Honda VFR 750 (1992)

Vlastník Hrabosh
Vloženo 18.12.2011
Aktualizováno 24.4.2012

Honda VFR750F - moje první motorka. Koupená v listopadu 2011...

18.12.2011: Zápis 1. Motorku jsem koupil koncem listopadu, cca měsíc po závěrečných zkouškách v autoškole. Původně jsem chtěl GS 500, nebo tak něco, ale pak se naskytla tahle VFR750 za slušnou cenu, takže jsem do ní šel.

Až na evidenčce jsem zjistil, že nemá výrobní štítek, ale ten mi dodali v Hondě jako náhradní díl, takže když jsem jel na evidenčku podruhé (16. prosince), už to dopadlo dobře.

Moc zkušeností zatím nemám, najel jsem na ní cca 8km před tím (14 let před tím), jsem jezdil tak akorát na Fichtlovi, takže se na ní musím nejdřív naučit. Snad se to obejde bez poškození nás obou

Po technické stránce vypadá celkem slušně, najeto 52 000. Bude ale potřeba opravit tekoucí přední vidlici, vymenit destičky a páčky brzd a spojky - nicméne všechny díly jsem dostal od původního majitele. Aspoň se nebudu přes zimu nudit ...

5.1.2012: Zjistil jsem, že r.v. není 1996, ale 1992. Podle VIN mi to zjistili v Hondě. Nicméně i tak si ji nechám a dostal jsem z tohoto důvodu od prodávajícího kamaráda (pro kterýho to bylo taky překvapení) slevu

23.4.2012: Tak, hotovo. Přetesnil jsem vidlice a vyměnil v nich olej, vyměnil jsem taky všechny kapaliny (olej, brzdovka, chladici směs), všechny filtry, spínačku, víčko nádrže a zámek helmy (takže mám teď jeden klíč od celé motorky), rukojeti, závažíčka, brzdové destičky a brzdovou a spojkovou páčku, lanka plynu. Plasty jsem nechal opravit a nastříkat na černo. Vypadá krásně

Zub47
Zub47 napsal 22.06.14 v 06:57 10b.

Ta černa ji fakt sluši Přijmi 10b

Woky
Woky napsal 28.02.13 v 12:44 10b.

Bomba motorka tak at jezdí , a kolama jen dolu

RickVFR
RickVFR napsal 23.05.12 v 23:34

Pekná VFR. pre začátek aj dost nééé? Držím palce nech ti robí samú radost na cestách. Posílam k tomu jasných 10 bodú

_Mišunka_
_Mišunka_ napsal 10.05.12 v 09:09

povedla se krása jednoznačných 10

HondaJerry
HondaJerry napsal 25.12.11 v 23:57

Mašina super! Jednoznačně nejhezčí vfr, jaký kdy dělali. Jezdil jsem na vfrovi rv 86, pak Deauville, pan Paneuropean ST1300ABS a zakotvil jsem u cbr 600, ale vfr 91 je nejlepší univerzální motorka co znám. Umí dálnice, okresky i okruh, perfektní pohodlí atd., přeju hodně pohodových kilometrů a vždy šťastný návrat domů!