Yuki RS 125 (2018)

Vlastník Bluff
Vloženo 24.10.2021
Aktualizováno 24.10.2021

Zábavná, příjemná motorka, která je na dvácu docela velká. Má sportovnější posez, ale dají se na ní jezdit i docela dlouhé tripy.

Honda CBR 125R: Nevzal jsem ji, kvůli velkému nájezdu kilometrů a cenám motorek.
Honda CBF 125: Je na mě moc malá a nesedí mi.

První dojmy - Mohu jí porovnat s Hondou CBF 125, na které jsem dělal autoškolu. Yuki mně vyhovuje více. Má lepší převodovku, brzdy a je celkově větší. Okamžitě mi padla do ruky. Má příjemný motor a zvuk také není špatný.

Motorku bych doporučil pro - Je ideální pro začátečníky. Čerstvé řidiče s řidičským průkazem A1, kteří se neztotožnili s Hondou CBR a CBF 125. Cenově se pohybují docela dobře, ale bohužel jich není moc.

Doplňky na motorce - Držák na telefon od Givi.

Motorku jsem si vybral, protože se mi líbí jak vzhledově tak charakterem. Má vzduchem chlazený jednoválec, který není jeden z nejsilnějších ale má dostatek síly na jízdu ve 110 Km/h po rovince. Do 5000 je poměrně líný, ale nad pět tisíc se nádherně vytáčí a hezky táhne. Motor je celkově dost flexibilní, vytáhne se i z dvanácti set otáček a po městě se dá jezdit i na pětku. Převodovka je příjemná. Má 5 kvaltů. Jednička a dvojka je krátká, pětka je dost dlouhá. Brzdy jsou výborné. Vepředu jsou dva kotouče a vzadu jeden. Možná jsou i trochu předimenzované, ale brzdí to nádherně. Podvozek je dost tvrdý. Vepředu jsou USD vidlice. To je asi jediné minus, které bych vytknul. Kola jsou dost široká na 125. Jsou tam 17" vepředu 110 a vzadu 140. Dobře se dá překlápět ze zatáčky do zatáčky. Spolujezdec má dostatečně velkou sedačku a madlo za jeho zády. Jeho stupačky nepřekáží řidiči a nohy má příjemně zalomené. Spotřeba je malinká. Je to stopětadváca. Spotřeba při těžší ruce je 3 litry na sto. Na jednu nádrž se povede ujet asi 400 - 600 Km. Záleží na řidiči, nákladu, větru :)... Poruchy jsem žádné neměl. Nejlépe se jezdí po okreskách s dobrým asfaltem a dlouhýma táhlýma zatáčkama. Při koupi měla najeto 321 Km.

Kali88
Kali88 napsal 27.10.21 v 22:31 10b.

Vypadá moc hezky, za recenzi a dojem majitele dávám desítku

djd
djd napsal 26.10.21 v 22:21

Vzhledově klasika, neměl jsem možnost ji vyzkoušet, ale umím si ji představit na cestách po městě okolí, resp. dojíždění do práce, jako šikovný a nenáročný stroj. Hezké dny s ní .

callowsick
callowsick napsal 25.10.21 v 16:35 10b.

Designově fakt povedená motorka. Žádný kosmo tvary, ale taková klasika přelomu století
Byl i podobnej model od Loncinu s motorem 250cc, ale ani dvacka není marná