BMW R 1200 GS Adventure (2006)

Vlastník MOTOtrips
Vloženo 20.9.2012
Aktualizováno 5.1.2022

Dálky mám rád a mimo silnici to také táhne ... Vlastně, nyní hlavně mimo silnice, klidně daleko ,-).

První dojmy - Mé první svezení bylo plné rozpaků, třese se to, je to vysoké, probůh, zastavím někde ve svahu a padnu... Ale jakmile jsem pustil spojku, rozjel se, vše bylo pryč. Zátah od spodu, podvozek v zatáčkách, na nerovnostech, na dírách, no prostě svezení, které mě ubezpečilo o správném rozhodnutí. Spousty přátel nechápe proč chce každý BMW, a jsou to věčné dohady. Kdo se sveze, pochopí ,-).

Motorku bych doporučil pro - Nejvhodnější je pro toho, kdo chce sednout a bezstarostně jet. Žádné čištění, mazání řetězu, žádný kompromis zda si dnes dám hezkou silničku za komínem, nebo cestu do albánských hor...

Jak jsem se dostal od XJ 600 ke GS Adventure? Když jsem naložil Yamahu, vzal přítelku a vyrazil, chyběl výkon ,-). Když jsem chtěl Bawo, chybělo pár drobných a pořídil kompromis, Varana. Podotýkám, že mi sloužil dlouho a věrně, ale pořád jsem pokoukával po kultvním GS. Jak člověk stárne a moudří, učiní rozhodnutí a pořídí si sen ,-). R 1200 GS Adventure mám od března 2012, za necelý rok najel cca 15 tis. km a stále nemám dost. Četl jsem spousty srovnání cestovních endur, ale mám jasno. Tahle motorka se stala mou součástí a měnit rozhodně nebudu...

Čtu řádky výše psané před nedávnem s mírným úsměvem. Je polovina sezóny 2013 a nakrouceno mám 30 tis km od pořízení. Když na báwo sednu, prostě se mi nechce slézt ,-).

A stále jezdím, i v roce 2018, s nájezdem 75 tis na stejném stroji . Obutí jsem časem nasměroval na něco hrubšího. Sice ne ostré špalky, ale něco mezi a i s těžkým hrochem se dá užít spousty srandy v pískovně, nebo kdekoliv jinde mimo silnici.

V roce 2019 jsem byl umírněnější v nájezdu kilometrů, ale místa nová s motorkou viděl a například Irsko bylo dobrou volbou.

Rok 2020 byl specifický asi pro všechny, následující se to snad zlepší a aktuální nájezd 85 tis. km na báwu snad zaokrohlím na kilčo .

callowsick
callowsick napsal 05.01.22 v 15:06 10b.

jj, parádní fotky

findejs1310
findejs1310 napsal 02.01.21 v 15:05 10b.

Poklona te kolme stene .Todlecto se jen tak nevidi s takovou lokomotivou By si meli vzit priklad ti radobydrsni motomani.
No tak hlavne kolama dolu sikulo.10b.

MOTOtrips
MOTOtrips napsal 04.01.20 v 11:52

Hezky se to čte, díky všem za komentáře. Vesměs jsou to fotky z okolí, někde dál jedu víc v klidu, ať se dostanu po ose i domů .

Simitom
Simitom napsal 03.01.20 v 18:44 10b.

Je super vidět že někdo takhle používá GS. A fotky jsou opravdu super. Jasných 10 bodů.

rakeťák-Kim
rakeťák-Kim napsal 02.01.20 v 22:04 10b.

No tvl ty se s tím teda nesereš. Ale tak je to správe, tak to má byť