Yamaha FZS 600 Fazer (2002)

Vlastník Strugi
Vloženo 2.10.2011
Aktualizováno 26.5.2013

Fazer 600, nesmrtelný kousek od Yamahy...

První dojmy - První dojmy- výkon, ovladatelnost, zvuk...

Doplňky na motorce - Laděný výfuk Tenax, plexi MRA, padáky, digicomputer Sigma, navigace, zásuvka 12V, široké řídítka, čiré blinkry, -kufr Givi Maxia 55, proužky na kolech, tankpad

Poslední co jsem sedlal, byla na svou dobu krásná, lehká a hravá Yamaha FZR400R, což pro mě tehdy (po Jawce250/559) byla se svými tuším 44kW naprostá bomba. Pár sezon v sedle FZR bylo super, ale na nějaké velké cestování to nebylo. Nakonec jsem musel mašinu prodat a dlouhá léta nic, jen auto..
Zhruba rok a půl zpátky jsem se konečně napevno rozhodl, že se na dvě kola zase vrátím. Chtěl jsem univerzální mašinu vhodnou jak pro občasné vyblbnutí, tak na cestování ve dvou. Začalo hledání, porovnávání, pročítání všeho možného co se týkalo motorek. Ve značce jsem měl jasno, měla to být zase Yamaha, a že to bude Fazer, bylo jasné po pár dnech.
Fazera jsem koupil 25.9.2011, po prvním usednutí na Fazera jsem byl unešený výbornou ovladatelností a výkonem, který nebyl nijak brutální, ale na svižnou jízdu a občasnou střelbu to úplně stačilo. Během prvního týdne jsem najezdil asi 800km a nadšení!
O motoru se nemá smysl moc vypisovat, je tady toho napsáno mraky, za mě každopádně je motor výborně čitelný, do 6tisíc hodná kočička, nad 6tisíc krvelačná mrcha.. Jediné co mě kazí výborný dojem, jsou docela nepříjemné vibrace právě kolem rozmezí otáček 6-7tis. Ale to je věc, s kterou jsem u Fazera počítal, tak si budu muset zvyknout.
Co se týká vzhledu, nemám co bych mašině vytkl, tento model 02-03 se mi vždy líbil, takže spokojenost.
Na závěr musím říct, že koupě Fazera byla výborná volba a jsem maximálně spokojený. Myslím, že na znovuzačátek na moto je Fazer 600 úplně ideální. Už teď se těším na další sezonu!!

při 40000km:
-výměna rozvodového řetězu, -seřízení ventilů, -vyčištění karburátorů, -výměna oleje v přední vidlici, -výměna chladící kapaliny, -nové pneu, baterie

při 46000km:
-Výměna svíček NGK, vzduchový filtr

18.5.13 Prodáno

ulort
ulort napsal 07.10.11 v 11:58

pecka

kosatka72
kosatka72 napsal 05.10.11 v 18:36

Taky jsem si ho chtěla pořídit,nakonec mi padlo do oka SV od Suzi,ale jednoznačně 10b

míraOV
míraOV napsal 05.10.11 v 18:16

Vybral jsi dobře pěkný stroj.

mira...
mira... napsal 04.10.11 v 21:05