Kawasaki ER 6N (2008)

Vlastník jelda-f
Vloženo 20.11.2012
Aktualizováno 8.11.2013

Po předchozích zkušenostech s motorkama jsem se do všeho pustil naplno a zjišťoval, sbíral zkušenosti, ptal se a nakonec z toho je takhle kráska.

Suzuki SV 650S: SV je sportovní motorka a když jsem na ní zkoušel jen sedět, přišlo mi, že většinu času, bych na ní trávil v leže, páč je k tomu tak dělaná. Po nasednutí na Kawu, jsem už nic jiného nechtěl ;)

První dojmy - Na první pohled mi padla do oka. Vzhledově je to trošku jinde než klasiky typu hornet, bandit, svéčka aj. prostě do začátku dospěláckých motorek je takhle ideální volba.

Motorku bych doporučil pro - Pro zkušené jezdce a začínající motorkáře, sedlající z nižších objemů ;)

Doplňky na motorce - Padáky Rutan

Jelikož jsem předtím vlastnil motorky MZ 251 a pak Yamaha SR 125, tohle je parádní skok na velkou mašinu. Už jak jsem nasedl a jel, nádherně mě vedla. Jediný nezvyk pro mě byl, že při nájezdech do zatáček, měla tendenci táhnou vždy k jedné straně, což dělají závažíčka v řidítkách, pro mě doposud něco nového s porovnáním předchozích dvou modelů, kde toto nebylo.
Další dojmy dopíšu časem, jelikož je zazimovaná.
Další zkušenost do života a pro další motorkáře. Nikdy nikomu nevěř... Motorku jsem si dal do servisu na přetěsnění přední vidle levé, jenže tam zjistili, že motorka byla dle všeho nejspíš bouraná a že vše bylo děláno na koleni doma. Takže to snad vyřeším i s původním majitelem a bude vše jak nové. Vždy kupovat s někým, kdo o tom má páru, jelikož ušetříte ne několik tisíc, ale pak to jde výš ;)

Zajetí po 800 km - zkušenosti
Výkon a motor
Tak mám nalítáno zatim něco přes 800 km a musím říct, že spokojenost největší. Krásně táhne od nižších otáček, což u těchto dvouválů je príma záležitost. Když si člověk drží svou rychlost a potřebuje předjet s otáčkami kolem těch 5500-6000 tisic, bohatě to stačí, prostě přidat plyn a hurá na další.
S motorem jsem velmi spokojen, tady není co bych vytknul. Prostě nezničitelný dvouvál ;)

Brzdy
Jsou naprosto dostačující. Mám verzi s ABS, které jsem zatím nevyzkoušel a doufám, že moc testovat nebudu, zatim jsem rozdíl oproti verzi bez ABS nepoznal nebo oproti jiným motorkám.
Co se mi líbí dále u dvouválů je brždění motorem. Stačí ubrat plyn a jde to samo. Člověk tolika nemusí používat brzdy a opravdu, když je potřeba brzdit postačí lehce pošimrat páčku nebo pedál a žádné zběsilé tahání.

Ovladatelnost
Jelikož jsou na Kawě ještě originální řidítka, která jsou pro mě dost uzká a někdy se mi zdá, že spíš jedu na tříkolce, je to kvůli poloze rukou (moc blízko u sebe) budu pořizovat širší řidítka. Jinak ovladatelnost je plně dostačující. Na nějaké velké náklony si netroufnu, ale až budou širší řidítka, bude lepší pocit pro držení těla a celkový pocit, že mám širší rozptyl. Uvidíme

Cestování
Jizda ve dvou je dobrá. Měl jsem strach, že to nějako nepojede, ale jede. A jelo by i víc, ale nechci zatim zbytečně dráždit. Člověk se zde musí dávat pozor, že co dává sám, musí ve dvou brát trošku jinak, ale to není třeba vypisovat, to se musí zažít.
Rád bych s Kawou někam vyrazil po ČR, tak případné foto nebo cesty a návštěvy v budoucnu doplním.

Co mi trošku vadí je, že u verzí z roku 2006-2008 není zadní blatníček, takže při jízdě deštěm jde voda i bordel na elektro, což fakt není dobrý. Koukám po nějakém lízátku, tak snad se zadaří.
Při vyšších rychlostech fouká, ale bez plexištítku, to asi lepší ani nebude.

Woohp
Woohp napsal 22.08.13 v 00:02

Ahoj, koukám, že už ji prodáváš :) Psal si mi na profil kvůli zvuku laďáku CREPTUS ,není to sice ta moje, ale zní to úplně stejně, na živo ještě lépe, chci se zeptat na ta řídítka. Taky jsem uvažoval o širších a nevím jak je to s lankama, jestli jsou potřeba prodlužovat atd.. Můžeš mi o tom něco podrobnějšího napsat? Klidně do zpráv. Děkuji :)

jelda-f
jelda-f napsal 07.03.13 v 19:32

Už je po takovém větším servisu. Včera byla první projížďka, počasí nádherný a splnila má očekávání a co víc. Je to dračice

kawa...pavel
kawa...pavel napsal 07.03.13 v 05:26 10b.

Zdar. Mašinu dej do kopy a uvidíš, že Ti bude dělat jen radost. Je to supr strojek, pocestuješ s tím všechno. Máš to za 10.

istonbike
istonbike napsal 06.03.13 v 19:56 10b.

Gratuluji je to super,živý a skvěle ovladatelný 2buch s parádním zvukem už v základu a což teprve s laďáčkem přijmi 10b s přáním super zábavných kilometrů v sedle

jelda-f
jelda-f napsal 18.01.13 v 20:20

na to jsem zvědav i já, doufám, že alespon přispěje na opravu... jo to je ještě v pohodě investice do řetězovky, jenže to zlo, co tam bylo bude už nějakej peníz navíc :´-