. Koukal jsem na ní (červená metla - to si pamatuji) na Výstavišti v Praze jak na zjevení a ten design byl opravdu tehdy nevšední a hodně nadčasovej. Nic kulatého, jen samé hrany. Nikdy jsem na tom nejel, ale je mi jasné, že to pojede skvěle. Dneska už je design sice trochu za horizontem, ale to je osud všech kapot. Nic není věčné, ani my ne. Takže dávám ti také deset, ať nekazím bodování

Clint
Clint napsal 11.06.16 v 13:40 10b.

Slavomil_84
Slavomil_84 napsal 07.06.16 v 23:03 10b.

Super, mam podobnou sestřičku a je to pristě bomba, tyhle motorky nebudou designově starý nikdy, kam se čapou dnešní stroje a Rotaxovej V2 je prostě perfektní, můžu potvdit i když ten muj neni tak ostrý jako v silničkách a převodovka jiná, ale je to bomba deset

raid
raid napsal 07.06.16 v 21:32 10b.

paráda. Tahle moto si zaslouží 10 vždy
To poškubávání řeší vesměs O2 eliminator, takový bazmek (odpor), který nahradí lambdu. Takže vstřikovací jednotka pak neřeší chujoviny a dodá motoru to, co potřebuje. Stojí to pár éček.
Samo hodně udělá i jen laďák, KN filtr a iridiové svíčky, ale to už pár éček nestojí
Tak mnoho spokojených km

krizik1
krizik1 napsal 07.06.16 v 08:31 10b.

Nádhera