KTM 990 SMT (2009)

Vlastník IndyR6
Vloženo 13.3.2013
Aktualizováno 13.3.2013

Po dlouhém rozmýšleni a vybírání mezi několika motorkami padla volba na SMT. Už podle recenzi a nazoru majitelu by mělo jít o něco supeeer

Ducati Multistrada 1200: Moc peněz

První dojmy - ... Tak, vzhledem k tomu, ze je venku -2 stupně, tak mam najeto asi 200km, ale už teď je mi jasné, že tuhle potvoru ne nadarmo všude chválí. Jezdecká pozice naprosto super, velmi pohodlne (oproti předchozí R6 je asi všechno pohodlnější. Ochrana proti větru s origo štitkem je OK tak do cca 130km/h, potom už dost fouká. Prvni dojmy jsou takove,že je celkem lehká a tudíž také výborně ovladatelná... ... Další dojmy budou až sleze snih ;-)

Motorku bych doporučil pro - Univerzální moto vychazející ze supermota. Perfektní ovladatelnost a díky pohodlnějšímu sedlu a větrnému štítku take velmi pohodlná i na cestováni (jak dlouhé cestovani bude pohodlné uvidíme po sezóně) - takže ideálně silnice (klidně rozbité), případne každodenní ježděni kolem komína...

Doplňky na motorce - Vyfuk Akrapović titanium,
Klín KTM pod motorem,
Vyhrřívane hefty Oxford,
Halogenova žarovka vpředu,
Autom. Mazání řetězu Scotoiler,
Padací rámy,
12V zásuvka

KTM SMT jsem měl v merku už delši dobu (cca od KTM days v Bělé v r. 2012, kde jsem měl možnost se na ní poprvé svézt). Vybíra
Jsem ještě mezi Ducati Multistradou 1200 a BMW F 800 GS.

Nakonec vyhralo SMT a první postřehy jsou následujíci:
Motor - parádni silný dvouválec, který táhne parádně odspoda (s vyfuky Akrapovic titanium se eliminovalo klepáni řetězu do 3000 ot/min na které si dost majitelů stěžuje
- dostatek krouťáku kolem 100 nm z ní dělá super motorku na kraviny, předevšim na zadní jde naprosto v klidu a okamžitě
Brzdy - zatim nebyl úplně prostor je vyzkoušet ale už teď je mi jasne, že monobloky Brembo budou chtít citlivé ovládání a opatrný prst :) zatím se jevi celkem jedovatě

Až sleze snih a něco najedu, doplním další postřehy

Esemtecko
Esemtecko napsal 11.04.13 v 21:37

Super si zvolil, ja mam najeto cca 3500km a porad se kocham a jsem nadseny. Ted na ni dam Leo vince vcetne mapy. Tak pak muzeme porovnat.
Hodne pohodovych km na teto krasavici.

Kolic
Kolic napsal 31.03.13 v 23:26

Za mě máš 10 bodů, jak jsi dobře vybral. A to ti ty akrapoviče opravdu dělají zátah odspodu?

Georgik
Georgik napsal 15.03.13 v 23:40 10b.

Tak určitě, jak říkám. Jasnejch deset.

cat-nikita
cat-nikita napsal 14.03.13 v 13:39 10b.

KTM days v Bělé mě taky dost ovlivnil, nakonec jsem ale vybrala jinou značku.
Tak ať si s ní pohraješ co nejdřív

ZZilvi
ZZilvi napsal 14.03.13 v 00:50 10b.

Pěkná mašina