Jawa 250/590 (1968)

Vlastník CurinPetr
Vloženo 11.7.2012
Aktualizováno 3.5.2014

Upravovaná, momentálně započatá renovace, 90% renovace hotovo. únor 2014 hotovo komlet

První dojmy - Vzhledem, že jsem se na ní učil jezdit někdy v patnácti, tak je to moje srdcová záležitost

Sportku mám od 17 let, dostal jsem jí o táty. Nazačátku jsem jí nechával opravit a pak na ní jezdil do práce. Posledních 10 let stála v garáži. Bohužel tatá si na ní udělat pár uprav. Zastřihal blatníka, dal blinkry a přebarvil dal si takovou práci, že i kryty na kola a brzdové bubny. Já jsem se konečně rozhodl jí dát do původního stavu, momentálně jsem začal s koly a sháněním origo dílů. za každou radu o Vás budu moc rád. Foto jak vypadala před renovací. Sice to bude trvat asi delší dobu, ale je to pro mě srdcová záležitost.

Motorku už mám rozebranou do šroubku, momentálně se dělá go motoru a repas tlumičů. Sedadlo přešité do původní podoby, obě kola nově vypletené a vyčistěné. Pasuji ještě původní zadní zastřižený blatník s panelkovským. Chromové díly mám už dané na chromování. Větší čast dílů upravovaných a neorigo, mám už sehnané, ještě mi chybí kryt řetězu a řídítka a pár drobností. Do konce roku půjde na opískování a nastřik černé barvy. Tak snad do příští sezony bude hotová.

Motor už je po celkové opravě, valec nastříkaný, hlava vyleleštěna i zbytek motoru., kryt řetězu sehnán a připraven na opískování, tlumiče přední i zadní hotové po repasu, momentálně motorka je u klempíře na drobné opravy. Viz foto renovace se blíží do finále!
Tak konečně po roce a třičtvrtě hotovo! V půlce března udělána technická kontrola, ujeto prvních 50 km. Až na maličkosti funguje perfektně!

CurinPetr
CurinPetr napsal 12.07.12 v 13:14

Bohužel Taťka opravdu udělal dost uprav, ale nic úplně závažného, většina je původní. Vidlice jsou původní jen místo vyměněné pouzdra za prachovky, přešite sedlo a pod. Horší jsou zastřižené blatníky. Ty musím sehnat a pozdra na přední a zadní tlumiče. Pokud máte někdo typ, prosím dej te mi vědět, děkuji

chlup2
chlup2 napsal 12.07.12 v 11:53

No vypadá to, že taťka nějak upravil nebo alespoň provrtal každej kus plechu na tý sportce, ale renovace bych se nebál a je to skvělá mašina, tak ať se ti dílo daří